Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív viselkedés kezelése?

Agresszív viselkedés kezelése?

Figyelt kérdés
Anyukámék örökbefogadtak egy közel egy éves kutyát. Shar pei keverék, ivaros kan. Teljesen rendben volt a kutya videókon, képeken is, de amikor odaértek vele anyáékhoz a kutya majdnem sikeresen megharapta férfi kezét, aki berakta a szállítóboxba. Azóta a közelébe sem lehet menni a boxnak, mert nagyon morog és vizet is kanállal tudtunk csak neki bedugni mert ha kinyitnánk a box ajtaját, akkor meg akar harapni. Nagyon agresszív, folyamatosan morog, ha elmegyünk mellette, vagy ha hozzászólunk. Az ujjainkról nyújtottunk be neki élelmet, azt elfogadta és leette, de ha nem kajáról van szó, akkor meg akar támadni és valóban meg is tenné, nem csak arcoskodik. Nagyon hosszú utat tett meg ez tény, de az ilyesfajta viselkedés normális? A szoba sarkába helyeztük a boxot, de az ajtót nem tudjuk kinyitni neki mert támad. Most aludni próbál. Ha kialudja a stresszt, megenyhülhet?

2019. júl. 10. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

Ez van amikor olyanok is tarthatnak kutyát, akinek halvány lila ..... sincs róluk.


Végül is csak betömködték egy boxba, az út tutira zökkenőmentes, és kímélően történt, majd egy vadidegen helyen, vadidegenek tömködnek be mindent a rácson. És ő támadólag lép fel???? Hát ki érti ezt.


Szegény kutya, lehet lepontozni okosok.

2019. júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó:


Nem szoktam pontozni, de most adtam egy zöld kezet. Teljesen igazad van.

2019. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%
Jól nevelt, emberszerető terrierem van. Egyszer kapott csak oda valakinek, aki 5 és fél óra utazás után, minden előzetes figyelmeztetés nélkül benyúlt a szállító boxba. Se előtte se utána nem volt példa erre. szóval, lehet tényleg csak időre lesz szüksége.
2019. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem tömködtük be, hagytuk szaglászni és elfogadni az ételt. Egyszerre csak egy ember volt ott vele, nem álltuk körbe sem. Utána kinyitottuk az ajtót és félig kijött enni a tenyeremből. Nem tudom miért kell ilyen bunkónak lenni, csak segíteni akartak egy árván maradt állaton. Nyilván ha nem lett volna még hasonló kutyájuk nem vállalták volna be. Most nyitva az ajtó, kijöhet ha akar, a vizes tál közvetlen mellette van. Szerintem pont hogy ez a jó megoldás, hogy hagyjuk magától feloldódni, nem pedig erőltetjük a kontaktust azzal még jobban stresszelve az állatot.

Nem visszük vissza, ha nem javul az állapot, akkor kiképző segítségét fogjuk kérni. Az biztos segítene, ha dobálnánk mi is tovább, persze.

Nekem pedig igenis van tapasztalatom nem kevés kutyanevelésben, kisebb agresszióval is találkoztam már, ilyennel még nem. A családból is csak az én kezemtől nem ijedt halálra, hanem még evett is abból.

Sajnálom, ha sértett titeket a kérdésem...

2019. júl. 10. 13:59
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Az sértett, hogy egy kiszolgáltatott élet megint laikus emberekre van utalva. Nézd ez amit írtál merőben más, mint a kiírt kérdés...


Ismered a mondást, hogy a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve?!


Nem hozatok mással idegen felnőtt kutyát, elmegyek ismerkedek vele, ja és hopp hát be se tudom rakni a kocsiba, mivel megkap. Milyen gyorsan kiderült volna, hogy nem rá van szükségetek.


Ezeket azért írtam, hogy talán jobban megérted miért voltam "bunkó". Az amit írtál remélem így lesz, a kutya érdekében, és nem a határba landol, hogy utána már a befogásához is egy alakulatra legyen szükség.

2019. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy nem annyira súlyos a helyzet, mint amennyire leírtad, akkor miért fárasztasz minket?


Amit a nyitódban leírtál, az elég komoly problémára utal, ott nem lesz elegendő, hogy hagyjátok feloldódni.


Az meg, hogy azt hiszitek, csak mert volt már ilyen típusú kutyátok, faszán meg tudtok majd oldani mindent, hááát...ez sok mindent elárul a hozzáértésről. Helyesebben a hozzá nem értésről.

Azért kép és videó alapján látatlanban elhozni (elhozatni!!!) egy kutyát, elég felelőtlen vállalkozás.

2019. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%
Az a baj, hogy fotó és videó alapján megbíztatok abban, aki hirdette, ráadásul ilyen messziről. Ha nem tudtatok elmenni személyesen megnézni, akkor jobb lett volna, ha máshonnan néztek kutyát. Lehet, hogy eleve volt a kutyával probléma, csak nyilván nem azt fogják videón megmutatni.
2019. júl. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Boxát védi, nem tudja hol van, idegen környezet.


Ki kéne engedni. Minél tovább van a boxban annál stresszebb lesz,mellesleg most oda végzi a dolgát??????

2019. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!