Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler mellé gyerek vagy...

Rottweiler mellé gyerek vagy gyerek mellé rottweiler?

Figyelt kérdés
Hogy jobb, ha a kutya 2-3 éves, mire jön a baba, vagy előbb a gyerek?
2019. máj. 9. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Előbb a gyerek. Tapasztalatból mondom.
2019. máj. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért, gyerek mellett könnyebb kölyökkutyát nevelni? Nem jobb, ha már felnőtt a kutya?
2019. máj. 9. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem vagy jól nevelt felnőtt kutya mellé gyerek vagy 5 évesnél idősebb gyerek mellé kutya, de kicsi gyerek mellé nem vállalnék be egy kölyköt.
2019. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Nekem 3 évesen lett kutyám, de inkább családközpontút válassz, ami SOHA nem támadná meg a gazdáját és könnyen nevelhető (magyar vizsla😍😍😍, husky).
2019. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

1-es vagyok

A saját tapasztalatomat írtam le, ami nem szentírás.

Nálunk - és most csak rottweilerről beszélek, nem más kutyáról - a meglévő 2 éves roti nagyon utálta az utánajövő gyereket, gyanítom, hogy féltékenységből.(?)

Olyannyira, hogy sajnos a testvéremnek kellett adnunk.

Amikor 4-5 éves lett a gyerek, ismét lett roti, ugyanattól a tenyésztőtől és semmi probléma nem volt, mert a kutya így fogadta el a családot.

Fognak itt neked mesélni nevelésről és egyebek, de erre valóban nincs kisgyerek mellett idő vagy lehetőség, mi nem bíztunk meg a kutyában, mivel addig nem volt egy totyogóra szocializálva és láthatóan rühellte, akármivel próbálkoztunk.

Lehet, hogy soha nem lett volna baj, de inkább nem kockáztattunk, mert nem lehet egész nap résen lenni.

2019. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Előbb kutya.

4 éves volt a kan pitem, mikor született a fiunk. Egy 4 éves jól nevelt kutya tökéletesen megbízható. Ha azt mondom menjen ki, kimegy. Maradjon, marad. Üljön, ül. Sétál szépen ...stb.


Egy 3-4 éves gyerek nem ilyen szófogadó. Gyerek mellett kutyát kb úgy, ha 8-10 éves a gyerek. Akkor fogja fel ésszel igazán mit miért kell vagy lehet tenni.


Most 6 éves a fiam, 10 éves a kutya. Tökéletesen jól eljátszanak. Mert a kutyát nem kellett nevelni a gyerekhez (csak szoktatni), csak a gyereket a kutyához.

De még most 6 éves korában is szeleburdi a kutyával.


Egy kölyöknek fontos a következetes nevelés. Egy gyerek nem tudja mi a következetesség, és miért fontos.


Ha te nem engeded a kutyát a kanapéra, akkor azt tanulja meg. És ha 5 év múlva a 3 éves gyerek hívja, akkor rád néz, szabad-e.

Ha egy kölyök kutyának nemet mondasz, a gyerek igent, akkor fel fog menni a kanapéra.


Szóval sokkal nehezebb gyerekkel kutyát nevelni, mint egy szófógadó kutyával gyereket nevelni... Még segít is, nem "hátráltat".

2019. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

4! Pont a huskyval mondtál jó nagy baromságot. :D egyébként nem is értem ezeket a marhaságokat, nekem egy belgám van gyerek mellett (a kutya volt előbb), soha semmi gáz nem volt. Minden nevelés kérdése.


Egyébként a kisgyerek+kölyök kutya sok egyszerre, mert nagyon sok figyelmet igényel mindkettő. Ráadásul a kiskutyánál az első fél-1 év a legfontosabb, akkor alapozod meg a neveléssel a következő 15 évet.


A sorrend szerintem mindegy, csak ne egyszerre a kettőt.

2019. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Roti esetében az 5-ös hozzászólóval értek egyet. Ha gyerekkel együtt ismeri meg a családot kölyökkutyaként, egyértelmű lesz nála a helyzet, és nem lesz gond. A hiearchiában előtte lesz a gyerek is.
2019. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

"Egy gyerek nem tudja mi a következetesség, és miért fontos." - Hát az elég baj... :-D


Kérdező, kicsi gyerek és kölyökkutya egyszerre sok lehet olyannak, aki nem eléggé tapasztalt, hogy így is be merje vállalni. Külön-külön is kihívás. Mondjuk egy tapasztalt tenyésztőről el tudom képzelni, hogy állja a sarat, de az átlagembernek azért beletörhet a bicskája. Amúgy meg nevelés kérdése (a gyereket és a kutyát is nevelni kell, és mindkettőnek kell a következetesség), részben fajtafüggő, de nagyobb mértékben egyedfüggő is. Van olyan kutya, amelyiknek fát lehet vágni a hátán, és van olyan, aki nagyon rigolyás, féltékenykedik. Ha kutya lesz előbb, érdemes már a gyerekvállalás előtt kisgyerekek közé vinni, hogy szokja a gyerektársaságot. Ha gyerek lesz előbb, akkor meg érdemes várni néhány évet a kutyával, általában első időkben a legtöbb szülő már annak örül, ha tud egy kicsit aludni. :-) De van, aki csak akkor vállal gyerek mellé kutyát, amikor a gyerek már elég nagy, hogy segíteni tudjon a kutya körül.

2019. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ketten voltunk a pár hónapos kan rotimmal mikor olyan párkapcsolatom lett ahol gyerek is tartozott a férfihoz.

A kutya és a gyerek kapcsolata annak ellenére hogy nem nálunk lakik a gyerek nagyon jó. A kutya domináns tipus de a kezdetektől tudta hogy a gyerek felete van. A gyerek 3évvel idősebb a kutyánál. A kutya minden mozdulatát lesi, én olyankor nem is igazán vagyok szamára fontos mer a gyereket előnybe részesíti. Ha majd jön a baba felnőtt roti mellé jön.

Szerintem mindegy a variáció ha van nevelés.

A gazdi ideje amit be kell osztani de szerintem egy jól nevelt kutyával megoldható. Mi pl szinte minden programot a kutyával csinálunk. A gyerek is mindig mondja hogy vigyük sétálni, játszunk vele, simogassuk stb. Tehát keresi a kutya társaságát és nyugodtan sétálhatok velük az utcán.

2019. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!