Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki veszélyes kutyát tart...

Aki veszélyes kutyát tart szerintetek miért nem képes a kutyához megfelelő nagyságú és erősségű kerítést építeni?

Figyelt kérdés
Úgy utálom az ilyen felelőtlen embereket. Sétáltatnám a kutyámat, erre hol egy roti hol egy dobermann, bullmastiff ront neki úgy a kerítésnek, hogy majdnem kiugrik... Persze egyik helyen sincs normálisan megcsinálva a kerítés. Az ilyenekkel lehet valamit tenni? Nem szeretném, hogy egyszer széttépjen minket egy ilyen vad állat.
2010. júl. 11. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet valamit tenni...

NE SÉTÁLJ ARRA?!!

2010. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Okoska, talán bármerre megyek mindig belefutok ilyen példányokba...
2010. júl. 11. 10:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben jártam, míg az egyik nj kirontott és megtépte a kutyámat. Rendőrség...stb., azóta van normális kerítés a fazon háza előtt. Szép szóra ezek nem hallgatnak. Manapság bedobom a kocsiba a kutyákat és kimegyünk egy nagy legelőre sétálni, ahol nincs más kutya. Ha nagyvárosban laksz, ez sem megoldás, sok helyen gyűlölik a kutyákat a nem kutyások, nehéz parkot találni, ahol jól érezheti magát a kutya is, gazda is. Légy óvatos, az én kutyámat több helyen kellett varrni. Az a szomorú, hogy a veszély lehetősége nem ok a rendőrségi ügyre, csak ha már megtörtént a baj.
2010. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy ez meg is történt veled... De hihetetlen hogy jogi úton nem lehet semmit csinálni, hiszen,ha a kutyára rátámad ennyi erővel téged is szét téphetett volna. :S

Egyébként vidéken élek, dehát nincs olyan hely ahova nyugodtan elvihetem.

2010. júl. 11. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szögezzük le: nincs olyan, hogy veszélyes kutya fajta. Se harci kutya, semmi ilyesmi. Csak neveletlen kutya van, meg felelőtlen gazda.


És igazából olyan mindegy, hogy rottweiler, vagy dobermann, vagy ,,csak" egy 30 kilós keverék, ha rossz a kerítés, és nincs megnevelve, ugyanúgy bajt okoz.


Legfeljebb tenni csak annyit lehet, hogy az ilyen helyeket messzire elkerülöd. Bár, szerintem fel is lehet jelenteni azt, akinél nincs rendes kerítés.

2010. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Velem is "pont ez van". Vagy még rosszabb is. Nem tudunk semerre sétálni, mert az

Egyik irányban megfenyegettek minket, hogy megölnek, és ránk uszítottak több kutyát is

A másik irányba kóbor kutyák vannak

A harmadik irányba kissebbség lakik, ahol többször ért minket atrocitás, többek között azt állították, hogy a mi kutyánk az övéké és el akarták venni

A negyedik irányba kocsma van, amerre színtén nem érdemes menni a részegek miatt, akik kötekednek

És így tovább. Konkrétan semerre se tudunk menni, plusz nekünk nincs autónk, amibe be tudnánk tenni a kutyákat, aztán szép nyugodtan elfurikázni egy normális helyre sétáltatni... :S

2010. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Siralmas, hogy minden felé ilyen a helyzet...

Egyébként az már tök mindegy, hogy milyen módon veszélyes egy kutya, neveletlenségből vagy alap természetből, a végeredmény ugyanaz!

2010. júl. 11. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy csomó kerítés ilyen és nem csak direkt a veszélyes kutyáké, csak ahol nem olyan izgága a kutya vagy nincs is ott nemm látszik. Mert az emberek lustákn és pénz sincs...
2010. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy rengeteg embernek rozoga kerítése van, de ez addig mindenkinek a magánügye, amíg nem tart olyan kutyát, aki egy agresszív állat! De az a vicc, hogy azok tartanak 99%-ban ilyen kutyát, akiknek majdnem összedől a házuk, kidől a kerítés. Elhiszem, hogy kell egy jó házőrző, na de az akkor tényleg HÁZőrző legyen, aki a területén kivűl van azt ne veszélyeztese.


Na mind1, csak már felháborító ez a helyzet...:S

2010. júl. 11. 14:03
 10/10 anonim válasza:
Velem egyszer az történt meg, hogy sétáltattam a kutyámat (tacskó) és pont akkor álltak ki az autóval az udvarból, kinyitották a kerítést és a nagy kutya már rohant is a kutyusom felé, ráadásul póráz volt rajta, amit én fogtam, rendesen megharapta, még mindig ottvan neki egy kis lyuk, de a gazdái jöttek szerencsére és leszedték róla.
2010. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!