Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt, akinek sikerült...

Van itt, akinek sikerült teljesen leszoktatnia a kutyáját a vadászatról? Pár tippnek örülnék, amik beváltak.

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van, és apránként haladok vele ezen a téren is, sokat javult fél év alatt, de ezen a téren még sok a tennivaló. Fontos volna, mert sportolok is vele, és nem szeretném, ha bármilyen zsákmánynak számító állat elterelhetné a figyelmét, most még van, ami nagyon ki tudja zökkenteni (sünök például, madarak már egyre kevésbé, de még azért ők is). Mivel kóborolt egy ideig (a viselkedéséből adódóan kidobták sorsára hagyva), valószínűleg az életben maradás érdekében elkapott ezt-azt. Viszont erre már nincs szüksége.
2019. jún. 20. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Na szval 1 mekkora meretu es mit szeretnel vele sportolni?.
2019. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Igen, arra neveltem őket, hogy ha nem kapcsolnak be vadra és zsákmányállatra, vagy leállíthatók, akkor hasonló értékű jutalmat kapnak. Kamasz korában pl sokszor volt, hogy félkart vittem a malimnak sétákra pont ezért.

Emellett van egy erős szabály is a behívásra.

2019. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem vagy teljesen elnyomod benne, vagy kielégíted az erre irányuló igényét. Lure coursing sport például, nem tudom itthon csinálják-e és mi a magyar neve. Speciális, vadászösztönös kutyáknak való játékok akár, stb. Én dolgoztam már magas vadászösztönnel rendelkezō kutyákkal (pl. shiba, akita, husky) Sosem akartam elnyomni ezt bennük teljesen, mert ez a természetükhöz tartozik és amikor próbálkoztam, a végén már tényleg mindenre rámozdultak. Inkább játékokkal próbáltam ezt az igényt kielégíteni, így megtanítva neki, hogy a madarak, gyorsan mozgó apró állatok, cicák, kicsi kutyák és bármi a világon, ami nem az a bizonyos játék, amit "prédának használunk" tilos. Ez mindig egyetlen egy bizonyos játék volt, hogy ne zavarodjon össze. Olyan, mint egy kompromisszum, megpróbáltam "üzletelni" a kutyákkal. Rengeteg türelem kell ehhez és kitartás. Soha nem szabad ráhagyni, mert most nincs kedve az embernek fegyelmezni és kínlódni, különben az életben nem fog különbséget tenni. Nálam ez mindig bevált, kivétel nélkül, aki hülyeségnek tartja úgyis lepontoz majd, de egy vadászkutyában nem lehet elnyomni ezt maximálisan.

Jelenleg egy, az országban nem igazán ismert és egyáltalán nem tenyésztett fajtát fogok behozni ide. Nagyon magas vadászösztönnel rendelkezik a fajta és náluk is ezt a lure coursing-ot javasolták, alap órákat már kapott is a kölyök. Ha rendesen elfárad, kiéli magát a kutya, könnyebben lehet irányítani az ösztöneit.

2019. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
10 kilós mentett kutyáról van szó, nem tudom, mik vannak benne pontosan, az előélete ismeretlen, 1-1,5 éves korában került hozzám, de a menhely is csak saccolt. A kölyökkoráról már lekéstem, hiszen akkor még ki tudja, hol volt.
2019. jún. 21. 10:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Sportolok vele jelenleg is, futni szoktunk például, de vannak más tervek is.
2019. jún. 21. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!