Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen megterhelő sokakna...

Miért ilyen megterhelő sokaknak a póráz használata?

Figyelt kérdés
2019. máj. 30. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Mert körölöttük forog a világ.
2019. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
59%
Jó kérdés, erre felénk a tacskót pórázon tartják a pitbullt meg a staffot póráz nélkül viszik le.. Nem érdekli őket amíg nem történik baj
2019. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Pöntosíts!

Mire gondolsz?

A kutya, vagy a gazdája számára miért megterhelő?

2019. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szempontból póráz nélkül sétáltatni a kutyát megterhelőbb, mint pórázon, mert sokkal jobban kell rá figyelni és nincs köztünk az a bizonyos madzag, amivel el lehet fedni a nevelésbeli hiányosságokat ;). Én pórázon sétáltatom a kutyámat, kivéve egy kutyasétáltatásra kijelölt szakaszon. Ha ide megyünk, számomra és számára is fárasztóbb, mert ő szabadabban mozoghat (ezért sétáltatnak sokan póráz nélkül), nekem viszont állandó kontroll alatt kell tartanom és még azelőtt észre kell vennem, hogy valamire készül, mielőtt megtenné. Pórázon ott van tőlem egy méterre és egy rántással bármikor megpróbálhatom kizökkenteni.

Aztán persze van az a kategória, aki azért sétáltat póráz nélkül, mert egyébként húzna a kutya és 50 méter távolságból rohan és ordít Tájszonkára, ha a kutyuli valami nem illő dolgot művel (pl. a totális megadás pózában lévő kölyökkutyám felett állva hörög-morog).

2019. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Nekem azért, mert minden kutyám példásan ki volt képezve, és tényleg nem volt szükség a pórázra. Azonnal jöttek lábhoz, nem rohangáltak oda mindenkihez, és más kutyákkal sem kötekedtek.


A póráz egyébként sem garancia semmire. Volt, hogy a három német juhászommal sétáltunk, mind a három lábhoz igazítva. Pont, mintha lett volna rajtuk póráz, csak ugye nem volt, mert minek. Erre az utca másik végén megjelent valami debil kutya, talán malamut lehetett, és győzelmi zászlóként úszott utána a levegőben egy nő, aki heves "JAJAJAJAJAJ" sikoltozással tudatta a világgal, hogy fogalma sincs, hogy kellene fogni az állatot, meg különben sem ő az erősebb. A kutya rohant keresztül tökön-paszulyon-útkereszteződésen az enyémekhez, és persze hörögve ugrott neki a falkavezéremnek. Hát úgy elvertük négyen, mint a kétfenekű dobot. Pislogott is a hülye, mert azzal kezdtem, hogy a nyakánál fogva felkaptam és földhöz b...tam, aztán a farkasok adtak neki. Mit csinált eközben gazdi néni? Nekem rikácsolt, hogy miért nem veszem pórázra a kutyáimat...

2019. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a hétköznapi emberek többsége egy kötéldarabként gondol a pórázra, nem mint vezetőszárként, ezért aztán nem is tudják megérteni, hogy miért nem azt csinálja a kutya, amit szeretnének sétakor. Kb. olyan mintha felülnének egy lóra, kezükbe adnák a kantárt, de azt nem irányításra használnák, hanem csak kapaszkodnának benne. Pontosan ugyanezt csinálják sokan a pórázzal is.
2019. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert nem minden fekete és fehér...

Pontosítok.

Vannak olyan fajta kutyák pl border collie, sheltie, mudi, és stb, akiknek rengeteg mozgásra és agyi fárasztásra van szükségük ahhoz, hogy lenyugodjanak. Álltalában póráz nélkül sétálunk, így a kutyám többet tud mozogni. Ő egy pisszenésemre azonnal visszajön, szóval igencsak engedelmes, jólnevelt kutyus. A labam mellett közlekedik, felesleges a póráz, csak akkor szaladgál ha engedem. Kutyakhoz se megy oda, figyelmen kívül hagyja ha odamennek más kutyák hozzá. Ha engedem, természetesen képes más kutyákkal órákig is bírkózni. Miért kéne ilyen kutyát pórázon tartani? Attól nem kell tartani, hogy ez az eb odamegy egy emberhez és széjjelszabdalja, minden kutyát meglehet nevelni kellő odafigyeléssel, következetességgel. Nem kéne az összes kutyát pórázon tartani, ha mind meglenne nevelve.

2019. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy előttem mondták többen.

Van egy nagy testű, nagy mozgásigényű kutyám. Folyamatosan sportolunk, kutyasulizunk, szóval egy jól nevelt, sok foglalkozást kapó kutyáról van szó. De attól még szüksége és igénye is van rá, hogy birkózzon és rohangáljon a többi kutyával, amit egy 1,5 méteres pórázon kivitelezhetetlen. A kutyafuttatók annyira kicsik, hogy egy normális kört nem tud szaladni, a labda után 10 lépésnyit tud futni maximum; ha egy nagyobb társaság van bent, a kis helyre beszorított sok kutya miatt elkerülhetetlen a feszültség köztük. Mi marad? Futtatóban csak engedelmes feladatokat csinálunk, mert minden másra kicsi, utcán visítanak az emberek még akkor is ha pórázon jön a lábam mellett, nem ha el lenne engedve. Tehát majd minden nap fél órákat tömegközlekedünk, hogy levezethesse az energiáit a kutya...

Értem én, hogy sok az agyhalott gazda és kutya, de nem kéne mindent és mindenkit egy kalap alá venni, és egységesen szankcionálni. Olyan szankciókkal, ami miatt csak tovább nő a feszültség az állatban, mert annyi a le nem vezetett energiája. Amit fizikai képtelenség levezetni pórázon vagy 100 négyzetméteres futtatóban, még egy 10 kg-os állatnál is.

2019. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%

"Nekem azért, mert minden kutyám példásan ki volt képezve, és tényleg nem volt szükség a pórázra."


Közterületen pórázon kell vinni. A szükségesség eldöntése nem a te reszortod. Vannak akik félnek a kutyáktól. És egyáltalán.

2019. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

"akiknek rengeteg mozgásra és agyi fárasztásra van szükségük"


AKkor ki kell vinni autóval a mezőre vagy olyan fajta kutyát választani, amelynek a mozgatását a jogszabályok betartásával meg tudod oldani.

2019. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!