Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem eszi a...

Mit tegyek ha nem eszi a száraztápot?

Figyelt kérdés

Fél éves kutya, a száraztápot csak úgy nem hajlandó megenni.

Próbáltam már a trükköket.. Nincs előtte a kaja egész nap, nincs nasi, csak elé teszem egyszer 5-10 percre, ha nem ette meg elveszem.. De semmi. Inkább nem eszik 3-4 napig se, pedig annyira bizonygatják kutyás oldalakon, hogy fel fogja venni a helyes étkezést.

Utána megszánom és adok neki enni már, úgy szoktam hogy kevéd vízbe beáztatom a szárazat, kicsit összetöröm, és egy fél kiskonzervvel elkeverem. Így meg még a tányért is kinyalja.


Van olyan hogy egy kutya nem hajlandó simán megenni a tápot?


2019. júl. 9. 12:23
1 2 3
 11/23 Lizolu ***** válasza:
Èn a finnyàs kutyàt ugy vettem ra ,hogy egyre kevesebbet kevertem hozzà.Valamint leülltem a tàl mellè ès èn kezdtem el enni először(úgy csinàltam mintha ennèm).Majd adtam neki kèzböl egy ket szem tàpot.2 hónap alatt rà is szoktattam.próbàld ki.
2019. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Vannak válogatós kutyák, ugyanaz mint emberben nem mindenki eszi meg a zsíros húst stb.


Egy dolog biztos, nem fog éhenhalni. Amikor 4-dik napja nem evett, és kopog a szeme meg fogja enni a szárazat is magába. Persze másnap már kevesebbet, utána megint nem eszik a szerencsétlen.


Menj ki egy kutyafutira, és látni fogod ki etet kizárólag szárazzal.

Keverj neki hozzá kevés konzervet, kevés rizses húst, stb.

2019. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%

Képes vagy egy féléves kiskutyát 3-4 napig éheztetni???Csak azért hogy megegye azt amit nem szeret???Te minden ételt szeretsz? Biztos van olyan amit nem.Milyen lenne neked, ha 3-4 napra az utált ételedet kapnád csak?

De most egyáltalán, miért fontos hogy mindenáron megegye?Ha nem szereti, akkor nem szereti, adok neki mást.Félévest még napi háromszor legalább etetni kell.

Milyen fajta száraztápot adtál neki?

Adjál neki húst.Csirkét nyersen, ha nem romlott, főve, sülve, répával, rizzsel, tésztával összefőzve, pici sóval.Vagy csak magában húst.Jó fajta konzervet.

De miért baj az, ha konzervvel elkeverve eszi meg?Lényeg hogy ne éhezzen.

2019. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hát látod itt is az a többségi válasz, hogy a konzerv nem jó.

Korábbi kérdésem volt már, ott is írták, hogy ne adjak konzervet mert csak víz meg ízfokozók meg veseköves lesz meg minden tőle..

Én se látok benne gondot, hogy kap konzervet meg áztaton picit! neki a tápot, de itt is az a válasz hogy fogköves lesz..Szóval végérvényesen semmi se jó, mert mindentől lesz valami baja 😂

Kutyákkal foglalkozó oldalakon írták ezt, hogy ha nem eszi meg el kell előle venni és így járt. Itt is volt aki írta.

Én se szívesen teszem, bár felesleges is volt mert semmit nem ért, inkább neki állt vadászni.

Valószínűleg marad az mint az előző kutyámmal, hogy majd eszik konzervet meg kutyaszalámit.. 19 évesen halt meg teljes fogazattal fogkő mentesen, pedig nem volt hajlandó ő sem szárazat enni 19 év alatt.

Amúgy jelenleg Brit Premiumot kap, de próbáltunk már többet: Wolf of wilderness, Panzi FitActive de azokat is csak konzervvel/házi koszttal keverve ette meg.

2019. júl. 9. 14:19
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja nem mindig konzetvvel keverem, van hogy általam főzött hús/zöldség v rizs.
2019. júl. 9. 14:22
 16/23 anonim válasza:
0%
nálunk az volt, hogy anyu rászoktatta a pedigre juniorra, és azóta csak azt eszi meg :D nem lehet hogy valaki rászoktatta valmire? :D
2019. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál hogy talán egészségügyi problémája van?

Fogkő, gyulladt íny, törött fog?

Ezek miatt simán nem eszik.

2019. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

16. Nem, csak én etetem, senki más. A gyerek 1 éves a férjem meg nem eteti mert tudja hogy én etetem, így nincs ki szoktassa másra :S


17. Járunk 3 hetente orvoshoz vele, eddih oltásokra, most meg ivartalanítás/rejtett here miatt, mindig átnézi az orvos "tetőtől talpig" , sosem mondta a rejtett herén kívül hogy van vele más gond. De jövőhéten megyünk, még alaposabban megnézetem.

2019. júl. 9. 16:20
 19/23 anonim ***** válasza:

Próbálkozz tovább más tápokkal is, vagy más ízesítéssel pl. Kisebb állatkereskedésekben sok fajtát lehet kapni kimérve, kezdetnek az se rossz, hogy ne nagy adaggal szenvedj.

Konzervből is van olyan, ami jobb minőségű, csak nyilván az drágább. De én is láttam olyan kutyát, aki csak konzerven + alkalmanként csirkerizs kombón élt, mégis egészséges volt. Csak nézd meg az összetevőket.

2019. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nagy megeroltetes lenne,nyers halat/nyers hist adni plusz egy db marhacsontot/nap??? Nem kell fozni ezeket es szereti. Enyem is igy eszik. Ugyanannyiba kerul,mint a tapod....
2019. júl. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!