Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem eszi meg a...

A kutyám nem eszi meg a száraztápot, hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés

A legjobb minőségű kutyatápot vettem neki, amit az állatorvosom javasolt.

Nem eszi meg, volt, hogy 2 napig nem evett semmit, és próbáltam átszoktatni, de akkor műtét után volt és nagyon gyenge akkor még a csirkemájat, szivet se ette meg, csak a sajtot és a csontot... Mostmár konzervet eszik, de itt van ez a méregdrága táp és nem akarom kidobni.

Meddig éheztethetem? Kutya kínzás, ha nem adok neki mást, akkor se ha 4-5 stb napig nem eszik belőle?



2015. jún. 3. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha éhes lesz, megeszi. Maximum annyit engedményt tehetsz, pici konzervet belekeversz.Vagy folyadékot öntesz a tápra.
2015. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Főzzél 2 darab csirkecombot, de húzd le a bőrét, hogy ne legyen zsíros, mert a bőr az nagyon zsíros, két szál sárgarépát sok vízben. Egy-két csipet sót tegyél bele. Ha megfőtt a hús, vedd ki hűlni. Hagyd benne a répát a vízben. Öntsél a forró vízbe 20-22 dkg rizst. Lassú tüzön főzd nagyon puhává, időnként kavargasd meg, nehogy leégjen (könnyen odakapja a rizset). Ha a hús kihűlt, csontozd ki, a húst késsel aprítsd nagyon apró darabokra. Ha megfőtt a rizs, akkor a húst kavard bele. Ebből a kajából adjál a kutyának úgy, hogy tegyél a drága száraztápból is bele. Nem tudom mekkora a kutyád, az enyém tacskó méretű, és a főtt kajából kap 250 grammot + 30 vagy 40 gramm olcsó, de nem zsíros száraztápot. Ezzel ki is válthatod a drága száraztápot, én is így csináltam. ez a kaja mennyiség egy tacskónak 3 napig betart úgy, hogy naponta 4 X eszik. 3 napig hűtőben simán el lehet tartani. Pepecs munka, de megéri, mert olcsóbban kijövök vele. A lényeg, hogy a kaja, amit adsz neki, ne legyen zsíros, és a tápot is meg tudod nézni, ha belenyúlsz a kezeddel, és érzed, hogy zsíros marad-e utána.
2015. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
A rizs nem való kutyának, második.
2015. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ha ehes lesz megeszi. ennyi.
2015. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as! Orvos ajánlotta a rizset! Nehogy már okosabb legyél egy orvostól!
2015. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk is az orvos mondta, hogy ne adjunk neki. Bocsi:-)))
2015. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A csirke nem zsíros, a kacsa a zsíros.

A BARF/PREY etetést javaslom, kérdező:

adj a kutyádnak nyers csirkehúst és mellé csontot is :) hidd el megfogja rágcsálni, vagy sertést (de sertést SOHA nem adunk nyersen)

2015. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De én nem akarok macerázni vele, nem lesz barf meg ilyenek, a 8000 forintos száraztápot szeretném, hogy megegye, de nagyon nem akarja...Nem tartom normálisnak hogy rizst főzzek neki, meg lejárjak a piacra húsért, ha van táp, ami tuti egészséges, és jóminőségü. Ő kutya, nem ételkritikus.... Csak azt nem tudom, hogy szoktassam rá úgy, hogy ne éheztessem.
2015. jún. 3. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Megis mi baja lesz egy kis ehezestol? Semmi. Ehen halni nem fog ebben biztos lehetsz.
2015. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Neked milyen lenne, ha egész életedben minőségi kölesbogyón meg vízen kellene élned?
2015. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!