Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindenki megtud tanulni...

Mindenki megtud tanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Ma volt első lovagló órám. A lépés teljesen jól megy, biztonságban érzem magam.

Tanügetés az eléggé nehéz, és nem tudom elképzelni, hogy mikor fogok tudni teljesen egyensúlyozni.


L/23



2021. ápr. 12. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Nick Vujicic pl nem.
2021. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Első óra után ne várj csodát. Jópár alkalom kell, hogy az izmaid megerősödjenek, és te pedig ráérezz a helyes mozgásra.
2021. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Hát attól függ mit értünk azalatt, hogy valaki tud lovagolni. A legtöbb lovasnak minimum 10 év kell az igazi lovaglótudáshoz, de ezt inkább annak róhatnánk fel, hogy magyarországon rengeteg a képzetlen edző, és ezért ez az idő sokszor hibák javításával, vagy felesleges idővesztegetéssel telik.

Hiperszuper edzővel is minimum 5 év mire valaki kb megtanul lovagolni, de az igazi lovasok életük végéig tanulják.

Egyáltalán nem kell kétségbe esned, még hónapok mire stabil ülésed lehet ügetésben, jó edzőval 1-2 éven belül kb stabil ülésed vágtában.

2021. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy alap szinten mindenki megtud, aki elég kitartó és eléggé élvezi. Senkinek nem megy elsőre könnyen, sőt. Ahhoz, hogy alapszinten, hobbiból megtanulj ellovagolni a pályán még nagy tehetség se kell. Mindenki belejön csak nem szabad feladni, ha tényleg szereted. Még egy mozgássérült, vagy vak is meg tud tanulni...

Egyébként sok helyen pont az egyensúly miatt lovagolnak először voltizsban, mert gyorsabban hozzászoksz a ló mozgásához. Egy kis idő, gyakorlás és hozzá fogsz szokni. Első lovasóra az még nagyon a kezdet, ne aggódj:)

2021. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

3mas vagyok.

Gondolom miért lettem lepontozva, de ezért írtam, hogy nem mindegy mit értünk ez alatt.

Mert alapszinten annyira, hogy fent maradj a lovon mindenki meg tud tanulni, aki fizikailag alkalmas rá. De magasabb szintekre, hogy lovat tudjon tanítani, vagy ne rontsa le egy ló idomítottsági állapotát sok idő, 5-10 év, de még több is, valaki sosem tanulja meg.

Ahhoz, hogy hivatásos lovas legyél jól jön egy bizonyos lovas alkat is, amitől ha nagy vonalakban eltérsz, sokkal nehezebb elsajátítanod a helyes ülést, ezért csak kitartással é elkötelezettséggel sem tud eljötni mindenki magas szintekre, illetve nyilván az anyagiak és a többi, de attól most tekintsünk el.

2021. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
K*rva sok kitartás kell hozzá. Az elején ott van az újdonság ereje, meg ilyesmi. De aztán kapsz egy nehezebb lovat, akit nem fogsz tudni kontrollálni, rengeteget küzdesz, aztán ráérzel, és az nagyon jó érzés lesz. Aztán elkezdesz ugratni, és egy idő után nem fogsz tudni egy bizonyos szintnél magasabbra menni. De ezen is túl leszel majd. Közben bersze rengeteget esel, de amikor ezeken túl leszel, az fantasztikus érzés lesz. De ez persze nem minden, még nagyon sok mindent le kell küzdened. A ló egy állat, önálló gondolatokkal, érzésekkel, félelmekkel, amiken együtt kell túllennetek. Meg kell tanulni irányítani, nem csak kiülni az ügetést és a vágtát.
2021. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Sssaszem ***** válasza:
86%
Szomorú, hogy a lovaglás ennyire nehéz. Pedig mennyire szeretnének lovagolni. sok gyere összetehetné a kezét, ha legalább heti egyszer járhatna lovagolni. De sajnos a lovaglás iszonyú drága. :(
2021. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 1 éve lovagolok, most kezdtem el vágtázni és az elején én is pont ezt gondoltam, hogy úristen sose fogok ráérezni a tanügetésre és a szármértékre, de teljesen láthatatlanul éreztem, hogy azta, nem csúszott ki a kengyelből a lábam, meg nem szólt rám az oktató, hogy rövidebb szárat fogjak. Úgyhogy idő és kitartás kérdése.
2021. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sssaszem ***** válasza:
83%
Szomorú, hogy a lovaglás ennyire nehéz. Pedig mennyire szeretnének lovagolni. sok gyerek összetehetné a kezét, ha legalább heti egyszer járhatna lovagolni. De sajnos a lovaglás iszonyú drága. :(
2021. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nem, nem mindenki.

Az egyik vízválasztó a tanügetés. Van, aki ráérez, van, aki soha nem.

Bár a múltkor volt itt egy hozzászóló, aki a vágtában is huppogott, hát, az már elég ritka, hogy valaki a vágtát ne tudja kezelni (nem is hittem volna, hogy ilyen is van).

2021. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!