Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy egy rossz emberrel...

Lehet hogy egy rossz emberrel találkoztam?

Figyelt kérdés

Helyzet, van egy törzskönyvezett nagyon jó vervonalú csivava kan kutyám, igazából még nem fedezett, minap megkeresett egy hölgy hogy szeretné ha párosulnának az ő szuka csivavájával, mondtam jöjjenek pénteken éjszakára hogy nyugalom legyen itthon mivel nekem van egy pici gyerekem aki már jön megy a lakásban.

Na már most nem jöttek pénteken, ma jöttek el délután 2 órakor. Hozzáteszem 4en hogy ők azt megvárják, mondtam hogy azt nem, egyrészt nem 2 perc alatt fognak megismerkedni. Beszéltünk az üzleti részéről hogy ő nem szeretne fizetni hanem állapodjunk meg egy kiskutyába. Kérdeztem mi erre a garancia?? Hát a bizalom. Belementem bár gyanakodva.

Azt mondta ő nem eladni szeretné a kölyköket hanem otthonra maguknak... Hát a kiskutya konkrétan félt tőlem de érthető egyrészt a csivava nem is egy könnyen barátkozó típus de kB olyan volt mint akit most hoztam volna ki egy menhelyről... Sem póráz sem nyakörv nem volt, rátettem a miénket, de abszolút nem tud pórázon sétálni, kiderült hogy nem lakásban él. Nekem ez nagyon furcsa, tanyán élnek nem tudom milyen körülmények között lehet a kutya egyébként.

Egyébként nagyobb is mint az enyém de nem tudom hogy valóban csivava vagy csak egy keverék mert sem oltási könyv sem törzskönyv amit én azt hittem megmutat. Kérdeztem hogy körömvágás könnyen megy nekik mert azt nekünk nem nagyon szereti... Hát még sosem vágta. Mondjuk nem volt nagy biztosan kopik neki magától. Na mindegy fürdetni csak nyaranta szokta. Na hát röviden ennyi a történet, még nem történt köztük meg a párzás majd jövőhét pénteken hozza el 1 éjszakára mert nappal abszolút nem jó hogy a lakásban nincs köztük nyugalom mert azért jönni menni kell nekünk is.illetve a tüzelés is csak 5 6 napja kezdődött és ilyenkor még persze hogy lelöki magáról a kant...

Egyébként én túl madárlelkű vagyok és tudom szólni kellett volna nekik az alapokról de nem tettem meg. Azt sem biztos hogy akarom e kitenni a kutyájukat a szülésnek mert az a gyanúm hogy ezek állatorvost nem igen vonnának bele a dologba


2019. ápr. 14. 20:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Ne szaporíts, légy szíves. Ha a kutyád tenyésztésre alkalmas, és be is vonható, és szívesen be is vonnád, akkor inkább keress fel valódi tenyésztőket. Ez egy szaporító, ezt ennyiből én is megmondom, pedig nincs régóta kutyám, csak volt szerencsém olyan helyen felnőni és élni mindig, hogy az arcunkba tolják ezeket az infókat, elég nagy arányban élnek a környéken mentett kutyák.

Akibe belebotlottál, az szaporító, a minimum, hogy jelented valamelyik állatvédő szervezetnek, menhelynek, esetleg a csivava fajtamentésnek. Épp mostanában számoltak fel egy nagy szaporítótelepet, esélyes, hogy a te emberednek is hasonló van.

[link]

2019. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
"Eleve ha VALÓBAN tenyésztőtől van egy jó vérvonalú kutyád (hahaha), akkor a szerződésedbe bele van foglalva az IVARTALANÍTÁSI KÖTELEZETTSÉG." - Nem feltétlenül.
2019. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én nem vagyok teljesen képben de a hozzászólok között is akad.

Nincs ivartalanítási kötelezettségem a tenyésztővel. Az én kutyám nem egy idegroncs.... Érdekelne hol olvastad????? Azt is leírtam hogy nem szívesen tenném ki a kutyájukat a szülésnek, mert egy csivava több esetben segítségre szorul ami szerintem az ő esetükben esélytelen lenne.

Amelyik kenelből én vásároltam ott azt mondta hogy teljesen alkalmas, természetesen a szemle lenne a legfontosabb, és tartjuk a kapcsolatot a mai napig. Az én kutyám szűrései megvannak. Nem azért hogy szaporítsak vagy ahhoz hozzájaruljak hanem azért mert nekünk ő családtag. Van egy yorkink is. Emiatt is lett ő ivartalanítva mert nem szerettünk volna kutyákat illetve egyéb betegséget az ivartalanítás hiánya miatt.

Hozzáteszem a kedves hozzászólónak aki kisgyermek mellett jó kereseti lehetőséget írt... Hogy drágám szerintem nekem a gyedem több mint neked a fizetésed és hogy a bevételünk a férjemmel egy hónapban annyi mint neked fél év alatt.(ha van havi 200e egyáltalán)

Egyébként igen leírtam, érdekelt az itt lévő emberek válasza és nem a kioktatása. Nem az volt a kérdésem hogy mikor engedjük össze hanem hogy tényleg egy szapissal hozott össze a sors.......

2019. ápr. 15. 13:16
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Oké, szép és jó amit leírtál, ennek ellenére mégis menne hozzád a kutya.


Tenyésztésre pedig úgy ad el kutyát a (normális) tenyésztő, hogy van némi beleszólása abba, hogy kivel rakod össze. Értsd: nyilvánvalóan szaporított kutyával nem lehet. Ugyanis rontod a vérvonalát.


Drágám! Abba ne menjünk bele kinek mennyi a "fizuja", mert egyrészt nem idevaló, nem is szeretem a "farokméregetést", másrészt szerintem sírva is fakadnál a férjed fizujával együtt. :D


A másik: egy büdös szóval nem írtam azt, hogy a te kutyád az ideggyenge. :D

2019. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Az anyagi részt ebbe kedves 83%os ki...tul nem én hanem TE keverted bele, szóval nem értem miért akadsz ezen ki hogy leírtam hogy engem "150ezer" forint teszem fel (kB fedeztetés összege, mondjuk nem a fent említett szukánál) hidegen hagy??????

Te írtad milyen jó kereseti lehetőségnek tűnik ez nekem....... Vagy talán rosszul olvastam volna.


Utolsó a gyereknevelésről meg inkább szerintem ne is beszéljünk, az meg már végképp nem kapcsolódik a témához, de szerencsére boldogulok jegyzem meg hogyha már ennyire érdekel.... ;)

2019. ápr. 15. 14:41
 17/21 anonim ***** válasza:
77%

Oké. Akkor megpróbálom érthetően megfogalmazni:


0 tapasztalattal nem tudod mik azok a tulajdonságok, amik alapján nem szabad továbbtenyésztetni egy kutyát. Ez lehet idegrendszeri probléma, fülprobléma, szemprobléma, de akár méretbeli probléma is stb. Nem tudod, hogy a másik kutyának milyenek voltak a felmenői.


Ha megszületnének a kiskutyák, akkor már másnap a Jófogáson lenne az egész alom (saját célra tartaná, persze) azzal a felkiáltással, hogy ez és ez az apja meg a nagyanyja stb. És akkor a laikus ember kiad érte 40-100.000 forintot (attól függ mennyire pofátlan a gazdi), ez pedig előbb-utóbb a tenyésztőhöz is eljut. Ahogy már írtam, rontod a vérvonalat, ami amúgy is sz.@r és nagyon kevés a jó tenyésztő, ezáltal a valóban jó kutya (majdnem minden fajtára igaz). Nem azt mondom, hogy a Te kutyád nem jó (mielőtt félreértenéd), mert nem láttam.


Ha mindenáron fedeztetni akarsz, akkor valóban el kell menni kiállításokra, tenyészszemlékre és ott kell ismerkedni (de ott is körültekintőnek kell lenni újabban). És tényleg egy ellenőrizhető, törzskönyves, szűrt kutyával kell összerakni, hogy a tiédnek se legyen baja.

2019. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem álljatok le a személyeskedő vitával, mert semmi köze a témához. Van itt némi tévedés, van, amit én is másoktól tudok, kérdezni nem bűn, az infóval meg nem baj, ha segítünk másokat.


1. A tenyésztők adnak el kutyákat ivartalanítási kötelezettség nélkül is, sőt, kifejezetten kérhetik (olyankor szerződésbe foglalják), hogy adott kutyust szeretnének még a jövőben bevonni tenyésztésbe.

2. Még tenyésztőnél is születhet problémás kutya, a legnagyobb körültekintés mellett is, mert bármi történhet, megjelenhet egy több generáción keresztül elfeledett probléma a sokadik leszármazottnál, történhet baleset vemhesség idején, vagy új fajta kitenyésztésén fáradoznak (igen, ilyet is csinálnak tenyésztők), ami hosszú folyamat, és nyilván nem minden kölyök lesz alkalmas a vérvonal folytatására... ilyen esetben minden további nélkül kötelezhetik a vevőt ivartalanításra, hiszen ki akarják szűrni a problémát.

3. Be lett linkelve pár szerződés minta, egyikben sincs benne konkrétan az ivartalanítási kötelezettség, ez csak egy lehetőség, amit vagy kikötnek, vagy nem.

4. Nyilván a tenyésztővel egyeztetni kell a fedezési szándékról. Sőt, én még az ilyen megkeresésekről is szólnék neki, lehet, hogy már ismer 1-2 próbálkozót, mint a rossz pénzt.


Kérdező, szerintem mondd le ezt a jövő heti randit, túl sok a kockázat, vagy ha meg akarod fogni mint szaporítót, akkor jelezd illetékes szervek felé, akik rá tudnak nézni a körmére, és csaljátok csapdába közösen, mikor jön hozzátok.

2019. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Akkor most kérdeznék: Ezek után még mindig áll az időpont a szukával vagy lemondtad már?
2019. ápr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
13%
Nyilván áll az időpont. Azért a drága kérdező igencsak jól bemutatta a saját értelmi képességeit. Lehet, hogy a férje dolgozik és jól keres, de neki is kell a plusz pénz a kutyája szaporításából...
2019. ápr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!