Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne elérni, hogy...

Hogyan lehetne elérni, hogy betiltsák a harci kutyák tartását?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Sehogy, mivel ilyen fajta kutya nem létezik, ez csak egy fantázia név, amit bármilyen fajtára lehetne aggatni.
2019. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
54%
Ha pitbullra stb hasonlóra gondolsz, kèrdem èn mièrt?kuvasz, rotweiller, malamutok, sőt, nèmetjuhàsz sokkal több balesetet okoznak.
2019. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem betiltani kell, csak szabályozni.


Nem a "harci kutyák", hanem az összes kutya tartása csak azok számára engedélyezett, akik tudnak is velük bánni, képesek szeretettel, de következetesen és határozottan nevelni.


A gyerekvállalással is ez a véleményem, de most nem erre vonatkozott a kérdés.

2019. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Pitbull részlet. "Kifejezetten kutyaviadalokon való részvételre tenyésztették ki az 1830-as években. A terrierek mozgékonyságát és harci kedvét ötvözték a buldogok fizikai erejével; az így létrejött fajta pedig egy végletekig elszánt, magas fájdalomküszöbű, ideális harci kutya lett. "
2019. ápr. 7. 14:23
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Ki döntené el, hogy mi számít harcikutyának?

Szerintem nem a "harci kutyákkal" van a probléma, hanem a felelőtlen, nemtörődöm gazdákkal.

Ha komolyan megadóztatnák a kutyatulajdonosokat, akkor sokkal kevesebb lenne az olyan tulaj, aki nem foglalkozik a kutyájával.

2019. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Bemásolom egy korábbi kérdéshez írt válaszomat:


"

Igen, vannak fajták amelyekkel más kutyák ellen harcoltak. Volt olyan fajta is, amelyik kihalt, mert nem lehetett fedeztetni - rátámadtak egymásra.


De ezek a kutyák mindig is nagyon barátságosak voltak az emberrel. Amelyik egy kicsit is agresszív volt az emberek felé, azt kizárták a tenyésztésből.


Gondoljatok bele, a harc közben néha szét kell választani a kutyákat, valamint amikor épp nem harcoltak, foglalkozni is kellett velük. Az emberre agresszív kutya senkinek se volt érdeke."

2019. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
A kutyát vagy tanítod rá, vagy nem foglalkozol vele és mondhatni el vadul. Döntően a gazdájától függ, milyen is egy kutya.
2019. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

Sajnos érdemben sehogy, "kutya jogsihoz" balóvan lehetne kötni, pont mint a veszélyes állatok behozatalát/tartását.


Szeretem a kutyákat, kiskoromtól körbe vesznek de igen is elkellbvégre fogadni, hogy a bull típusú kutyák harcra lettek tenyésztve és kész. Ha nem tudják ezt az ösztönt kiélni, az emberre mennek ennyi.


A vadász kutya, pásztor kutya megnevezésen se sértődik meg senki, akkor a harci kutyán se kell. Csak azok sértődnek akik görcsösen próbálják ferdíteni az igazságot, ahelyett hogy elfogadnák és aszerint kezelnék. Én rólam sajnos a nyilt utcán, belvárosban egyszer tépett le kézitáskát egy pitbull, köszönöm elég is volt.

2019. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Erre izgulsz?
2019. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Legalabb ne osztanad a butasagot. Melyebben nem tudtal utana nezni a pitbulloknak? Tanacsolnam. Kulfoldon a pitbullt dajka kutyakent hivjak mert vigyaznak a kisgyerekekre :)

Ami szerinted harci kutya en azzal nottem fel, kepzeld el nem evett meg senkit es nem tamadott meg senkit😱😱aztaaa

Elmondanam neked buta kisgyerekkent homokkal etettem mert 2 evesen meg nem fogtam fel, hogy nem szabad es kepzeld el hagyta magat! Hozzam bujt, szankomat huzta, figyelt ram es ovott engem.

Tudod, minden a nevelestol fugg (te se lettel volna ilyen itelkezo es altalanosito ha nem ilyennek neveltek volna) egy kis csivavat is lehet ugy "nem nevelni" hogy szettepjen teged. Ahogy az osszes(!) kutya fajtat.

Ha mar a google keresot hasznalni nem tudod ezt itt hagyom neked :

"A legtöbbünknek a kutyaviadalokon harcoló, véresre marcangolt, izmos testfelépítésű, társaira és az emberre is veszélyes kutyafajta ugrik be. Az izmos testfelépítés tény, fajta adottság, azonban megfelelő nevelés, szocializáció mellett nem jelent veszélyt a pitbull terrier.


Akik ezzel a fajtával osztják meg otthonukat, jól tudják, hogy igazán emberszerető, sőt mi több, gyermekszerető kutyusról van szó. Habár ma sokan megrettennek, ha egy pici gyermek társaságában egy pitbull terrier is található, régen ez nem így volt."

2019. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!