Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 kutya a kisfiam ideszokt...

Van 1 kutya a kisfiam ideszoktatott de én nem akarom megtartani, kiírtam de senki nem jeletkezett érte. Bántani másik faluba átvinni nem akarom és szerintem oltása sincs mit csináljak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 20:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
Tanulhatnál egy kis empátiát a fiadtól. Ő segíteni akar szerencsétlenen, te meg ahelyett, hogy segítenél, meg elvinnéd chipet nézni, ki akarod nyírni. Miért kell ilyen tuskóknak létezniük? Gondolkodj már normális felnőtt módjára!
2019. máj. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Próbálj meg néhány menhelyet. Pár éve haza kísért egy nagytestű kb fél éves kutyuli télen. Napokig járt a házhoz adtam neki enni meg inni mivel gyanítottuk pár nap után hogy kidobott nem pedig elszökött kutya hívogatuk a menhelyeket. Tőlünk elég messz találtunk egyet amelyik bevette volna, a feltétel az volt fogjukbe. Elmondtuk telefonon hogy a szomszéd beengedi majd őket az udvarba mer dolgozunk és a három kutya közül (kettő saját) melyiket kéne vinni. Másnap jöttek és elvitték. Volt olyan menhely amelyik élből elutasította a kérésünk ezért is jöttek messziről érte. Hívj fel egy párat hátha vagy közösségi oldalra tedd fel hátha valakié. Múlt hónapba hozzánk is jött egy kutyus, feltettem netre, körbe kérdeztem a faluba és meg lett a gazdi (a kutyus kiásta magát a kerítés alatt). Az is lehet hogy más befogadná.
2019. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Elaltattatnád valaki másnak a kutyáját?

Attól hogy nem tudod, ki a gazdája (vagy hogy van-e neki), attól még nem a tiéd, hogy egy ilyen döntést meghozz róla.

Ráadásul egészséges állatot elaltatni minden, csak nem elfogadható.


És mivel chipet olvastatni sem vagy hajlandó, ami megjegyzem semmibe sem kerülne, így tényleg nem tudhatod, van-e gazdája.


(Ha az én kutyám elveszne, majd valaki megtalálná és elaltattatná, khm...)


Az mellékes hogy van-e oltása vagy nincs.

Mindegy ki mit hisz, nem a te kutyád ezért nem vagy felelősségre vonható a szabálytalanságokért.


Fordulj állatvédő szervezetekhez.

2019. máj. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha barátságos az állat, akkor simán lehet gazdàs. Ha megijedt valamitől és kiszökött, akár több településen át is mehetett. Én egyszer találtam egy kutyát. 20km-el arebb lakott, 2 nap alatt csavargott el ilyen messzire..

Azért kötelező az a nyomorult chip, hogyha talál az ember egy elkòborolt állatot, akkor akár már aznap fel tudja venni a kapcsolatot a gazdaval.

Persze lehet, hogy nincs benne. Abban az esetben fajmentőket felhívod és valószínű segítenek.

2019. máj. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ennél még az is jobb ha gyepire elviszed, ott is olvasnak chipet és nálad sokkal emberségesebb emberek vannak, próbálják megkeresni legalább a gazdáját, ha kölyök meg nagy eséllyel ki tudják adni. Nem egyből megölni kell és lerázni magadról minden felelősséget.
2019. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!