Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám a balesete után agressz...

Kutyám a balesete után agresszív lett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyusom, egy vizsla mix ő 10 éves, és egy husky-beagle mix, ő meg 7. Ő vele törtènt 3 évesen hogy hirtelen kifutott egy macska után és elütötték. Szerencsére nem lett baja egy borda törésen kívül. Viszont megváltozott a viselkedése. Baleset előtt imádta a gyerekeket, imádott velük játszani és soha de soha nem bántotta volna őket. Balesete után agresszív lett a nagyobbik kutyusommal, de lassan helyreállt, helyrehoztuk a viselkedését. Viszont később mikor kisgyerek volt nálunk hirtelen odakapott neki amikor az meg akarta dobni egy jàtékkal. Ha gyerekkel jöttek hozzánk vendégségbe, elkezdett nagy távolságot tartani tőlük és morog rájuk, húzza az orrát. Nem tudjuk most mit tehetnénk, mert lett egy kisbabám, aki most 4 hónapos, hamarosan mászni kezd és aggódom. Nagyon szeretem a kutyáim, nálunk teljes értékű családtagok, de nem fogadta jól a baba érkezését. A naggyal nincs gond, ő egy kis birka, a picinek őrangyala 🙂 mit tehetnénk? Valaki ért hozzá esetleg?
2019. jún. 22. 18:40
 1/5 anonim válasza:
63%
Biztos rossz élménye van a gyerekkel és azért ilyen. Szerintem próbálj nyugodtan játszani vele stb, hátha megnyukszik, nem 1 2 nap de hátha.
2019. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy azóta fájdalmai vannak?

Amúgy ha nem bírja a gyerekekt akkor távol kell tartani a gyereket. Csak amíg az kicsi, addig ezt nem fogja érteni. Szóval felügyelet nélkül 1 percre se hagyjátok őket együtt. Illetve én lekeríteném az háznak egy részét, hogy bizonyos szobákba ne mehessen be.

2019. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk elzárni! És nincsenek fájdalmai, teljesen egészséges!
2019. jún. 22. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
4 év sok idő. Kutyakiképzőt nem kerestetek?
2019. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy értem, hogy őt fixen bezárni valahova. De ha kell akkor meg lehessen akadályozni, hogy kettesben maradjanak. Mittudom én a gyerek játszik a szobájában, te kiszaladsz megkavarni a levest. Addig el lehessen húzni egy rácsot (mint amit pl lépcső tetejére is szoktak tenni, hogy a gyerek ne essen le). Imádom a kutyákat tényleg, de egy kisebb, figyelmeztető harapással is nagyon súlyos károkat tud okozni egy kisgyereknek. Muszáj megelőzni a bajt.
2019. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!