Kezdőoldal » Állatok » Kutyák

Kutyák - Gyakori kérdések

Hogy lehet a legkönnyebben leszoktatni a kiskutyámat a harapásról?

Van egy 8 hetes pumim, viszont mindent összerág és sokszor a családot is előszeretettel rágja. Próbálkoztam játékokkal elterelni a figyelmét, de eddig ez nem vált be...

3
Miért kergetik és rágcsálják a kutyák a farkukat?

Hogyan lehet őket leszoktatni róla?

1
A kutyák megeszik a száraz macskatápot?

Csak azért kérdezem, mert macskám és kutyám is lesz hamarosan, és tudni szeretném, kell-e óvnom majd a cica kajáját a kutyámtól.

10
Lehet-e kan kutyát ivartalanítani?

Az a gondom, hogy a kutyámnak a fütyije állandóan kint lóg, és észrevettem, hogy ez neki is zavaró. Mit tudnék ellene tenni?

3
Egy tíz hónapos magyar vizslát hogyan lehet betanítani, hogy amikor sétáltatom, ne húzzon?

Amikor elindulok vele setalni nagyon huz nem lehet feken tartani probaltam jutalom falattal megette es huzott tovabb nem hallgat ram a hazban pedig szotfogad.a rovid porazon tartas sem nagyon valt be mert annyira erosen huz hogy nem kap levegot es fulladozik? mit csinaljak? hogy tanitsam be neki?

7
A canicross (kutyás futás) versenyeken bármilyen fajtájú kutyával lehet indulni? Esetleg keverékkel? Mikor lesz a következő ilyen verseny belföldön?

Lehet hoy hirtelen nagyon sok kérdést tettem fel, de már nagyon sok helyen kerestem rájuk válaszokat és nem igazán találtam... kérlek, ha tudtok, segítsetek!

2
Hány védőoltást szoktak valójában beadni az állatorvosok a kiskutyáknak?Kb. mennyibe kerül 1 oltás?

Olvastam egy helyen, hogy 1 éves koráig 9 oltást kell kapnia. Ez egy kicsit sok, szerinem. De hallottam olyant, hogy 3-at adnak be az állatorvosok.

1
A németjuhász tényleg nem él sokáig? Hány évig él?

az én Németjuhászom 9éves,Rex és azt szeretném megtudni hogy meddig él az ilyan fajta kutya.

5
Mivel lehet a szomszéd kutyáit a fölösleges ugatásról leszoktatni?

Sajnos már töbször szóltam Nekik,mert idegesítő hajnalban a kutyinak hangjára felébredni. Én ilyenkor az éjj leple alatt hangosan rájuküvöltök,és érdekes a kutyák csöndben maradnak.Sajnos a szomszéd szerintem imádja hallgatni őket.. Meddig mehet ez????

3
Hogyan tanítsam meg egy igazán makacs foxi-tacskó keveréknek a "hozzám" parancsot?

az a helyzet, hogy mikor a kertes házunk udvarán gyakoroljuk a parancsokat, akkor minden megy, viszont ha kimegyünk a házunk mögött lévő nagy rétre,a kutyám elveszti a fejét és ha szólok neki, hátranéz, majd úgyanúgy fut tovább, mintha mi sem történt volna. csinált...

3
Mit kell tudni a kutyasétáltatásról, mint szolgáltatásról?

Arra gondoltam, hogy nyáron - Amerikai bevált módszer mintájára - kutyasétáltatást fogok vállalni. Erről mit kell tudni?

2

A Kutyák kategóriáról:

A kutyák kategóriája a négylábú hűséges társaink világáról szól, ahol a felelős kutyatartás minden csínját-bínját kibeszélhetjük a kölyökkortól egészen az idős kedvencek gondozásáig.

Ebben a szekcióban bátran felteheted a kérdéseidet a különböző kutyafajták jellemzőiről, legyen szó egy lakásba való kistestű kedvencről vagy egy munkabíró juhászkutyáról. Kérhetsz tanácsot a hatékony neveléshez, a szobatisztaságra szoktatáshoz vagy a pórázon való fegyelmezett közlekedés trükkjeihez is. Sokan fordulnak hozzánk etetéssel kapcsolatos dilemmákkal, egészségügyi panaszok felismerésével, vagy éppen a kötelező oltások és paraziták elleni védekezés menetével kapcsolatban. Megvitathatjuk a legjobb kutyás strandokat, a közös sportolási lehetőségeket, vagy azt is, hogyan kezeld kedvenced szorongását a viharok idején. Nyugodtan oszd meg a saját tapasztalataidat és élményeidet, hiszen minden gazdi tudja: a kutyatartás nemcsak feladat, hanem egy életre szóló barátság és rengeteg vidám pillanat forrása is.

A legnépszerűbb témák a Kutyák kategóriában: állat, betegség, etetés, fajta, ivartalanítás, kennel, kiskutya, kölyök, kutya, kutyatáp, labrador, menhely, németjuhász, nevelés, séta, szuka, tacskó, tanítás, táp, tenyésztő.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!