Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy egy rossz emberrel...

Lehet hogy egy rossz emberrel találkoztam?

Figyelt kérdés

Helyzet, van egy törzskönyvezett nagyon jó vervonalú csivava kan kutyám, igazából még nem fedezett, minap megkeresett egy hölgy hogy szeretné ha párosulnának az ő szuka csivavájával, mondtam jöjjenek pénteken éjszakára hogy nyugalom legyen itthon mivel nekem van egy pici gyerekem aki már jön megy a lakásban.

Na már most nem jöttek pénteken, ma jöttek el délután 2 órakor. Hozzáteszem 4en hogy ők azt megvárják, mondtam hogy azt nem, egyrészt nem 2 perc alatt fognak megismerkedni. Beszéltünk az üzleti részéről hogy ő nem szeretne fizetni hanem állapodjunk meg egy kiskutyába. Kérdeztem mi erre a garancia?? Hát a bizalom. Belementem bár gyanakodva.

Azt mondta ő nem eladni szeretné a kölyköket hanem otthonra maguknak... Hát a kiskutya konkrétan félt tőlem de érthető egyrészt a csivava nem is egy könnyen barátkozó típus de kB olyan volt mint akit most hoztam volna ki egy menhelyről... Sem póráz sem nyakörv nem volt, rátettem a miénket, de abszolút nem tud pórázon sétálni, kiderült hogy nem lakásban él. Nekem ez nagyon furcsa, tanyán élnek nem tudom milyen körülmények között lehet a kutya egyébként.

Egyébként nagyobb is mint az enyém de nem tudom hogy valóban csivava vagy csak egy keverék mert sem oltási könyv sem törzskönyv amit én azt hittem megmutat. Kérdeztem hogy körömvágás könnyen megy nekik mert azt nekünk nem nagyon szereti... Hát még sosem vágta. Mondjuk nem volt nagy biztosan kopik neki magától. Na mindegy fürdetni csak nyaranta szokta. Na hát röviden ennyi a történet, még nem történt köztük meg a párzás majd jövőhét pénteken hozza el 1 éjszakára mert nappal abszolút nem jó hogy a lakásban nincs köztük nyugalom mert azért jönni menni kell nekünk is.illetve a tüzelés is csak 5 6 napja kezdődött és ilyenkor még persze hogy lelöki magáról a kant...

Egyébként én túl madárlelkű vagyok és tudom szólni kellett volna nekik az alapokról de nem tettem meg. Azt sem biztos hogy akarom e kitenni a kutyájukat a szülésnek mert az a gyanúm hogy ezek állatorvost nem igen vonnának bele a dologba


2019. ápr. 14. 20:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
valószínűleg igen. Oltási könyv nélkül ráengedted a kutyádat? És ha elkap valami nemi betegséget?
2019. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem szokták mindenféle szukára rátenni a kant.Főleg, ha az a kan megfelel a tenyésztési előírásnak.

Törzskönyv egyeztetés fedezés előtt, hogy nincs-e kizáró ok a párosításnál.

Ha nincs törzskönyv, mehet a szukájával ahova akar.

A leírt szituban benne van az is, az életben nem látod majd sem a családot, sem az almot, sem a kölyköt.

Gondolom, van kapcsolatod a családdal. Hívd fel, vagy üzenj valahogy, hogy nem aktuális a fedezés, amennyiben előtte be nem mutatja a törzskönyvet és az oltási könyvet.

Úgy vélem, nem fogod többet látni őket.

Okvetlen muszáj fedeznie a kanodnak? Van tenyészszemléje?

2019. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Gratulálok, ugye tudod, hogy ezzel csak az illegális tenyésztést fogod támogatni? Így is elég szerencsétlen állat van menhelyen, jó eséllyel előfordulhat az is, hogy abból a szuka kutyából most fognak szülőgépet csinálni, és majd a saját kölykével fogják pároztatni...
2019. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Egy ilyen jöttmentnek belementél az szaporításába? Ha másért nem, de legalább a te kutyád védelmében nemet kellett volna mondjál, hiszen mindenfélét elkaphat tőle, és aki még a fedeztetésért se akar fizetni szerinted a kölykökre fog költeni? Elhitted ezt a mesét hogy nem eladni akarja? Tudod mi lesz? Megszületnek, se féreghajtás se oltás, moslék meg chappi kaja és öt hetesen "exra mini csivi" kölykökként eladja őket.

Ezt szeretnéd támogatni?

2019. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Amit leírtál, az nem csak gyanús, hanem bűzlik!

Az a minimum, hogy megnézi, nem közeli rokonok-e a kutyák. Ezt törzskönyv nélkül igen nehéz, de ez csak egy a sok furcsaságból. Ha kerülöd a konfliktust és nem akarod neki direktbe megmondani, hogy elállnál a fedeztetéstől, akkor kérjél tőle a törzskönyv mellett kutya herpeszről is negatív szűrési papírt, mondván, hogy nem szeretnél beltenyésztett kölyköt és azt sem, hogy esetleg beteg legyen a kutyád ;). Ha hablatyol valamit (esélyes), akkor mondhatod, hogy bocsi, de nem.

2019. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Ezt s procedúrat le kell mondanod!
2019. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy szaporító.

Nagy valószínűséggel még vagy 40 csivi/ki tudja milyen fajta van azon a tanyán....

Gratulálok, a felelős állattartási szokásodhoz. A kutyád tenyésztője tud a tervről? Őt értesítened kellene fedezés előtt... És nem kellene fedezzen a te kutyád sem, amennyiben nem felel meg a tenyésztési előírásoknak

Szerintem amúgy troll kérdés. Nagyon remélem.

2019. ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálok a szaporításhoz. Minek neked is kutya, ha ennyire felelőtlen vagy? Minek csivava, ha ennyire nem tiszteled, szereted a fajtát?
2019. ápr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

Te jó Isten! De most komolyan, te ennyire idióta vagy? Szedjük csak össze.

Valami csivava jellegű keverékkel odaállítanak hozzád. A kutyának se oltási könyve, se törzskönyve (mondjuk nem meglepő) , kint tartják egy tanyán az udvaron, fizetni nem akar, mert "a kölyköket sem akarja eladni", de ő egy rendes, tisztességes állattartó. Na ha te ezt bekajálod akkor gratulálok. Nem tudom, de ez nem csak gyanús, ez egyenes biztos, hogy egy nagyüzemi szaporító. De imádom, hogy neked is fura, de simán lebeszélsz egy fedezést velük, szép.

Ajánlom, hogy hívd fel őket és mondd meg, hogy a fedezés törölve.

Egyébként meg a kutyád tenyésztője is biztos nagyon örülne, ha megtudná, hogy épp most készülöd egy szaporítónak "átnyújtani" az általa gondosan megtervezett vérvonalat.

2019. ápr. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Te nem madárlelkű vagy, hanem az ostobaság szintjéig naiv. Szerencsétlen keverék kiskutya az a szuka, akit valami putriban elletnek és a kölyköket eladják. Isten tudja, milyen kanokkal csináltatták fel korábban, erre te körömreszelgetésről meg fürdetésről beszélgetsz? Üdv a való világban!
2019. ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!