Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyusommal? A...

Mit tegyek a kutyusommal? A kisfiam asztmás és nem tesz neki jót a kutyaszőr! ( társasházban lakunk így kertbe sem tudom kitenni)

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 09:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%
Igen, nyírás, és furminátor kombó. első körben,de ha nem javul a helyzet akkor sokat ezeken kívül nem tudsz tenni, a kutyának mennie kell:(
2010. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mondta ezt amúgy?mármint hogy a kutyaször nem tesz jót?csak mert nálunk is hasonló volt,csak mi hegynyi szép növényt dobtunk ki, végüli meg kiderült,hogy nem befolyásolta a dolgot.
2010. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
35%

Minden embernek fontosabb a gyereke, ennek megfelelően kell cselekedni. Azonban, ha tudtad, hogy asztmás a gyereked, akkor miért tartasz kutyát. Azért a kutyának sem jó, hogy ide-oda van dobálva gazdáról gazdára.

Nemmellesleg írom, de én is aztmás vagyok amióta élek, sajnos nagyon sokat voltam korházban is, de egyáltalán nem vagyok semmilyen állatra allergiás. Kérdeztem még akkor régen az orvostól, hogy tarthatok e kutyát és azt mondta, hogy igen, mert egy asztmás miért volna a kutyára allergiás. Én most 15 éve collie kutyákat tenyésztek, semmi bajom nincs.

Igaz ettől még lehet a kisgyerek allergiás az asztma mellett a kutyára.

Úgyhogy nekem sántít ez a dolog. Lehet, hogy csak a társasház miatt akarsz a kutyától megszabadulni, meguntad a kutyád, vagy azt akarják a lakók, hogy menjen a kutya...?

2010. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is asztmás vagyok. 18 éves koromban állapították meg úh nekem már esélyem sincs kinőni, és már gyógyszerrel kezelni sem tudják. Egyből inhalálót kaptam. Igaz, mivel sportolok/sportoltam, ezért csak light-osat nehogy kimutassák a szteroidokat a szervezetemben.

Nekem is van kutyám, méghozzá egy shih-tzu. Nálunk is az a megoldás h ha már annyira nagy a szőre h zavar engem akkor irány a fodrász. Neki is jó és nekem még jobb :) Mennyi idős a pici fiad? Mert ha még fiatal akkor van esélye h kinövi. Tudom h fontosabb a fiad egészsége, érthető is, de nem kell azonnal elajándékozni a kutyust. Keressetek egy jó megoldást.

Sok sikert!

2010. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%

Jah, igen és az előttem szólóval egyet értek. Elvileg egy allergia vizsgálattal egybekötött légzés vizsgálat van ahol megállapítják az asztmát. Legalábbis nekem úgy csinálták. Légzésvizsgálat, majd allergia vizsgálat és megmondták h mire vagyok allergiás(penészgomba és fűfélék) és miket kerüljek(pl paradicsom, dinnye, krumpli, mogyoró). A picinél nem mondták meg neked?

Am a kutya szőrére lehet h nem is allergiás csak mivel a kutya ugyebár futkos, poros lesz és lehet h ez zavarná esetleg.

2010. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
67%
A gyerek nem a kutyától lett asztmás, ezért ne a kutyust büntesd. Az asztma szinte mindig lelki eredetű dolog. Hogyan viszonyulsz a gyerekhez, mennyire engeded szabadon, mennyire feded le a szereteteddel?
2010. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
a törpeuszkár vagy a bichon frisé jobb választás lett volna, mert nem hullik a szőrük, asztmások is tarthatják, sőt olyanok is akik allergiásak a kutyaszőrre, ráadásul mindkettő szobakutya.
2010. júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Az orvos által kiivzsgáltatva lett kiderítve, hogy a kutyaszőr váltja ki a fulladást. Egyébként a fiam négy éves és nem születésétől fogva asztmás, a kutyánk meg 8 éves, így jóval a fiam előtt volt. A fiam egy nap rosszul lett otthon nem kapott levegőt fuldokolt és azonnal kórházba kellett vinnem, ne akard megtudni milyen az így látni a saját gyereked.

És nem untam meg a kutyám, nem tudom, hogy lehet ilyet állítani nem ismered a családom, nem akarok megszabadulni tőle. Szüleimnél meg anyósoméknál is próbáltam elhelyezni, de ők hallani sem akarnak róla, így sem nagyon szeretik a kutyát. Azt reméltem, hogy itt tudnak tanácsot adni.

Aki hasznosan válaszolt annak köszönöm, aki pedig ennyire aljas dolgokat állítgatnak annak is köszönöm, jó tudni, hogy vannak áskálódó emberek. :(

2010. júl. 7. 11:08
 19/31 Akiteki ***** válasza:
100%

Én is asztmás vagyok, 13 kutyám és egy macskám van. Mind bejár a lakásba. Az allergológusok szeretik kimutatni, hogy az állatokra allergiás valaki, pedig a növényekre sokkal gyakoribb.

A kérdést pedig nem értem. Valóban a gyereked fontosabb, ezért a kutyától meg kell válni. Mi itt a kérdés?

Milyen fajta kuty? Hátha valakinek épp ő kell?

2010. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
54%

Az asztmás, allergiás betegségek mind lelki eredetűek.

Mindkettő modern civilizációs betegség. Egy természetes dologra (pl. pollen) mutat a szervezet (helytelenül) immunreakciót. Ebből látszik, az ember mennyire ki van csavarodva önmagából, mennyire eltávolodott a természettől, mint a legtermészetesebb közegétől. Nem akarok mélyebben belemenni a dologba.

Megpróbálhatnátok egy homeopátiás kezelést, teljesen természetes gyógymód, semmi mellékoldala sincs. A rendes gyógyszerekkel ellentétben, amik csak elfedik a tüneteket, a homeopátia az okot is kezeli.

Engem 2 éven keresztül tömtek az orvosok antibiotikumokkal, mindenféle kőkemény gyógyszerekkel, folyamatosan beteg voltam, 3 heteket feküdtem 39 fokos lázzal. Elegem lett, elmentem egy homeopátiás orvoshoz. Azóta 2-4 nap alatt kiheverek minden betegséget, könnyebben átvészelem. Az öcsém súlyosan allergiás, ő is inhalálótól kezdve mindenféle gyógyszereket szedett, őt is rendbe rakta a homeopátia.

Próbáljátok ki.

2010. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!