Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet elérni, hogy a...

Hogy lehet elérni, hogy a kutyáim ne legyenek ilyen barátságosak az idegenekkel?

Figyelt kérdés

Két amerikai pit bull terrierem van. Egy másfél éves szuka, aki szinte mindenkivel borzasztó barátságos, a kerítésnél puncsol a járókelőknek,(akik többségükben roma származásúak..). Ha kikötöm a bolt elé, minden arra járónak örül, csóvál, ugrándozik. Ha idegen jön, annak is örül. Szerintem még a betörőt is körbeugrálná. Egyébként nagyon jól nevelt, szocializált, nincs vele gond, nem is "gyilkológépet" akarok belőle nevelni, csak azt szeretném, hogy ne ugorjon ki a bőréből egy simiért. Sokat foglalkozok egyébként vele, engedelmes, nem mászkálna el másokkal, iskolában is tartottam már vele előadást gyerekeknek.


A másik kutyám 9 hetes, ő annyira nem barátkozik a kerítésen kívüli gyalogosokkal, mit tehetek, hogy ez így maradjon, még akkor is, mikor a nagy boldogan rohan oda?


L/17


2010. júl. 6. 16:51
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
0%

Szerintem nem kéne meg vonni tőle hogy bárkivel is barátkozzon.Mert talán jobb lenne ha egy félős nyuszi lenne aki a nap minden percét a sarokban töltené?


A másik meg ha annyira engedelmes akkor meg parancsolj rá hogy menjen oda hozzád ha jönnek az utcán. Van tanítsd be.

2010. júl. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Odajönnek, ha hívom őket. Egyébként mit nem lehet érteni azon, amit leírtam?

Szerintem jogos elvárás egy KUTYÁTÓL, nem, nem 2 kilós kis pamutszőrű ebecskéktől, hogy semlegesek legyenek az idegenekkel, jelezzék a területüket.


"Tanítsd be." Ez az, de hogy? Hiába szólok rá, eljön, hagyja, de a lényegen ez semmit nem változtat, másnak pl. ugyanúgy puncsol a kerítésnél. Egyébként póráz nélkül is szépen sétálnak, hívásra visszajönnek, sőt úgy nem is mennek oda maguktól emberekhez, de ha szól nekik valaki, szinte örömtáncot járnak.


Illetve a kicsi nem olyan barátkozós típus, nem is agresszív, de nem talpal oda az ismeretlenekhez, ha hívják. Remélem ez így is marad, és nem rontja el a nagy ezzel az egyetlen "hülyeségével".

2010. júl. 9. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!