Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan erjem el azt hogy a...

Hogyan erjem el azt hogy a kutyám ne morogjon rám miközben eszik? Esetleg tudna benne valaki segíteni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 23. 12:52
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hasznos ezen az oldalon, hogy szavazni lehet , mert az érzelmi szinten történik a szavazás, nem pedig hasznossági szempontból.

Nem tudom hirtelen hányas komment volt, de a rövid , tömör vezényszavakkal történő irányítás pontosan az , amit tenni kell, ezt minden kutyatulajdonosnak kötelezően tudnia kellene. A szakszerű hozzászólása tankönyvbe illő, magas felkészültségre enged következtetni.


A hosszabb vezényszavakkal operáló kommentelő, bár tudjuk, hogy jót akart, de ez esetben sajnos azt kell mondjam , nincs igaza.

2019. júl. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, jobban ismerem a kutyámat, mint itt bárki. Ha azt mondom, hogy "indulás", az is 2 szótagnál több, és egyből feláll bármilyen testhelyzetből. Tudnék még példákat írni. Én magyar vagyok, más nyelven, de még halandzsán is gondolkodnom kell, mit is jelent, hogyan kell mondani valamit. Annak nincs értelme, ha én megkavarodok, mit is akarok mondani, azzal tényleg megzavarom a kutyát, tapasztalat. Ha csak az irányokat keverem fáradtan, már akkor sem érti, miért másfelé indulok, mint amit mondtam. De mindenki úgy irányítsa a kutyáját, ahogy tudja, a lényeg, hogy a gazdi képes legyen a kutyáját irányítani, és a kutya fogadjon szót. A mentett border és voltam.
2019. júl. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatomat átírta a telefon, bocs, borderes...
2019. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Nem állítható az, hogy a kutya nem érthet meg hosszabb kifejezéseket, csak mint minden másban, vannak a kutya képzésben is írott és íratlan szabályok.

Ezek sok ezer kutya képzésében szerzett általános érvényű tapasztalatok alapján kerültek be a szakirodalomba.


Egy szeget kalapáccsal ütnek be a fába. Van aki ezt kemping gázpalackkal is meg tudja tenni. Mégsem gondolnám, hogy a szakirodalomban a palackos beütés terjedne el, vagy, hogy a gyakori kérdésekben valaki ezt fogja felhozni, mint általános szeg beverési technikát.


Sajnos a kutya tartásban nagyon sok gazdi csupa szívjóságból elhibáz egy rakás dolgot. Kezdve az élelmezéstől , egészen a dominancia kezelésében.

Mióta általánosan elérhetők az üzletekben a száraz tápok, azóta nagyságrendekkel megnőttek a kutyák fogászati betegségei.

Az is probléma, hogy egy itt feltett kérdésre olyanok is válaszolnak, akik nem kompetensek a témában. Rengeteg a rossz tanács és nem lehet ellene tenni, mert szabad vélemény nyilvánítás van.

2019. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 waltgab ***** válasza:

Az ember mindig tanul valamit kutyanevelésből.

A 22-estől kérdezném, aki vadászik a kutyáival.


Azt írod, hogy nem ütünk meg egy kutyát, ugyanúgy, ahogy egy gyereket sem. Szép gondolat.

Nem tudom, hogy jók e az értesüléseim, de javíts ki ha nem:

A vadászok , ugye megcsonkítják a kutyáikat ?

Levágják a farkukat a kedvtelésük miatt.

2019. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!