Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves kutya mellé fiatalabb...

9 éves kutya mellé fiatalabb vagy azonos korú társ?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy második kutyát a mostani mellé. Ő 9 éves, kistestű, de elég mozgékony, félnapos kirándulásokat is örömmel végig csinálja, de alapjából véve nyugodt természetű, csendes, szívesen lustul tévézés közben is. Néha rájön az 5 perc, olyankor rohangál mint egy őrült, nagyon fel tud pörögni, de csak rövidebb időre. Más kutyákkal barátságos, de csak nagyon ritkán játszik velük, inkább szimplán érdeklődő. Magabiztos, kiáll magáért, a pofátlan kölyköket helyreteszi, de kerüli a balhét, veszekedésekbe nem megy bele. Napi kb másfél órát sétálunk + otthon még játszom vele.


Több menhelyi kutyát is kinéztem, de a nagy kérdés továbbra is az, hogy válasszak mellé egy aktívabb kb 1 évest, aki majd lehet, hogy felpörgeti, "megfiatalodik" tőle, mert a korát meghazudtolóan mozgékony, vagy pedig egy vele nagyjából azonos korút, akivel egyszerre öregedhetnek meg?


Szerintetek melyik a jobb választás? Esetleg tapasztalatok?


(Az új kutya is kistestű lesz)


2019. máj. 15. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Én is sokat agyalok ezen.

Nem tudom mi lenne a jobb a kutyámnak. De szerintem a vele egykorú, max kicsit fiatalabb, de nem 1-2 éves a jobb döntés. Mert még ha most nem is látszik rajta az öregedés, gondolj bele 3 év múlva lehet, hogy már a komótosabb sétákat és az egész napos szunyókálást fogja preferálni, míg a mostani 1-2 éves csak 4-5 lesz, aki még nagyban menne órákat és rohangálna.

Szóval a Te 9 évesed mellé legfiatalabb 6 évest vinnék.

Az enyém 11, 8 évesnél fiatalabbat nem hoznék, illetve max 12.

DE, ha megtudod oldani, hogy külön lemozgatod a fiatalabbat úgy, hogy a másik ne érezze hanyagolva magát, akkor nyugodtan.

Te döntésed.

2019. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én megnézném, hogy viselkednek együtt a kinézett kutyákkal, több közegben is, ha van erre lehetőség. Ugyanis lehet, hogy neked elsőre jónak tűnne valamelyik, aztán mikor hazaviszed, kiderül, hogy nem bírják egymást. Olvastam is ilyen sztorit, hogy menhelyről került kutya egy már kutyás családhoz, aztán a meglévő kutya nem viselte el az újat, akárhogy próbálták összeszoktatni őket, és az újonc mentettnek ismét gazdit kellett keresni. Ez nyilván egyik félnek sem jó, a gazdinak sem, aki jót akart, aztán kapja a savazásokat, amiért ismét gazdikereső lett a mentett kutya.
2019. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a kölyköt, illetve a a fiatalt választanám. Ő sokkal könnyebben alkalmazkodik még az idősebbhez. Kevesebb szokása van, ami az életében tudatosan végig kíséri. Persze természetesen egy idősebb kutyának ugyanolyan jót tennél. Nehéz döntés. Esetleg, ha elviszed a menhelyre, és hagyod, hogy ő válassza ki a társát? Ott látni fogod egyből a legjobb döntést, legyen fiatal, vagy idős kutyus :)
2019. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
fiatalt így megtudják egymást szokni, máskülömben előfordulhat hogy az idősebb védeni fogja a területét
2019. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!