Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itt mindenki oktatónál tanult...

Itt mindenki oktatónál tanult lovagolni? Aki nem, miben érzi a hátrányát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem tanultam oktatónál. Nem is mondhatom hogy tudok lovagolni, de szeretek!
2013. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Oktató nélkül a segítségadások általában nem elég kifinomultak és sokszor fordulnak elő üléshibák, téves segítségek, stb. Pl. felülteted egy képzett lóra, és azt látod, hogy van, hogy el sem tudja indítani már ügetésben sem, vagy pl. vágtabeugratás helyett a ló oldaljárást keres, stb.

Nyilván felülni és retyózni lehet túl sok tanulás nélkül is. De vannak kivételek is, ezt meg kell említeni, bár ritka, hogy az autodidaktáknál ellazult, élénk, nem elrontott lovat látsz.

2013. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Oktatotol tanultam es meg olyan szerencsem volt hogy az otthonaban a sajat lovan/lovain tanitott lovak koruli munkaert cserebe.a szomszedba koltoztunk.

az oktato tanit meg a segitsegadas mivoltjara a helyes ulesre es mozgasra,mert o lat es rogton javit ha kell.magadon meg nem latod erezni is csak akkor erezheted ha valami nem jo ha mar tudod mire hogyan kell figyelned.

En nem sajnalnam addig a penzt a lovaglasra amig megtanulnam az alapokat, hogy mindharom jarmodban biztosan tudjak lovagolni.

Nem muszaj lovardaba menned kerdezoskodj korbe hogy van e lehetoseg lovardan kivul is tanulnod lovagolni.megeri!!!

2013. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem... vagyis részben. Volt egy lány, aki tanított, 2 hónapig, jó is volt, mert jó kis ülésbiztonságra tettem akkor szert. A hiba akkor a lovakban volt, nem voltak elég képzettek, de a lány is és én is vendég voltam ebben a lovaspanzióban.

Aztán lovastáborban voltam 1 hetet ott inkább csak körözés ment, szakmai részek segítségadások elsikkadtak.


Engem jóformán a lovam tanított lovagolni, bár ő sem full belovagoltan érkezett oda, és most sem az. Könyvekből nagyon sok mindent tanultam, igyekeztem a leírtak szerint alkalmazni a segítségeket, és javultam tőle.


Idén nyáron voltam 10 alkalommal egy jó lovardában, ahol díjlovakon lovagoltam. Ott fejlődtem sokat és a segítségadásim is javultak. Kisebb üléshibáim vannak, de azokon még dolgozom. Nincs bajom a problémásabb lovak lovaglásával sem.


Szívesen mennék edzőhöz, de erre nekem nincs plusz pénzem, hogy alkalmanként 3-4 ezreket fizessek.

2013. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lovardába jártam de annyi volt az oktatás hogy az alapokat megtanították futószáron, tehát maradjunk fent, valahogy el tudjuk indítani a lovat és meg tudjuk állítani aztán mehettünk osztályba. Ott annyi volt hogy az elején lépés aztán ügetés, néha odakiabáltak hogy kígyóvonal vagy átlóváltás de azt is igazából az első lovasnak kellett tudnia, a többi úgyis ment utána. Aztán a végén egy kis vágta. Közben az edző néha le is lépett egy időre, vagy nem egyszer hallottam hogy röhögtek másokkal a lovasokon. Gyerek voltam még, azt hittem ez a normális. Azóta meg is szűnt az a lovarda. A hátrányt abban éreztem hogy nem haladtam semmit és szenvedtem a lovakkal, féltem, mert egy kicsit menősebb vagy idegesebb lóval nem bírtam el. A lovak pedig befásultak vagy idegbetegek voltak és nem reagáltak semmire, amit nem is csodálok, mert mindenki tépte a lovak száját vagy izomból rúgta az oldalát. Csak mivel senki nem tanította meg hogy ezt nem így kéne, ördögi kör volt mert a lovak meg egyre tompábbak lettek.
2013. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit az utolsó írt, azt én is megtanultam, sajna nagyon komoly gond amúgy, igazából ha JÓ edzőnél tanul az ember, ez nem fordulhat elő, a többinél meg nincs miről beszélni, valamelyik búcsúban lőtt magának egy edzői papírt aztán ezen akar meggazdagodni. Ott kell hagyni a fenébe.
2013. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokan főleg a gyerekek évekig észre se veszik, hogy átvágják őket. Általában megrekednek egy szinten és van aki képes 1-2 évig elkörözni csak ügetésben, fejében a vágta álomképével, alkalmanként 2-3 ezer Ft-ért.
2013. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Oktatónál és nem oktatónál is lovaglok de min 2helyen szigorúan nézik ülésem,lábtartásom,kéztartáson...stb.
2013. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tehettem meg, hogy oktatónál tanuljak, de már kerítettem magamnak edzőt. Igaz utazni kell, de üsse kavics. Hátrányok? A finom segítségadások kivitelésében érzem. Megvannak, de inkább biztosra megyek.
2013. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én farmra születtem: Anyu és apu tudtak lovagolni, megtanítottak. Mind a négyünknek van saját lova, és már felügyelet nélkül is tudok lovagolni: Ráadásul mindennap ;)
2013. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!