Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy kitettem?

Figyelt kérdés

A történetünk:

Van egy télen műtött ALAPVETŐEN KINTI kutyám, de ugye mivel januárban volt a műtét, repkedtek a mínuszok és teljesen leborotválták a hasát, combját, természetesen behoztam. Először éjjel-nappal bent volt, aztán ahogy jött a jó idő egyre többet volt kint nappal is... de még mindig velem aludt.

Most már egész napokat kint van, nem is nagyon akaródzik neki bejönni, csak este reklamál hogy bejövetel van... viszont az elmúlt 2 éjjel ébredtem arra, hogy csak áll, ül vagy fekszik mellettem és liheg, nem alszik. Ma is megfigyeltem ő már elaludt, én még nem, és nagyon sűrűn vette a levegőt álmában, valamint többször felébredt lihegni. Tényleg melegedett a szobám ezekben a napsütéses 20 fokokban, mert amúgy is nagyon pici. Szóval kivittem, mert féltem, hogy még hőgutát kap... de nem nagyon akar bemenni a házába (pedig kint hideg van!!), csak áll ott és vár :( megszokta hogy velem alszik és hát nem csak ő :(

De így jobb neki, nem? Mintha itt bent lihegne egész éjjel...

Olyan bűntudatom van. :(

Pedig nyárra tényleg ki kellene szoktatnom, mert akkor aztán még én sem tudok itt megmaradni... télre viszont mostantól behoznám mert nem egy fiatal kutyus.

Mit gondoltok, ezzel így az ő javát nézem?



2019. ápr. 21. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Jól.
2019. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp a kutya javát nézd.Jó ideje nem alszik velem a kutyám,mert magasabb ágyat vettem,és ha felrakom,le tud úgy esni,hogy eltöri a lábát.Biztos nem tetszett ez neki eleinte,de ez a biztos,most az ágyában alszik.Inkább legyen kint,mint a hőguta.Bent nem is érzékeli,mivel annyira melletted akar lenni.
2019. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Doros ***** válasza:
100%

Azért nem röpködnek már a mínuszok odakint.

Ha a kisöreg alapvetően kinti volt eddig, és ha van kint védett helyen kényelmes fekvőhelye, akkor nem lesz semmi baja, ha megint kint alszik.

A hőguta azért nem 20 fokban kezdődik, de a kutya légzéséről kérdezd meg az állatorvost. Ha a lihegés már magát a kutyát is zavarja, akkor annak az okát jó lenne tudni. (Lehet, hogy a légszomj miatt nem fekszik le.)

2019. ápr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miert mutottek?

A szapora legzes nem csak a melegtol lehet.

2019. ápr. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!