Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyre adható-e a nem...

Menhelyre adható-e a nem kívánt (meglepetés) vemhességből született kiskutya?

Figyelt kérdés

A kutyusom vemhes lett, màr ez is izgalmas volt, hiszem úgy ragadtak össze, hogy vérzés sem volt. Ekkor azonnal elkülönítettem a kutyust, nem volt érintkezésben más kutyákkal. Két nap múlva megkezdődött a vérzés. További 3 hétig tartott a különítés. Majd két hónap múlva az ellés. A piciket még ki tapintani sem lehetett az Anyában így ez váratlan fordulat volt. Nem tudjuk az összes kutyust elajándékozni, és megtartani sem áll módunkban.


Amint vége a szoptatásnak megyünk ivartalanításra. De mi legyen a Picikkel?



2019. jún. 7. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért nulláztak le, nálunk tényleg volt ilyenről szó, hogy oké beveszik az öreg néni kutyáját, de fizessenek érte x összeget.
2019. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%
A menhely persze hogy elmegy a 25 km-re lévő dobozban hagyott alomnyi kiskutyáért, mert sajnos a legtöbb ember elmegy mellettük és a halálra várva hagyják ott őket. Azoknak a kiskutyáknak nincs esélye, és a felelős a helyzetért pedig ismeretlen. Itt ismert a felelős, a kérdező az hiszen nem előzte meg a nem kívánt szaporulatot, most pedig rásózza valaki másra a gondot, hogy oldja meg. Ez nem ugyanaz, mint a kidobott kiskutyák. Alapból sok mindenben nem értek egyet a menhelyekkel (mert valóban van néhány pénzéhes, népszerűséghajhász belőlük), de ez az eset rossz példa volt. Mit csináljon a menhely, hagyja ott a kidobott kölyköket?
2019. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy teljesen jogos, ha egy menhely pénzt kér a beadott kutyákért. Azt a kutyát utána gondozni kell, eü ellátás, etetés, ezt pedig saját zsebből fizetik, nem kapnak támogatást rá.
2019. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12%
Vidd be oket es mondd h az erdoben talaltad. Ha nincs csippjuk senki sem tudja h a tieid.
2019. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arra világítottam volna rá, hogy nem kéne kartondobozokból menteni a kiskutyákat, ha ilyen esetben is készségesek lennének. Mert az ilyen kölyköket fogják menteni.


A kérdező valszeg nem fogja őket kidobni, de ha csak rásózni tudja az emberekre, akik valószínűleg szintén nem készültek heteket a kiskutyára, akkor nagy eséllyel nemesz velük (rendesen) foglalkozva, nem lesz kár, ha kiszökött stb.


Meg nem a kérdezőt kritizálom, de akinek besikerül egy alom (természetesen a gazdi hibája, felelőssége) de még egy menhely se fogadja be, miért csodálkozunk, hogy annyi a kidobott kölyök? Van rá példa, hogy menhely nem vette be, akkor szélnek ereszti 0 héttől 10 évig az állatot.


Nem azt mondom, hogy szaporítóknak van a menhely, de ha a kérdező a szükséges költségekbe beszállna, az egy tisztességes kompromisszum lehetne.


Ha nem, akkor egy sokkal nyomorúságosabb út után fognak bekerülni azok a kiskutyák...

2019. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!


Igazán aranyosak vagytok, hogy nagyjából 95%-ban azonnal ítélkeztek. Boldoggá tesz a tudat, hogy közületek még soha senki sem hibázott vagy vétett semmiben. És ha ez így van akkor nem is értem miért olyan világban élünk amilyenben.


Köszönöm mindazoknak akik nem szidni/ítélkezni igyekeztek hanem hasznos értelmes tanácsot adtak, valóban segíteni akartak!

2019. jún. 8. 18:53
 17/17 anonim ***** válasza:
56%
Te felelőtlen és nemtörődöm voltál, majd a következményeket is hárítani akarod. Mert nehogy már neked kényelmetlenséged legyen vagy pénzt kelljen áldozni! Mégis milyen reakciót vársz? Buksi simit és bólogatást, hogy milyen fantasztikus ember vagy?
2019. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!