Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most készülök örökbe fogadni...

Most készülök örökbe fogadni egy 9 hetes keverék kiskutyát, eddig csak féreghajtót kapott a gazdi elmonása szerint. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Ahogy elhozom, pár napon belül el viszem az állatorvoshoz, de nem szeretnék teljesen tudatlanul oda menni. A kérdésem az lenne, hogy ilyen idős korban milyen oltásokat kell kapnia, illetve mikortól lehet chippeltetni.
2019. máj. 8. 14:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, nagyon lutri ez a kiskutya, remélem, pénzt nem akarsz a "gazdinak" adni érte.

A linkek nem tudom, miért lettek lepontozva, pontosan le van írva minden fontos infó.

2019. máj. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

"7-8 hét: első oltás parvo vírus ellen

9-10. hét első kombinált oltás

11-12. hét: második parvo

13-14. hét. második kombinált oltás

15-16. hét coronavírus

17-18. hét: coronavírus

20. hét: veszettség

8 hónap: kombinált

1 éves: kombinált+veszettség

évente: kombinált+veszettség"


9 hetes kölyök, és még nem kapott oltást.


"A Tracer mikrochipet célszerű az oltásokkal együtt betetetni. A kutya 6-8 hetes korában ennek már nincs akadálya."


[link]


Nincs a kutyában chip, pedig kötelező.


"A kiskutyáknak két hetes és 3 hónapos kor között két hetente szuszpenziós féreghajtásra van szükségük. Három hónapos kortól minden harmadik hónapban tablettás vagy minden hónapban spot onos féregtelenítést kell rajtuk elvégezni."


Hány féreghajtás volt eddig? Már 4-szer kellett volna, az megvan? A férgesség emberre is terjed mellékesen.

2019. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm szuka kutyája kiszökött, és így lett két kis tündéri keverék kutya. Szó sincs szaporítóról.Köszönöm a válaszokat :)
2019. máj. 8. 18:53
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtás utolsó időpontját mindenképp tudd meg, rá 2 hétre add neki a következő adagot, de addig is az első parvo elleni oltást adasd be, állatorvos pedig úgyis elmondja neked ekkor az oltási és féreghajtási programot. Chipet is első oltásnál beadathatod nyugodtan, de furán néz ki a szerződés az előző tulaj adataival, ha hozzá soha nem volt bejelentve a kiskutya. Törvény ugye azt engedi, hogy a költségét hárítsák az új gazdira, nem a beültetését.


Még egy ideig napi 3x javasolják az etetést, általában 6 hónapos koráig - gyakorlatilag viszont kevesen tudják kivitelezni a napi 2 adagnál többet.


Jó lenne előre sejteni, hogy mekkorára cseperedik majd, mert pl. a nagy/óriástestű kölykök táplálásánál különösen gondosnak kell lenni.


Azt jó, ha megkérdezed, pontosan miket evett eddig, nem volt-e / nincs-e hasmenése valamitől, és a bevált étellel folytatni az etetést, fokozatosan állva át másra (már ha mással akarod táplálni).

2019. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt felelőtlen gazdinak hívja a köznyelv, ráadásul a rosszabb fajtából. Már hat és nyolc hetesen oltásokat kellett volna kapnia, ha hazahozod és van akkora szerencséd, hogy még nem parvós, akkor ha kirakod az új környezetben szinte fix, hogy az lesz. Elkaphat bármit, ami ellen nem véletlenül van kötelező védőoltás. És ezek a betegségek általában nem könnyen gyógyulnak, vagy marad utánunk valami probléma. Ha el is hozod, azonnal doki, megkezdeni az oltási programját, csip (ami nélkül törvény szerint nem cserélhetne gazdát). A szuka tulajdonosát meg fel kellene világosítani a felelősségteljes állattartásról, mert életeket tesz tönkre így.
2019. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Az ismerősödnek megmondhatnád, hogy ivartalaníttassa a kutyáját.
2019. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

De, az ismerősöd szaporító ès alkalmatlan kutyatartásra, lévén, hogy hiányzik belőle az ehhez szükséges felelősség. Mi az, hogy szökik a kutya? Ilyen nem lehet! Mi az, hogy elleti? Vigyázni kellene rá, vagy ha arra alkalmatlan, akkor azonnal ivartalanítani! Ez tipikus szaporító, egy felelős leendő gazda pedig ezt nem támogatja! És ez nem örökbe fogadás!


Mellesleg a chip kötelező gazda váltás előtt, 2 oltásnak meg kellett volna lennie és legalább háromszori féreghajtásnak is! Ezek nem opcionálisak, hanem kötelezők! A normális etetésről és szocializációról pedig már ne is beszéljük, hisz az ilyenek, mint az ismerősöd, ahol csak lehet spórol a kiskutyáknál...

2019. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó!


Az ismerősének véletlenül besikerült egy alom, mert felelőtlen, nem ivartalanította a kutyáját, nem figyelt rá stb. A kérdező pedig egyet örökbe akar fogadni. Ennyi a történet. Ez nem szaporító támogatása, hanem olyan, mintha ugyanez az ember bevitte volna a menhelyre a kutyát, kérdező meg elhozza onnan.

Ő fogja orvoshoz vinni és beoltatni, stb.

Az egyik kutyánkat ugyanígy fogadtuk örökbe, azóta is él és virul, gondoskodunk róla. Vannak gondatlan, felelőtlen emberek, még mindig jobb, ha valaki örökbe fogad egy ilyen kutyát, mintha a kutya ki lenne hajítva valahová. Ez nem szándékos szaporítás, hanem emberi felelőtlenség. Nem kell ezt túllihegni.

2019. máj. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem szándékos szaporítás, csak felelőtlenség, de ennek is sok kára van. Tele vannak a menhelyek, kölykök is vannak, nincs mindenkinek szerencséje, hogy egészséges a kölyök, besikerülhet olyan is, hogy súlyos betegségeket hordoz, ami nem azonnal derül ki, aztán ráköltöd a gatyádat is, a nem megfelelő egészségügyi ellátás miatt kölyökként akár el is pusztulhat. Mire elválasztásra kerül sor, már több dolgot meg kell kapnia a kölyöknek, ez egyrészt jogszabály (pl. chip), másrészt a kutya egészsége miatt fontos (többszöri féreghajtás, oltások), nagyon kevesen biztosítják ezt, ahol besikerülnek a kölyök. Nagyon sok olyan is van, akinél többször is besikerül, mert az első után nem viszi el ivartalaníttatni (mondjuk már vemhesen is lehetne...), kiszökik ismét, vagy hozzá szökik be egy kan, aztán besikerül újra meg újra...

Nem amellett kampányolok, hogy mindenképpen tenyésztőtől kell kutyát venni, de a szaporítást meg az ilyen besikerült almokat fontos lenne visszaszorítani. Sok kutya vár segítségre, gazdira, van, aki évekig, van, aki élete során többször is újragazdisodik. Nekem is menhelyről van kutyám, és segítenék többön is, ha tehetném, lehet, hogy az enyémnek is jó lenne otthon egy kutyatárs, de jelenleg nem lehet, örülök, hogy őt tudtam vállalni. Kevesebb a megfelelő gazdi, mint a gazdikereső kutya.

2019. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%

Nincs olyan, hogy "nem szándékos szaporítás"! De, nagyon is szándékos, mert lehetett volna figyelni a kutyára és lehetett volna ivartalanítani is! Ez minden esetben tudatos döntés, tudatos közöny!

És mi az, hogy jobb, mintha kidobná/agyonverné a kölyköket? Nem is értem hogy lehet ilyen hasinlítgatás! Hogy lehet azt felhozni érvnek, hogy jobb ez, mintha törvényt sért, illegálisan cselekszik! Tilos kutyát kidobni! Tilos kutyát megölni! Ez nem lehet opció!

És végül de, ez szaporító támogatása. Leveszi a terhet a szapi nyakából, megerősíti, hogy legközelebb is hozzon le almot! Azért nevetséges, hogy nektek, állítólag állatszerető embereknek ez normális hozzáállás.

2019. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!