Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.3 hete van nálam egy...

Kb.3 hete van nálam egy szibériai husky két hónapos lány kiskutya. A többi lent?

Figyelt kérdés
Kaptam őt a szülinapomra. Volt már rottweilerem, spánielem, keverék kutyusom, mindegyiket én neveltem fel, tehát tisztában vagyok milyen egy kiskutya ebben a korban. De ilyet mint ez, még nem láttam. Folyamatosan enne, kimérem neki az adagját, egy nap 4x kap enni a legjobb minőségű tàpból, de állandóan nézi a tápos zacskót és nyüszít, mintha aznap még nem is kapott volna. Növeltem az adagját, de így is ezt csinálja.Kap mást is nap közben ami nem árt neki, de csak keveset, mégis folyamatosan éhes. Ez még a kisebb gond. Viszont, ami a kérdésem lényege lenne, az az, hogy, Harap.De nem egyszerű módon. Tudom, fogváltás, koptatja a fogait, de ez túlzás, minden családtagom kék zöld, és fognyom, mert egyfolytában a karunkat, kezünket harapja teljes erőből, akkor is ha csak meg akarjuk simogatni. Pedig kapott műcsontot, mindenféle rágókát. Játszik persze, de hiába szólunk rá erélyesen, figyelmen kívül hagyja. A kislányomnak az arcába kapott így, játékból, de ő nagyon megijedt. Egyszer pedig mikor én hajoltam le hozzá, megsimogatni, a fülem mellett csattant össze az álkapcsa. Nyugodtan közelítünk hozzá, nem bántjuk, nem is volt bántva soha, de egyszerűen nem tudom,hogyan szoktathatnám le erről az állandó harapdálásról? Valakinek valami okos ranácsa ha lenne, nagyon megköszönném.
2019. máj. 27. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy férges és ezért nem elég neki az étel? Persze az is lehet, hogy csak feneketlen bendőjű, mint a mi kutyánk. Hogy hányszor láttam már a "szegény, éhező kutya vagyok" című műsort... volt, hogy valaki bevette a családból, de a második adag vacsora is eltűnt egy pillanat alatt.

Harapás: Két tippem lenne, az egyik, hogy ha erősen harap, akkor jajdulj fel és hagyd faképnél, a másik, hogy vidd kutyaoviba vagy normális kutyák társaságába, mert úgy meg tudja tanulni, mi számít erős harapásnak, viszont egy kölyökkel még kesztyűs kézzel bánnak a normális kutyák.

2019. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Próbálom fegyelmezni, rengeteg módszert kipróbáltam, de rám se hederít.Egyedül a vizipisztolytól tart egy kicsit, amikor erōsen elkezd harapni előbb hangosan rászólok, aztán kicsit lelocsolom, ez mintha meglepné egy pillanatra és abbahagyja. Játéka is van min. 5 féle amit rághat,játszik is velük, de ahogy meg akarom simogatni egyből tépi a kezemet, karomat, ruhámat.
2019. máj. 29. 00:42
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem férges. Voltunk állatorvosnál.
2019. máj. 29. 01:20
 14/22 anonim ***** válasza:
Akkor az egyik kezedben legyen játék amit harapdálhat a másikkal simogathatod. Legalább játszol vele kicsit mert ezt egyik kommentedben sem említetted
2019. máj. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy nem próbálni kell a fegyelmezést! Így csak azt tanítod meg neki alaposan és módszeresen, hogy a rászólásodat hagyja figyelmen kívül! Kutyasuliba menjetek el!
2019. máj. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy játszunk, ez alap. Labdázni szoktunk, és van egy nagy csont alakú râgókája azt szoktam odaadni neki amikor a kezemet kezdi harapdàlni, és ahogy azt kezdi rágcsálni megdícsérem. Ha a ketemet rágja, vagy a ruhámat cincálja erélyesen hangosan rászólok, ez általában semmit sem ér.
2019. máj. 29. 16:01
 17/22 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba még nem vihetem,még nem kapta meg minden oltását, az állatorvos azt mondta, 4 hónaposan vihetem leghamarabb.
2019. máj. 29. 16:02
 18/22 anonim ***** válasza:
Ha csattogtat, az agresszió, ezt nem szabad eltűrni. A legközelebbi ilyennél megfogod a grabancát és lenyomod a földre jó erősen. Sírni fog, de addig ne engedd el amíg abba nem hagyta a sírást. 2-3 ilyen és ha jól csinálod abba fogja hagyni. Ez egy husky, ha most fáj a harapás akkor mi lesz később?
2019. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"az állatorvos azt mondta, 4 hónaposan vihetem leghamarabb." Ez érdekes, mert ha időben vagytok az oltási sorral (6 hetes kortól 2 hetente), akkor 3 hónapos koráig megkapja az alap oltásokat. Esetleg a veszettség ellenit még nem, de az a kutyasuli szempontjából ilyenkor nem számít. Sétálni szoktátok vinni vagy azt sem javasolta? Minél tovább van elszigetelve a többi kutyától, annál nehezebb lesz megtanulnia kutyatársaságban a normális viselkedést.

A kutyatársaságon és a feljajduláson és faképnél hagyáson kívül azért nincs ötletem, mert a fiatalabb kutyánk valószínűleg ezek miatt szokott le az erős harapásról.

2019. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.


Nem tudom mit vétettem, miért lettem "leszavazva", de igazából lényegtelen.


Amiért írok, az az, hogy elkaptam a grabancát és bizon "megrángattam"... most már nem akar harapni, hanem szépen közelít, nyalja a kezem :) Köszönöm a tippeket, hasznos volt!

2019. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!