Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.3 hete van nálam egy...

Kb.3 hete van nálam egy szibériai husky két hónapos lány kiskutya. A többi lent?

Figyelt kérdés
Kaptam őt a szülinapomra. Volt már rottweilerem, spánielem, keverék kutyusom, mindegyiket én neveltem fel, tehát tisztában vagyok milyen egy kiskutya ebben a korban. De ilyet mint ez, még nem láttam. Folyamatosan enne, kimérem neki az adagját, egy nap 4x kap enni a legjobb minőségű tàpból, de állandóan nézi a tápos zacskót és nyüszít, mintha aznap még nem is kapott volna. Növeltem az adagját, de így is ezt csinálja.Kap mást is nap közben ami nem árt neki, de csak keveset, mégis folyamatosan éhes. Ez még a kisebb gond. Viszont, ami a kérdésem lényege lenne, az az, hogy, Harap.De nem egyszerű módon. Tudom, fogváltás, koptatja a fogait, de ez túlzás, minden családtagom kék zöld, és fognyom, mert egyfolytában a karunkat, kezünket harapja teljes erőből, akkor is ha csak meg akarjuk simogatni. Pedig kapott műcsontot, mindenféle rágókát. Játszik persze, de hiába szólunk rá erélyesen, figyelmen kívül hagyja. A kislányomnak az arcába kapott így, játékból, de ő nagyon megijedt. Egyszer pedig mikor én hajoltam le hozzá, megsimogatni, a fülem mellett csattant össze az álkapcsa. Nyugodtan közelítünk hozzá, nem bántjuk, nem is volt bántva soha, de egyszerűen nem tudom,hogyan szoktathatnám le erről az állandó harapdálásról? Valakinek valami okos ranácsa ha lenne, nagyon megköszönném.
2019. máj. 27. 20:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Kérdező, a leírtak nem biztos, hogy bajra utalnak: a huskynál tök más jellem, mint az általad leírt fajok, így a leírtak alapján ha tényleg nem szapis kutyus, akkor arra gondolnék, hogy a kutya sz@rik rátok és az egész családodat játszópajtinak tekinti. Ez huskynál amúgy tök normális dolog, kb. az alapállapot, és ez még csak a jéghegy csúcsa, szóval remélem utánaolvastatok, hogy mi mindennel jár a huskytartás, a teljesség igénye nélkül marsbéli táj a kertben, szökési kedv ha unatkozik, pl. mert egyedül van a kertben, napi aktív mozgás és szellemi fárasztás, persze mondig csak pórázon, haszonállatok és énekesmadarak levadászása, stb.. Cserébe egy hű társt kapsz óriási egyéniséggel - én semmiért nem cserélném el az enyéimet, még ha néha bűnrosszak is tudnak lenni :)) A huskyk falkához tartozási igényükkel és kajával motiválhatóak, és ha következetesek vagytok, akkor könnyű dolgozni a ezeken problémákon. Mivel azt írtad, hogy tenyésztőtől vetted, rendes papírokkal a kutyát, ezért tök őszintén azt javasolnám, hogy a kutya tenyésztőjét hívd fel éa vele beszéld meg a problémát. Egy normális tenyésztő mindenben szívesen segít és a legjobban ismeri a vonalát, plusz érdekli is a kölykei sorsa, nem "zavarod" a krédéseiddel. Ha valamilyen okból kifolyólag ezt nem szeretnéd megtenni, akkor viszont légyszi mindenképp a fajtát ismerőktől kérdezz, mert nagyon különbözik a nevelésük egy rotitól vagy egy spánieltől, büntivel szerintem pl. határozottan súlyosbíthatod a problémákat. FB_on a "Malamut, samoyed, szibériai husky - mindenkinek, aki szereti a szánhúzókat" csoportot jó szívvel tudom ajánlani, a tagjai a fajtamentéstől vannak ill. hazai elismert tenyésztők és ha normálisan teszed fel a kérdést, akkor nagyon szívesen és pár órán belül segítenek.
2019. máj. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2019. máj. 30. 00:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!