Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti mit gondoltok a vadászatról?

Mikasa:33 kérdése:

Ti mit gondoltok a vadászatról?

Figyelt kérdés

Szerintem egy undorító dolog,én biztos betiltanám. Nem látom értelmét,hogy vadállatot öljön az ember pusztán kedvtelésből. Csak akkor tudnám elfogadni,ha az ember a túlélés érdekében tenné,és nem lenne más választása. Nem hiszem,hogy ez megfelel sportnak vagy hobbinak.Kíváncsi vagyok a véleményetekre,légyszi csak normális válaszokat írjatok.


17/L



2019. jan. 19. 13:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
92%
Muszáj szabályozni a vadállományt.
2019. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
53%
A puszta kedvtelésből történő vadászatot elítélem,mikor gazdagék csak szórakozásból lelőnek vaddisznókat,őzeket stb...Viszont létezik vadkár,az elszaporodott vadállatok tönkreteszik,megeszik az elvetett növényeket,ebben talán van valami ráció hogy visszábbszorítják az ámokfutásukat,de valószínűleg meg lehetne oldani más úton is a megfékezésüket,a vadászaton kívül is.Egyszóval én is elítélem az egész vadászat dolgot.
2019. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
62%
Sertéspestis.
2019. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
66%

Amikor csak divatból vadásznak azt én sem nagyon tudom értékelni.

Viszont amikor hivatásos vadőrök vadásznak, arra szükség van, akár embertelen dolog akár nem. Szerintem az, ha kap egy golyót az állat, és fájdalommentesen meghal, még mindig sokkal jobb, mintha Pistabá' kezdi el kergetni őket, aztán kitudja hányszor és hol találja el a vasvillával vagy bármi mással míg meghal. Vagy a vágóhídon nyomorogva várná a sorsát.

Plusz ha nem szabályozná senki a vadállományt azzal fajok vándorolnának el, pusztulnának ki, felborulna az ökoszisztéma.

Na meg így rendezve is van az egész. Ha csak úgy hagynánk az állatokat, előbb utóbb egyre több állat merészkedne az emberek közelébe, tenné tönkre a veteményest vagy épp vadászna háziállatra/baromfira. Erre aztán az ember vérszemet kapna, és nem nyugodna addig amíg ki nem pusztítja az egész fajt. Az meg nem lenne túl jó ugye?

2019. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
60%

Remélem majd ki is fizeted a vadkárokat.

Majd nézhetsz hogy mekkora állatvédő vagy, ha egy kiló kenyér 3000 ft lesz mert rájár minden állat

2019. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg az az undorító dolog, ha egy 17 éves panelból soha ki nem búvó GYEREK prédikál.
2019. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, az állatvédelmet magyarázd már e a vaddisznóknak is. Meg a magántulajdon, az anyagi kár, a rendzavarás és a magánlaksértés fogalmait. Csak mert zavaró hogy ha életben akarom tudni a kutyámat, és nem akarom hogy szétszedjék az autómat, a gyerekek fahàzát, a medencét, milliós erődöt kell csinálnom a házamból.
2019. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
86%

A magyarországi vadállományt nem szabályozná semmi, így ezt kezelni kell (a vadászok ugyanúgy etetik is a vadat, nem csak eszeveszettül lövik ki), illetve mivel ha nem lőnék, nem ritkítaná őket semmi, ezért túlzottan elszaporodnának, megnőnének a közúti balesetek, felennék a termőföldek nagy részét, behatolnának a városokba és ott is vadkárokat okoznának. Ezért kell őket kordában tartani, illetve az egészségtelen, beteg, sérült egyedeket is kilövik, hogy védjék az állományt.


A divatvadászattal azonban én se tudok egyet érteni, tudom hogy a vadásztársaságok bevétele a tehetős külföldi vendégvadászokból származik, de akkor is elítélem az ilyen embereket, akik tényleg csak szórakozásból lövik a csodálatosabbnál csodálatosabb trófeabikákat.


Egyébként meg ha nem értesz egy témához nem kell egyből ítélkezni, ha utána néznél a vadgazdálkodásnak mondjuk az anime nézés helyett, akkor jobban értenéd az egészet.

2019. jan. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
66%
Privát üzenetben küldök egy számot. Majd jelzem mikor utald oda a pénzt és mennyit,mikor a te kis ártatlan állataid felzabálják a terményt.
2019. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, a fotel-állatvédők gondolkodnak csak úgy mint te, akiknek fogalma sincs az állatokról. Tudom,a mesében csúnya vadász előtte Bambi anyukáját, meg Vuk családját, de a valóság nem ilyen.
2019. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!