Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával biciklizés?

Kutyával biciklizés?

Figyelt kérdés

Adott egy közepes testű, nagyon aktív kutya, egy deka felesleg sincs rajta, de izom se sok. Engedelmességizünk és Dog dancingezünk is, de ezek főleg az agyát fárasztják, szeretnék vele valami fizikailag lefárasztó dolgot is űzni. Így jött a biciklizés. Nem a bikejöring, hanem csak simán az, amikor mellettem fut a kutya laza pórázon. Ma ki is próbáltuk, egy rövidke távot mentünk, de átment előttem a kutya és begabalyodott a póráz. Gondoltam, hogy a bikejöringes távtartó esetleg megoldaná a problémát? Vagy így, hogy nem előttem, hanem mellettem van a kutya, így az nem használható? A kutya egyébként parancsszóra lassít, megáll, gyorsít és fut. Fordulni azt meg nem fordul, de ezt a részét majd megoldjuk.

Illetve kérdés, hogy milyen talajon futhat? Betonon, aszfalton tudom, hogy nem, felénk van egy földút (nem homok), de annak is elég keménynek érzem a talaját, vagy ezt már csak én beszélem be? Egyébként van egy nagy füves terület, ahol vannak kis ösvények, csak odáig aszfalton kellene menni, de az ízületeire nagyon szeretnék vigyázni.


2019. máj. 31. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem kell sokat gondolkodni a dolgon, el kell olvasni a KRESZ erre vonatkozó szakaszát:

"54. § (7) Tilos

(...)

d) kerékpárt más járművel, illetőleg állattal vontatni;

(...)

f) kerékpárral állatot vezetni"

Nem sok megoldás marad.

2019. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportoltál már vele valaha valamit?
2019. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:39

Annyi mindent tilos, mégis megteszik.

Földúton pedig nem fogja a forgalmat zavarni egy futtatott kutya. Kétlem, hogy a rendőr lemeszelné a gazdát.

2019. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanítani a kutyának, hogy csak melletted szaladhat.

A földút remek futtatáshoz, akármilyen keménynek is érzed.

2019. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A bikejöringes távtartó nem lesz jó nektek, olyat vegyél, amit a bicikli oldalára lehet felszerelni. pl: (a minőségéről nem tudok nyilatkozni)

[link]

A betont/aszfaltot leszámítva bármilyen talajon futhat, sőtt a kemény földút a legjobb. De egyébként 10 percnyi aszfalton futástól sem lesz semmi baja, csak ha azon kellene nagyobb távokat megtennie, akkor lenne problémás.

2019. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :) !


Itt falun senkit nem érdekel, nyilván városban, vagy forgalmasabb helyen nem fogom kipróbálni. De ráadásul ezen a földúton alig jár kocsi (naponta max 2, az is a szomszédunk :D ) , a füves részre meg autóval behajtani tilos, de lóval és biciklivel szabad (még annó megkérdeztük) , szóval a forgalmat ott sem akadályoznánk.


Igen, régebben agilityztünk, csak azt abba kellett hagynunk, mert megszűnt az a lehetőség ahová jártunk.


Aki linkelte azt az oldalas távtartót annak örök hálám, pontosan ilyen kell nekünk :) .


És köszönöm, akkor a földúton megyünk majd, ha azt mondjátok jó :) !

2019. máj. 31. 19:08
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Az agility teljesen más. Próbálj először kocogni, futni vele, pórázzal, és azt tanítsd meg neki, hogy ne menjen eléd. Ha ezt már tudja, akkor jöhet a következő fokozat. Én Budapesten láttam már kutyával bringázó gazdit, simán laza pórázon mentek azonos tempóban.
2019. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, nem tudtam, hogy kellene elkezdeni, de akkor nem kell rögtön a mély vízbe beugrani és biciklivel futtatni.
2019. jún. 1. 07:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogyis. Alapokkal kell kezdeni. Agilitynél ugye nincs póráz, ott teljesen más a kutya-gazdi mozgása, mint mondjuk kerékpározásnál vagy kutyával futásnál. Én még nem bringáztam kutyával, de futunk a kutyámmal. Vele is azt kellett először megtanulni, hogy ne legyen láb alatt, mert neki is rossz, ha elbotlok benne. Kb. fél éve van velem, nem kezdtük egyből ezzel, de mostanra összehangolódtunk annyira, hogy nagyon ritkán jön be elém, és akkor is tudok korrigálni az esetek nagy részében. Persze, lehet még mit javítani ezen is, de gyakran eleve mellettem kocog, ő is ráérzett, mikor kezdhet vágtába. Járda szélén megállunk, nem vágunk ki csak úgy az útra, ha autó jön, azt megvárjuk. Neked lehet, hogy gyorsabban fog menni, hiszen már régebb ideje összecsiszolódtatok a kutyáddal, nekünk még csak fél év telt el, és mentett kutya, szóval az előéletén is dolgozom. Ha már a kocogás megy, akkor lehet azt próbálni, hogy csak tolod a bringát és nem szállsz fel rá, és úgy menjen melletted. Van kutya, akit eleve a bringa zavar, ezt is szokni kell. Sok sikert. :-) Majd kíváncsi vagyok, hogy haladtok, esetleg visszajelezhetnél később, a kérdést úgyis megjegyzi nekem az oldal.
2019. jún. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfogja tanulni hogy a bicajozás ,,munka,, tehát olyankor nincs macska, másik kutya, labda stb csak a feladatra figyelhet és nem lesz olyan hogy a bicaj elé vág. Földúton bicajozok az enyémmel amíg oda nem érünk az út szélén a füves részen fut (szintén falu). Eleinte rövid távokat menj vele 500m akár hetekig aztán lassan növelni. Valóban bírna többet futni de ugyan úgy mint az embert a kutyát is fokozatosan kell edzeni és ez a tempora is igaz. A rándulások és egyéb balesetek miatt szükséges illetve a bemelegítés (pl labdázás a kertbe) is fontos. 20fok felett este vagy reggel szabad csak és kell neki vizet vinni de csak keveset igyon egyszerre, evés után tilos. Ha nagyon liheg tehát melege van inkább sétáljatok, ha a kutyának a lassú kocogás a kényelmes már nem kell erőltetni. Nyakörvvel baleset veszélyes, ha borulsz úgy megránthatod a nyakát hogy eltörhet, a legjobb a hám. Hobbi szinten nem feltétel a profiknak való hám de egy jobb minőségűt érdemes venni.
2019. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!