Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam a kutyámban egy...

Találtam a kutyámban egy kullancsot amit elviekben sikerült is eltávolítanom belőle, milyen lépéseket tegyek még?

Figyelt kérdés
Lehet valami baja a kullancs csípéstől? Orvoshoz vigyem? Nincs semmi baja, ugyanolyan kis virgonc mint szokott de én most nagyon megijedtem, nem volt még benne soha kullancs.
2010. júl. 8. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd le, betadinnal, vagy hiperollal, vagy valami ilyesmivel, és figyeld a kutya viselkedését nagyon! Ha BÁRMI rendelleneset tapasztalsz, azonnal orvos. Még egy jó két-három hétig figyeld. Ha elszíneződne a vizelete, az nagyon nagy baj, akkor AZONNAL orvos.


Olvasd el ezt: [link]

2010. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lamafighter válasza:
0%

nyugalom. :)

ismerősömék kutyája is mindig teleszedi magát kullanccsal, el van engedve ide oda rohangálni.

ha sikerült kiszedni belőle, akkor semmi gond nincs.

ha nagyon nagyon aggódsz érte akkor esetleg elviheted állatorvoshoz megnézetni, esetleg vmi oltás..., de szerintem felesleges

2010. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mióta volt benne a kullancs. Ha már megszívta magát és a kutyusnak viszket a csípés helye mindenképp forduljatok orvoshoz nehogy komolyabb baj történjen. És ha esetleg beleszakadt a feje az nem baj. Minél hamarabb kiszeded a kullancsot annál jobb csak az a lényege hogy egy határozott mozdulattal kitéped. Ugye előtted nem kented be semmivel a kullancsot? Ha bekented akkor a kulancs elkezdett fulladozni és már visszaöklendezte a vért a kutyába vírussal együtt. Ha pedig nem nagyon szívta meg magát és kutyus természetesen viselkedik akkor nincsen semmi probléma de jobb lenne ha akkor is elvinnéd orvoshoz biztos ami biztosa alapon.

Remélem sem lesz semmi baja a kutyádnak és hogy tudtam segíteni valamit.

2010. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a tegnap esti sétánkon szedhette össze, mivel erdős részen kirándultunk. Ma reggel vettem észre, a fülén volt. Szerencsére hamar feltűnt mivel vizsláról van szó így hát elég rövid a szőre. Mondom, nincs semmi baja a kutyusnak, remélem ez így is marad. Állatorvoshoz most így hirtelen nem tudok rohanni vele, anyu-apu dolgozik de ha valami baj lesz azonnal viszem, nekem a kutyám minden pénzt megér. Határozott mozdulattal szedtem ki belőle, nem kentem be semmivel a kullancsot.
2010. júl. 8. 12:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Szóval, soha ne tépd ki, lehet kapni kullancskanalat a patikákban, egyszerű használni, alányúlsz kitekered.

Nem szakad bele a fele, és nagyon egyszerűen szépen kijön.

Ha a kullancs fertőzött volt, minden olyan eljárás ami miatt beleszakad a feje, vagy visszaereszti a fertőzött vért a sebbe csak a kockázatokat növeli.


A kullancscs önmagában nem veszéályes csak akkor ha fertőzött volt, tahát ha kiszedted és nem volt fertőzött elvileg nem lesz baja, viszont ha fertőzött volt akkor a kullancs nyála miatt könnyen átkerülhet a kutyába Babézia virusa.Ez elég veszélyes, ha nem ismered fel időben elpusztulhat a kutyus.

Ennek a tünetei:a fertőzést követő három-öt nap múltán étvágytalanság, levertség, aztán láz, és barna vizelet.tényleg figyelj nagyon mert a babézia gyógyítható, de csak ha időben viszed a dokihoz.


Érdemes lenne mihamarabb flontline vagy társait csepegtetni, mert tényleg hatásosak.

2010. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám már kapott babesiát kullancstól, de szerencsére nagyon hamar észleltük a tüneteket és hála az égnek meggyógyult, de nem volt egyszerű menet, többször is vissza kellett vinni, mert nem épült fel teljesen és viszaesett, de pár hét múlva már újra a régi volt.
2010. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd le (betadine) majd a pisit kell figyelgetni. Ha vöröses barnás színű, azonnal doki (babesia gyanú). Egyébként figyeld a kedvét és az étvágyát, ha azzal minden rendben akkor nem lehet olyan nagy a gond.

Ezek után pedig használj vagy nyakörvet, vagy valamilyen spot-t. Mi spotot használunk (Advantix) havi 2000 körül van, de eddig nem volt kullancsunk. emellett távol tartja a bolhákat és a még sok más élősködőt. Arról nem beszélve, hogy olcsóbb mintha a kutyus babesias lesz!

2010. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

12:36os vagyok a biológia tanárom határozottan azt mondta hogy nem kell tekergetni jobbra balra csak egyszerűen ki kell tépni nem baj ha a feje benne marad hiszen akkor már nem él és nem tehet kárt

emellett az orvosom is azt mondta hogy úgy kell kivenni úgyhogy én hiszek a módszerben

ha így szedted ki a kullancsot nem lesz semmi gond és ha csak este szedte össze akkor hamar észrevetted úgyhogy valószínű állatorvoshoz sem kell menni

2010. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor te tépkedd nyugodtan.Én inkább kitekerem nyugodtan, anélkül, hogy beleszakítanám:)

Volt vagy 100 ft ez a kullancskanál.

http://www.youtube.com/watch?v=Mk-xirR8HLg&feature=channel

2010. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 12:35

"ha sikerült kiszedni belőle, akkor semmi gond nincs. " - ezt ugye viccből írtad? Soha nem értem, ha valaki valamit nem tud, akkor miért ír le butaságokat...

Attól mert sikerült kiszednie a kullancsot, attól még a kutyája ugyanúgy fertőződhetett!

"Tudni kell, hogy a csípés utáni első órákban az állat csak szív, ilyenkor elenyésző a fertőzésveszély. A kockázat azonban négy-hat óra utánugrásszerűen megnő, mert az állat középbelébe kerülő vérben a kórokozók néhány óra alatt fölszaporodnak, már a nyála is fertôzôtté válik, s ekkorra akullancs már közvetlen kapcsolatban áll az áldozat érrendszerével.

A parazita kiszedésének helyes módszere, ha a fejéhez - azaz a bőrünkhöz – legközelebb fogjuk meg csipesszel és egyenletes, lassú mozgással, enyhe csavarással kihúzzuk. Vigyázzunk, ne nyomjuk meg a potrohát, mert abból kiszabadulhatnak a baktériumok. Semmilyen következménye nincsen annak, ha a kullancs feje a bőrben marad, mert abban nincsenek kórokozók, s a kitin, a szálkához hasonlóan, akár magától is kilökődik egy-két nap után."


Ha a kullancs fertőzött volt, és akár csak 5 percig is szívta a kutya vérét, akkor már elkaphatta a fertőzést. (de csak akkor, ha fertőzött volt. Ha nem, akkor semmi gond:) ) Az én kutyámban már több tucat kullancs volt, de a babesia-t szerencsére mindig megúsztuk, Lyme-kór ellen be van oltva.


Állatorvoshoz felesleges elvinni, mert ő legfeljebb annyit fog most látni, hogy lett egy pukli a kullancs helyén. Legalábbis az én kuyámnak mindig bedurran egy kicsit. A legfontosabb, hogy ismerd a babesia, és a Lyme-kór tüneteit. A babesia 2-3 hét elteltével jön elő, a Lyme-kór évekkel később is kijöhet, az sajnos nagyon sunyi dolog:(

Mondjuk én is elég ideges tudok lenni, ha kullancs volt benne. Ilyenkor általában azt csinálom, hogy van nálam egy zsepi, és a reggeli és esti sétánál a pisilés után egy kicsit hozzáérintem a zsepit, hogy lássam milyen színű a vizelete. A babesia egy vér-parazita, ezért van, hogy elkezd barnásat, majd pirosas színűt pisilni. Kiöli a vörös vérsejteket.


Figyeld őt, és ne aggódj feleslegesen:)

2010. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!