Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarnak a kanok állandóa...

Miért akarnak a kanok állandóan minden szukával párzani amikor egyszerűen meg tudnák állapítani hogy épp lehetséges-e?

Figyelt kérdés
És ez nem dominancia, van udvarlás meg minden... Mire jó akkor a tüzelés meg minden ha úgysem érdekli őket? Ahová csak megyek kutyások közé mindig meg akarják d*gni a lánykutyáimat és a többiekét is...
2010. júl. 10. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

H a kan kutya közelében tüzel egy szuka akkor akárhová viszik,pl kutyasuli mászik a többi szukára is.Ezért zaklatják a te kutyáidat is.


Én az ilyen kutyákat alapból ivartalanítanám.


De egyébként valószínű nem a gazda van legfelül a falkában,mert a kutya nem is próbál meg párosodni,ha nem ő áll legfölül,mivel a farkasoknál is csak az alfa pár nemzett utódokat a többi kutya soha.És az alfa pár,vagyis nősténíy és kan,csúnyán letörte illtve megtorolt a többi farkas szaporodási próbálkozásait.

Theát pl.ha az alafa nőstény látta,hogy egy másik nőstény tüzel és felkinálná magát,egy kannak,vagy sündötög körülötte,akkor csúnyám megtépte,és ezzel el is volt intézve.


Tehát ha a gazda megfelelően kezeli a kutyát,akkor annak eszébe se jut,hogy próbálkozzon nem tüzelő szukáknál.


Sajnos egy csomó,főleg férfi gazda viccesnek tartja,hogy a kutya fűvel-fával párosodna,és még bíztatja is,meg simogatja,dícséri,hogy mekkora casanova.


Ha az ilyen kanok az első próbálkozásuknál kapnának két pofont,vagy jól rájuk ordítanának,akkor eszükbe se jutna,vagy max. egy nem szabaddal le lehetne állítani őket.


Nálunk a kutyasuliban ha valamelyik szukának egy kan nagyon mászott a seggébe,akkor neki kellett dobni egy 6 literes üres műnyag kannát,vagy mellé a földre,amiben volt 1-2 db kavics,és jól rászólni.

Úgy volta foglalkozás,az elején hogy a kutyák szaladgáltak,minden gazdának volt a kezében egy ilyen,és ha akár az ő kutyájuk,akár a másik után túlzottan érdeklődött egy kan,akkor repült a kanna.Gyorsan megtanulták a fiúk,hogy nem éri meg.


Mielőtt frászt kapnál , nem fáj nekik a kanna,csak jó hangos.


Egyébként házilag is meg lehet oldani ezt másfél literes műanyag üveggel,benne pár kavics.

2010. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A tüzelő szukát kilométerekről is megérzik a kankutyák, ne hidd ám, hogy oda kell dugniuk az orrukat a fenekükhöz, hogy felfogják a helyzetet. Bőven elég, ha a szomszéd faluban tüzel egy szuka, már bezizzenhetnek.
2010. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát érdekes. Egyrészt akkot mindig minden kan zizzent mert valahol mindig tüzel szuka... Másrészt amikor én a kutyáimat nem viszem ki a kertből az utcára akkor még a szomszéd kan sem veszi észre hogy tüzelnek. Természetesen ha csak a ház elé is viszem pisilni akkor rögtön ott terem mindenki, de csak úgy a levegőből ha nem engedem ki őket, nem érzik meg és rá se bagóznak...
2010. júl. 12. 01:05
 14/19 Akiteki ***** válasza:
Ha több kan van a társaságban és megjelenik egy szuka, a kanok egymásnak akarják bizonygatni, hogy majd, ha tüzelni fog, figyeld meg, hogy az én csajom lesz. Ez is dominanciajelzés, csak nem a lányaidnak szól, hanem a többi hapsinak.
2010. júl. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Figyi, kérdeztél, válaszoltunk. Ha nem tetszik, mert okosabb vagy, akkor legközelebb ne kérdezz.

Némelyik kutya jobban reagál a tüzelő szukákra, mint a többi. Ők is egyéniségek, ezért nem zizzen meg mindegyik egyformán. Van olyan kutya, amelyik totál meghülyül a tüzelő szukától, meg van olyan is, amelyiket akkor is magadhoz tudod hívni, ha már rámászott a szukára, és majdnem megesett a dolog. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor ez van, én többet nem tudok mondani.

2010. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja csak egyeseknek kellemetlen dolog más kutyája egyéniségének a kibontakoztatására szolgáló tárgynak lenni. Így nem élet az élet, hogy lépten nyomon nyálazzák, váladékozzák a kutyám, szegény már tiszta idegbeteg mert a nyaralás, kutyaiskola acsarkodásból áll neki hogy szálljanak le róla, ha meg én szólok rá akkor akkor vagy nem hallgat rám, vagy ha túl keményen akkor még én leszek a rossz hogy bántom más kutyáját, had csinálja már... A pici alázatos kölyök szuka kutyám meg azt sem tudja hogy kell elkergetni ő csak sunyít és fél... -.-" Már bocs hogy érdekel a dolog és tök értelmetlennek tartom mikor sokkal tökéletesebb is lehetne a működésük...
2010. júl. 13. 15:34
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Igenis hajtsd el más kutyáját, le van szarva, hogy mit gondol a gazdája. Ha nem tudja megfékezni a saját kutyáját, akkor majd megteszi más, ilyen az élet.Vigyél magaddal valami rossz szagú spray-t, és azzal fújd le a nyomulós kanokat; az nem bántja őket, de talán észhez térnek annyira, hogy odébb álljanak.
2010. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
De nincs lesz*rva mert akkor utálni fognak, így is csúnyán néznek rám mert engem zavar. Akkor mégis hol barátkozzak ha nem ott ahol olyanok vannak mint én? :( A többi ember úgyis kinéz mert milyen hülye kutyamániás vagyok.. A másik meg az hogy semmi nem hat, öt perc múlva visszajönnek...
2010. júl. 15. 15:19
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha idiótákkal akarsz barátkozni, akkor tűrd el az idióta kutyáikat is.
2010. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!