Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne egyből egy 3....

Jó ötlet lenne egyből egy 3. és 4. kutya?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, mindketten keverékek, szukák, az egyik 10, a másik 2 éves. Szeretnék valami nagyobb kutyát (ők mindketten közepes testűek). Igazából úgy vagyok vele, hogy ahol elfér kettő, ott elfér 3 is. Pénz, idő stb lenne rá. Rá is néztem az egyik mentés oldalára, amit már egy ideje nézegetek. Találtam is egy szimpatikus idősebb kutyát (idősebbet szeretnék alapból), viszont írták, hogy akár a jelenlegi kenneltársával együtt is szívesen költöznének, aki egy 3 éves szuka.

Az én kutyáim jól neveltek, nem kötözködős típus egyik sem. Az idősebb a szukákkal problémamentes, megadó. A fiatalabb mindenkivel jól kijön.

Szerintetek bevállaljak egy összeszokott páros mellé egy másik összeszokott párost?

Vagy egyszerre csak 3 kutyával próbáljam ki az életet? Őszintén a fiatalabbat megsajnáltam, mert egy fajtamentésnél van, de nem fajtajellegű, csak egy kis "jellegtelen" keverék. Szerintem ha én nem hoznám el élete végéig ott maradna...


2019. máj. 9. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
kölyök kutyánál szokták lebeszélni az embereket 2 kölyök egyszerre törénő vásárlásáról. Idősebb kutyáknál, aiknek kiforrott jellemük van, nem olyan csintalanok nem hiszem hogy gondot okozna egyből 2. De először próbáld ki hogy hogyan viselkednek a kutyák együtt, hogy biztosan 100%-ban kijönnek-e egymással.
2019. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Három kutya együtt már falka. Vigyáznod kell.
2019. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, annyira sok múlik a kutyák természetén és azon, hogy te hogy kommunikálsz közben. Ha a közeledben vannak és van rá lehetőség, akkor mindenképpen alaposan összeismertetném őket. A pénznél azt is számold bele, hogy főleg az idős kutyáknál elég sok nagy kiadás jöhet. Az öreg kutyámra simán 2,5-3-szor annyit költök egy hónapban, mint régen (spec. táp, étrendkiegészítők, állatorvos, gyógyszer) és neki még nem is olyan rossz az egészségi állapota.
2019. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!