Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám elképesztően...

Timido kérdése:

A kiskutyám elképesztően értetlen. Pedig dicsérem mindig?

Figyelt kérdés

Rágja a táskám/falat/bármit. mondom hagyd! abbahagyja, odahívom, adok neki jutifalatot, megdicsérem. Folytatom amit csináltam

eltelik kb 20 mp. visszamegy rágja tovább. és kezdődik előről minden. de vagy harmincszor megcsinálja ezt. Aztán hangosan mondom HAGYD!! és kiteszem a szobából. elkezd sírni. amikro abbahagyja a sírást, beengedem, és megy vissza rágni a táskám, szekrényt bármit. amit TUDJA hogy nem szabad.

Ötletek?

De uygan ez a szobatisztasággal is. lemegyünk, pisil. jutalom falatot kap, mindent. aztán lefekszik, meg játszik. felhozom, eltelik 5 perc, és bekakil a házba... jól megszidom, mondom NEM SZABAD. de ugyanúgy ezt csinálja...


2010. júl. 6. 14:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
És van kirakva neki valami ahova kakilhat?Amúgy én azt csináltam a kutyámmal, hogy amikor kakilni akart a szoba közepén megfogtam és levittem rögtön.Elég ha csak mondjuk arra a helyre viszed ahova szeretnéd először, hogy kakiljon és ott dicsérd.(most majd lehet oltani, hogy megzavarom a kutyát, de elmondanám, hogy NAGYON gyorsan szobatiszta lett)
2010. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
utolsó: szerintem igazad van,ezzel nagyon jól meg lehet tanítani neki hogy ne oda végezze a dolgát.
2010. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
Hát ehhez csak türelem és az kell hogy nagyon sokat gyakoroljatok! Ha rosszat csinál akkor szidni kell ha jót akkor meg vagy jutalom falatka kell vagy valami más de mindig ugyanavval dicsérd meg!
2010. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

A kutya kétbites. Ismeri az igen, és a nem fogalmát.nincs harmadik eset.

Te arra a cselekvésre, hogy megrág mindent, igent mondtál, és az igent megerősítetted egy jutalomfalattal.


Legközelebb: ha hozzáér a tatyóhoz, akkor egy határozott nemmel reagáld le.Én a nemet egy éles vakkantásszerű hangal mondom neki, mert az közelebb van az anyakutya reakciójára. A kakilásnál dettó, plusz ott még megfogod és kiviszed.


A lényeg, hogy csak akkor tudod erősíteni a cselekvést jutalomfalattal, ha valamit csinál, azt nem amit nem csinál.

Jutalomfalat, ha csinál valamit , odajön hozzád lefekszik, meg,keres valamit odaviszi a labdát.

2010. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen.

Amugy ezen kívül, kérlek ne mond hogy nem értek a kutyákhoz, hiszen ő már nem az első kutyám, és már tudja a leül parancsot, az etetésnél gyönyörűen megvárja amíg azt nem mondom neki, hogy ehet és nagyon sok játéka van.

Egyedül a behívás és ez a rágcsálós mizéria nem megy.

Ma elkezdtem tanítani neki a hagyd parancsot is jutalomfalatokkal.


A lakásban nincsen neki kijelölt hely, mert nem szeretném hozzászoktatni, hogy a lakásban való ürítés az elfogadott.

Napjában többször is leviszem, kelés után.


Viszont, ha már itt tartunk, szeretném megkérdezni, hogy mikor kezdhetem el tanítani neki a fekszik parancsot.

Az ülés már megy, ha jön mellettem és leültetem 80%-ban leül. Ma gyakoroltam vele hogy távol van tőlem, és így is működött ( bár nem mindig )

Mikor kezdhetem a fekszik parancs bevezetését?

2010. júl. 6. 15:15
 16/27 anonim ***** válasza:
Kezdheted neki tanítani.
2010. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Figyelj, két lehetőséged van:

1. BEszélsz a szomszédokkal, és elmondod nekik, hogy vagy kijársz hozzá nyugtatgatni, és akkor mindig nyávogni fog, vagy hajlandóak egy hétig türelmesek lenni, és abba hagyja.

2. Beengeded az előszobába, és te hallgatod a nyávogást.


Az a baj, hogyha mindig kimész hozzá, akkor nagyon jól kondícionálod, hogy a sírással el tudja érni amit akar. Ezért kezdi mindig újra. Ha meg tudnád oldani, hogy egyáltalán ne foglalkozz vele ilyenkor, akkor pár nap vagy max 1-2 hét alatt abba fogja hagyni.


Az én kutyám pl. már magától elvonul aludni, ha meghallja az elektromos fogkefém hangját :)


A nem szabadot leírták itt előttem. Alapvetően nem hülyeség a tűz/víz módszer, tehát az, hogy határozott tiltás, és ha abba hagyta, akkor dícséret, mert így nem csak azt nem érti, hogy mit tiltasz, hanem azt is, hogy mi a jó viselkedés helyette. De a jutalomfalat túlzás. Azt ne adj neki ilyenkor semmiképpen, mert megfordítja a szitut. A múltkor én ott hibáztam, hogy egy kávézóban rágcsált egy növényt, és nyilvános helyen nehezemre esik erélyesebben rászólni, ezért visszahívtam, és jutalmaztam mindig. Mi klikkerezünk amúgy, és egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a kutya klikkerezik velem. Visszament rágni, visszahívtam, jutalmaztam.


Ugyanaz a mechanizmus.


Ha olyat harap, hogy fáj, akkor hagyd faképnél, kicsit visíts fel, és 10 percig ne foglalkozz vele.


Ha rád morog, akkor viszont torold meg. Megfogod a nyakán a bőrt, hanyattfekteted (megadásra kényszeríted) és lent tartod addig, míg már nem küzd, hanem elernyed.


Az én kutyám is ilyen volt ksikorában, és még mindig küzdök a nevelésével, pedig már túl vagyunk egy ivartalanításon, meg egy alapfokú tanfolyamon. Figyelj oda rá, fogd keményen, mert aki a sokkal nagyobbat meg meri morogni úgy, hogy még a fenekén a tojáshéj, az nehéz eset lesz.


Különösen az ivarérés környékén légy sokkal szigorúbb, és mindig maradj nagyon határozott és következetes.

2010. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Most áttértem arra, hogy amikor meglátom, hogy olyat rág amit nem szabad, akkor felkiáltom, hogy FUJ! odalépek, és meg"cibálom" a nyakánál ott a bőrt. aztán otthagyom. ez így jó?

2010. júl. 6. 17:35
 19/27 anonim ***** válasza:

A nyakcibálás azért sok. Szerintem kb 50-szer eljátszod vele, hogy NEM! kiáltással eltolod onnan, abból is megérti. Valahol azt olvastam, hogy a nyakcibálást a mamájuk is csak a végső esetben alkalmazza, tehát a következő hibáért már lehet, hogy megölné a kicsit. Furán hangzik, és nem is találom ahol olvastam, úgyhogy lehet, hogy hülyeség.


A legjobb amúgy, ha ilyenkor mondod, hogy NEM! eltolod a fejét más irányba, és adsz a szájába valami olyat, amit szabad rágni. Ha ezt rágja, akkor simi, oooookos kutyaaaaa.


Ott hagynod akkor kell, ha téged rág. Olyankor hátat fordítasz, és elmész mellőle.

2010. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Rendben! köszönöm szépen!

Akkor majd alkalmazom ezt. Épp most voltunk lent az udvaron, aztán elmentem egy negyed órára, hogy szokja az egyedüllétet. Nagyon ügyes volt végig feküdt a konyha bejáratnál. Most pedig a lábfejemet. :)

2010. júl. 6. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!