Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni a...

Ilyenkor mit lehet tenni a kutya szorevel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoval arrol lenne szo, hogy egyik ismerosom elkoltozott, de a kutyat nem tudta vinni, igy menhelyre akarta adni. Mindig szerettem a kutyakat, igy befogadtam az ovet. Egy 8 honapos bolognai bichonrol van szo. Namarmost jol elvoltunk egy hetig, nagyon megszerettuk egymast, es nem is evvel van a baj, hanem amikor meg akartam furdetni kisebb akadalyba utkoztem. A kutya szore ilyen raszta gombolyagokba van osszenove. Tehat igy kell elkepzelni, hogy van egy reteg rendes, gondorke, konnyen fesulheto szor, de alatta irdatlanul rasztas az egesz. En amugy is ilyen ketsegbeesos tipus vagyok, hat amikor ezt meglattam, majdnem eltaknyoltam a furdoben. Felhivtam egy kutyakotmetikust, aki azt mondta, o rendbehozza, de hatalmas penzosszeget kert, es a “rendbehozast” arra ertette, hogy nullasra lenyirja, amit en is meg tudok csinalni.

Szoval az lenne a kerdesem, hogy tudtok-e valami olyan kutyasampont/balzsamot/barmit, aminek segitsegevel ki tudnam minimalisan is fesulni ezeket az egybenott reszeket? Nem szeretnem teljesen csupaszra lenyirni, de legvegso esetben nem lesz mas valasztasom.


2019. ápr. 23. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell minden nap fésülni!Egyébként vannak ilyen gubancgátlók amik segítik a kifésülést de ez nem működik akármekkora gombócokon!Sok ilyen gombóc van?Mennyit kér a kozmetikus?
2019. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mivel eddig nem nalam volt, nem tudtam odafigyelni ra sajnos.

Hat elegge sok van, de nem nagyok. Inkabb a hatan, a labszarakon es a fuleken vannak. A kozmetikus azt mondta, hogy nala egy ilyen 50000-100000 kozott mozog, es eppen sajat labra allo egyetemistakent nem olyan konnyu ennyit kifizetni egy olyan dologert, amit en is meg tudnek csinalni..

2019. ápr. 23. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Ha nyugis a kutya,nyírogasd le. Más megoldás sajnos nincs. Vegyél egy új,lekerekített hegyű ollót,és hajrá!

Esetleg kérdezz meg több kozmetikust,vagy állatorvost is! Az is lenyírja. Egyszer egy gubancos spánielt bódításban 4-5000Ft-ért nyírt meg a dokink.

2019. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És amúgy kinő hamar,nyugi!! Onnantól fésülöd minden nap,és használhatsz spéci sampont is gubanc/filc ellen. Meg jó fésűt.
2019. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha annyit kér érta akkor az luxusnyírás!Mikor egy formáranyírásér kér tőlem 4500ft-t nullással meg egyszerűbb mert azt csak végigtolja és kész!Ide semmiképp ne vidd!Vagy keress egy másik kozmetikust aki normális árakkal dolgozik vagy csak a csomókat vágd le és az majd újranő,vagy próbáld ki ezt a gubancgátlót!Ilyen kisállatfelszereléses boltban vagy webáruházban lehet venni kb.1500ft-ért de sokág kitart!
2019. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A bolognése aljszőre nagyon finom. Ha nincs rendesen kifésülve, becsomósodik.

A bőre nagyon vékony, így ezek a csomók húzzák fájdalmasan.

Keress másik kozmetikust, aki max 5 ezerért megcsinálja. És nem kopaszra, hanem szőrnövés irányában szedi majd rövidre.

Egyszeri kiadás és utána már te tudod megfelelően ápolni a szőrét.

Ha nem leszel alapos a kifésüléssel, úgyis ajánlatos röviden tartani a szőrét. Azért te, ollóval azt nem igazán tudnád úgy vagdosni, hogy esztétikus is legyen szerintem.

2019. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek! Mindent megprobalok, lehet nyiras lesz a vege. Allitolag meg volt egyszer nyirva, de oszinten nem nagyon latszik..:) max. kolcsonkerem apukamtol a szakallnyirojat, s lenyirom azzal. Eleg nyugisnak tunik, bar meg nem ismerem annyira. Valamiert ugy latom, hogy a ferfiakat nem nagyon birja, de elviseli oket is :) a hajszaritot ugatja egyedul, meg Tokar Tomit a tevebol😂 maskepp angyal, ugyhogy szerintem nem lesz gond, ha odajutunk.
2019. ápr. 23. 21:21
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolso (6) igen, eszrevettem, hogy vekonyka a bore, hajnalban didereg is rendesen, de atalakitottam az ocsem egyik babakori kabatjat, ugyhogy abban elvan. Korbekerdezek meg kozmetikus utan, remelem talalunk egy jot, ami olcsobb, es ugyes is.

Amikor a szuleimnel laktam, volt egy westie kutyusunk, akit elvittunk kozmetikushoz, es 5000 -ert megnyirta. De olyan borzalmas volt, hogy nem igaz! Ra sem lehetett ismerni a kutyara, irdatlan pacsuli szaga volt, meg a szeme korul neha becsipasodott, es mondta a no, hogy befestheti, ha akarjuk. Oda se vittuk tobbet, azota en nyirtam/nyirom ot is :)

2019. ápr. 23. 21:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most nyugodtan le lehet nyírni, már nincs tél, jön a jó idő, majd kinő, én rasztával nem kísérleteznék kifésülni. Viszont a csomósodásgátló sampon, amit fentebb írtak, jó ötlet lehet hosszabb távon. Mindenképpen olcsóbb, mint ez a kutyakozmetikus, nem kérdezted meg, hogy esetleg arany fésűvel dolgozik-e? :-D
2019. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De bent tartod,ugye? Kint megfagy.
2019. ápr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!