Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani neveléssel...

Tudnátok ajánlani neveléssel kapcsolatos könyveket?

Figyelt kérdés

Olyan könyvek érdekelnének, amiben konkrét nevelési módszereket írnak le.


A következő kérdésekre szeretnék választ kapni a könyv elolvasása után:


1. Kölyökkutya beillesztése a családba (első napok a kutyával, mit ne csináljunk még).

2. Napi rutin (szoktatás az együttléthez, stb.).

4. Hány hetes korban mit célszerű tanítani és hogyan (jutalmazási, büntetési módszerek; pórázhoz szoktatás, séta, stb.).

5. Problémakezelés (őrjöngés a kapuban, nem kívánt viselkedések kezelése és hasonlók).


Igazából az sem baj, ha ezek az infok több könyvből jönnek össze.


A célom az lenne, hogy még mielőtt kutyát vásárlok, tisztában legyek ezekkel az alap dolgokkal, hogy aztán céltudatosan tudjam nevelni. A terveim között szerepel az alap engedelmességi vizsga (kutyaiskolába járással), a tömegközlekedéshez szoktatás (busz, vonat), a póráz nélküli "engedelmes" séta és az autókhoz, más állatokhoz szoktatás, de ezeket mind úgy szeretném csinálni, hogy a hibák ellenére is motivált maradjon, ne érezze büntetésnek a hibákat, csak nem tudom még hogyan lehet ezt elérni és hol van az a pont, amikor muszáj eldobni az elveket és igenis büntetni.



2019. máj. 6. 23:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Ui.: Az kimaradt, hogy amiket eddig elolvastam:


* Cesar Millan könyvei

* Kutyapszichológia

* 101 kutyatrükk


Az első kettő nagyon jó könyv, de inkább a kutyákhoz való hozzáállást írják le, konkrét nevelési módszert nem részleteznek.

2019. máj. 6. 23:18
 2/5 anonim ***** válasza:

"400 tanács kutyakedvelőknek"

Régi könyv, de én nagyon szerettem, nagyon praktikus tanácsok vannak benne, tartásra, nevelésre, kiképzésre, mindenfélére, jól áttekinthetően és tömören.


[link]

2019. máj. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én eddig nagyon sok könyvet elolvastam, és csak és kizárólag egy könyv olvasása közben ismertem rá a saját kutyámra. Fanrasztikus könyv. Vannak hozzá videók a youtube-on.

Brandon McMillan: 7 napos kutyatréning.

De megtalálod: Brandon McMillan Lucky Dog

Van magyarul, nem is drága. Vannak benne képek.

2019. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírja, hogy hogyan kell bánni egy kutyával.

Tanítani, beilleszteni, megértetni hogy ki a főnök.

Mikor legyetek és hogyan játszótársak.

2019. nov. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És ezen kívül sok tanulságos (néha vicces) történeteket mesél el. Lehet hogy elkezded az elejét, és a "20." oldalon nem érted...

Olvasd tovább! Ott megtalálod a választ


(Amúgy nekem igaz messzebbről, de rokon Brandon McMillan)

2019. nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!