Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire veszélyes a lovaglás?

Mennyire veszélyes a lovaglás?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozom, hogy elkezdek lovagolni. Fiatal vagyok és gyerekkoromban sokszor futószáraztam, amire pozitívan emlékszek vissza. Anyagilag megengedhetném magamnak.

De elgondolkodtat, hogy mennyire veszélyes? Nem szeretnék lerokkanni benne. Eddig futottam/konditeremben sportoltam.

Mik a reális veszélyei?


2020. dec. 18. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint bármelyik sport, ha nem tanulták meg a szabályokat, nem megfelelően végzik.
2020. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha tanulok lovagolni mondjuk 2 évig járok hetente aztán vennék egy saját lovat, és sétálgatnék, ügetnék, vágtáznék vele (ugratni nem szeretnék) és az a célom, hogy kikapcsolódás+sport jelleggel lovagolok 25-50 éves koromig komolyabb sérülések nélkül az mennyire reális?
2020. dec. 18. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás veszélyes sportnak számít. Egy élő, érző lénnyel dolgozol.


Van aki életében nem esik le vagy max csak kisebb esései vannak de csak egyszer kell úgy esned és annyi.


Az is benne van a pakliban, hogy lovastól borulsz, elő szokott fordulni sajnos, hogy úgy botlik meg vagy besüpped valahova és borultok is és ha alá kerülsz az nem túl jó.


Bármikor bármi történhet.

Ha ennyire tartasz a sérüléstől inkább ne lovagolj mert feszült leszel a félelemtől, hogy mikor fog megtörténni és ez a lónak se jó.

2020. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha igényes helyen tanulsz meg lovagolni, akkor körülbelül az esések 90%át elkerülheted. Ezt írtam le egy nemrég feltett kérdésben, ami szintén hasonló:


"Ha az ember szintjének megfelelő lovat kap és kellő szaktudást adnak át neki, akkor az esetek 90% elkerülhető. Még a legjobb lovas is bármikor eshet, de azt vettem észre, hogy tényleg 90%ban csak a felkészületlenség vagy felelőtlenség miatt történnek a balesetek.


Na most aki felelőtlenség és szaktudás hiánya miatt esik akár hetente 5-6x, vagy havonta-párhavonta (mert már ez is viszonylag soknak számít), az szinte teljesen véletlenszerű hogy milyen komoly az esés. Lehet hogy csak beüti magát, de törés illetve gerincsérülés is simán előfordulhat, halál pedig nagyon ritkán (terepen kengyelbe akadt láb is megelőzhető lenne ha a lovas tudatosan figyelne).



Én minden jó körülmények között lovagolni megtanuló ismerősömnél azt vettem észre, hogy maximu 1-2 évente esnek, és akkor sem komolyakat.



Én régebben gerincvédőt is viseltem, de mostmár nem szoktam, mert úgy érzem feszesebb benne az ülésem, nem tudok úgy ellazulni, és ha a lovas feszes, akkor könnyebben beüt a baj."


Igen, a ló élő állat, de menekülő. Ami annyit tesz, hogy ha veszélyben érzi magát, és például ha lát menekülésre lehetőséget, akkor elsősorban nem rúgni meg harapni fog, hanem futni. Vannak olyan lovak akik nem félelemből rúgnak vagy harapnak, hanem azért mert nem tisztelik az embert.


Viszont: Ha egy ló halálra van rémülve, olyan állapotba kerül, hogy semmi sem befolyásolhatja már az útját, az sem ha elé állsz, el fog taposni, de ilyen idegállapotba nagyon ritkán kerülnek a lovak.

2020. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Arktika válasza:
78%

Ha vizes ázott füvön vágtázol vele, akkor elég nagy az esély h megcsuszik és borultok egy hirtelen kanyarodásnál.

Am Szívós állatok ha csak természetes takarmányt kapnak,-néha kis fokhagymát keversz bele sunyiba, és nem kell mindenféle bolti sz@rokkal etetni mert pont azoktól lesz beteg. Éltem már farmokon, sokféle lóval találkoztam.

Egyetlen ló is rengeteget eszik, nagy legelőre van szüksége, kb 1000m2-re. Bizonyos gyomokat, pl bogáncsot nem eszik ,meg takaritani kell utánuk, De azért jók mert nem kell füvet nyirnod tavasszal, nyaron. Megmondom őszintén a lovak utálják ha lovagolnak rajtuk, inkább igavonásra találták ki őket, de ez manapság már "nem divat" mert ott a traktor.

Am én is igy voltam ezzel de szüleim nem engedték volna a lovat az udvarra, igy vettem egy motort 300ezerért, jogsi nélkül. Azóta össze is törtem ugrott a pénzem, de legalább élek. A lovat is elb@szhatja a kamion, kocsi simán ha közuton méssz és abbol nem jössz ki simán. Rendőrt hivnak, Baleseti ,állatorvosi költségek, meg ugye egy élőlényt elveszteni más mint egy tárgyat.

2020. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!