Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha nem eszi a...

Mit tegyek ha nem eszi a száraztápot?

Figyelt kérdés

Fél éves kutya, a száraztápot csak úgy nem hajlandó megenni.

Próbáltam már a trükköket.. Nincs előtte a kaja egész nap, nincs nasi, csak elé teszem egyszer 5-10 percre, ha nem ette meg elveszem.. De semmi. Inkább nem eszik 3-4 napig se, pedig annyira bizonygatják kutyás oldalakon, hogy fel fogja venni a helyes étkezést.

Utána megszánom és adok neki enni már, úgy szoktam hogy kevéd vízbe beáztatom a szárazat, kicsit összetöröm, és egy fél kiskonzervvel elkeverem. Így meg még a tányért is kinyalja.


Van olyan hogy egy kutya nem hajlandó simán megenni a tápot?


2019. júl. 9. 12:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ha konzervvel keverve megeszik, akkor keverd konzervvel és passz. Bárki, bármit is mond. Keress azért valami jobb minőségűt, és ne az legyen túlsúlyban. Az meg végképp pozitív, hogy nem mindig konzervet teszel hozzá, hanem időnként főzöl is neki.

Rágnia viszont tényleg kell, szóval ne áztasd szarrá a szárazat, valamint adhatsz neki NYERS csontot. Arra figyelj, hogy sertést egyáltalán ne, és csöves csontokat se.

2019. júl. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám meg a te kutyadnal is finnyásabb, és ő abszolúte nem eszi a szárazat, ha beáztatom akkor se. Inkább 5-napig éhezik, bár ő már nem kölyök. Egyszerűen nem lehet mit tenni, ha azt akarod hogy fejlődjön, ne éhezzen, kénytelen leszel te engedni. Én mindennap főzök az enyémnek, hogy minden tápanyaghoz hozzájuthasson, plusz persze minőségi vitaminokat is kap. A fogkő meg fogtisztitos rágó cuccal tisztul, meg csontal. :) már nem idegeskedem, én is nagyon aggódtam, de nem tudok mit csinálni.
2019. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Most már nem áztatom csak elkeverem 2 kanál konzervvel és így megeszi.
2019. júl. 12. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!