Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám elképesztően...

Timido kérdése:

A kiskutyám elképesztően értetlen. Pedig dicsérem mindig?

Figyelt kérdés

Rágja a táskám/falat/bármit. mondom hagyd! abbahagyja, odahívom, adok neki jutifalatot, megdicsérem. Folytatom amit csináltam

eltelik kb 20 mp. visszamegy rágja tovább. és kezdődik előről minden. de vagy harmincszor megcsinálja ezt. Aztán hangosan mondom HAGYD!! és kiteszem a szobából. elkezd sírni. amikro abbahagyja a sírást, beengedem, és megy vissza rágni a táskám, szekrényt bármit. amit TUDJA hogy nem szabad.

Ötletek?

De uygan ez a szobatisztasággal is. lemegyünk, pisil. jutalom falatot kap, mindent. aztán lefekszik, meg játszik. felhozom, eltelik 5 perc, és bekakil a házba... jól megszidom, mondom NEM SZABAD. de ugyanúgy ezt csinálja...


2010. júl. 6. 14:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

1) szerintem itt a dícsérést a harapdálásra is/vagy érti... ne dícsérd meg! csak szidd le és zárd valahova máshova.

de fontos lenne, hogy elrakd azokat a dolgokat, amiket harapdál. elég nehéz olyan dolgot megrágni ami nincs ott, ugye? xD

2) ez viszont biztosan nem az ő hibája. 5 perc sokat jelent!

amíg kint van, még csak emészti a kaját, amikor behozod már "elkészül" a meglepi. Szerintem próbáld meg pár perccel később kivinni, és egy kicsit több ideig.

Te sem tudnád előre kikakilni azt, amit éppen megettél!

2010. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:45


Ezt neked üzenem :


1. a bútorokat hová tegyem?

2. SEHOL nem mondtam, hogy kaja után viszem ki, ellenben elmondtam, hogy KELÉS UTÁN viszem le.


Bezony, olvasd vissza.

Ez a program :

Alszik, udvar, kaja, szabadidős tevékenység

2010. júl. 6. 20:49
 23/27 anonim ***** válasza:
ha nem ez az első kutyád akkor nem értem mért nem boldogulsz. ugyan azt kéne tenned mint az előzőekkel. egyébként nem értem, ha van udvarotok akkor mért nem ott van a kutya?
2010. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Azért mert rajtam kívül az még más családoknak is az udvara.
2010. júl. 6. 21:51
 25/27 anonim ***** válasza:

Jól van, nyugi már!

szerintem te ettől a nettől jóval többet vársz, mint ami.

Mi válaszoló nem tujduk megtenni, hogy minden szót megjegyezzünk.

Mi tulajdonképpen ingyen dolgokunk neked, te meg ezt bántásnak veszed.

Ha tényleg nem az első kutyád, gondolom az előzőt nem te nevelhetted, vagy nem benti kutya volt.

Az elsőt a táskára értettem...

a másodikra meg azt mondom, hogy nem könnyű dolog a szobatisztaság!

Időt kell neki adni, hogy megszokja, hogy mikor szabad kakilni, és mikor nem.

Az én kutyám viszonylag hamar megtanulta a szobatisztaságot, viszont tudni kell azt is, hogy előtte pelenkára volt szoktatva!

2010. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Neharagudj, nem bántásnak szántam. Igy igaz, a másik kutyám nem szobakutya volt, így nem voltak ilyesfajta problémáim.

A pelusra nem szeretném szoktatni, mert sok kérdést elolvastam, és találtam köztük olyat is, ahol a kutyus pelusra volt szoktatva, és aztán nem volt hajlandó kint elvégezni a dolgait.

2010. júl. 6. 22:01
 27/27 anonim ***** válasza:

FIgyelj, mire ezeket pontosan tudni fogja, az nem egy-két hét. De ha következetesen megdorgálod amiért rosszat csinált, és megjutalmazod amikor jót, akkor idővel meg lesz az eredménye.


A szobatisztasággal, mire teljesen magabiztosan elég lesz neki a napi 3 séta, az kb fél éves kora körül lesz. Addig még nyugodtan számíts balesetekre, ha nem hordod le elég gyakran, ő 3 óránál többet még fizikailag sem képes visszatartani.

2010. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!