Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy lóról?

Figyelt kérdés
Máe egy ideje szeretnék egy lovat, és úgy gondolom, hogy készen is állok rá. Csak hobbi szinten szeretném, szóval nem is kell egy 3 milliós versenyló. Bértertásban tartanám és heti 4z-5x tudnék kimenni hozzá, és lelovagolnám vagy lefutószáraznám. Tisztában vagyok azzal, hogy gimiben, hétköznap nem fogok tudni kimenni hozzá minden nap, főleg mikor 4-kor sötétedik, de a lovardát is meg lehet kérni, hogy mozgassa le, ha esetleg huzamosabb ideig nem tudok kimenni.A szüleimnek nem is a pénz lenne a a baj(nyilván egy kicsit talán az is)hanem, nem vesznek komolyan és nem tudják hogy lovat tartani normális annak aki lovagol. Találtam is már 1-2 lovat 1 milllió alatt ami megfelelő lenne számomra, elküldöm nekik és semmi. Ahhoz képest hogy van aki szőkőévente 1x megy ki a lovardába, szerintem jó lótartó lennék. Járok lovagolni és már egy fél éve egyik se tudott eljönni megnézni, hogy hogy lovagolok, amikor mutatok nekik egy videót magamról akkor támogatnak de másban nagyon nem. Az edzőmtől is tudnék tanácsot kérni ha valamiben elakadnék, de ők nem azért nem szeretnék mert nem vagyok rá felkészülve ugyanis, sookal könyebnek gondolják az egész sportot mint amilyen. És nagyon el vagyok keseredve, mert még lenne jó pár évem erre a lóra, nem kell dolgozni mennem stb. Ti, hogy tudtátok rábeszélni őket? És olyan válaszokat, hogy törődjek bele, nem tudom, hogy mennyibe kerül egy ló, nem tudnék mellette tanulni stb ilyeneket nem szeretnék :)

2021. jún. 14. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha kifizeted a lovat és a tartását nem lesz probléma:)
2021. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem akkor is lenne, én biztos nem hagynám, hogy a gyerekem kettesben legyen egy könnyen halált okozni képes(leesel a lóról, megijed az állat) állattal kettesben..


Oktatónál oké, ott van mellette szakember, de hogy én egy lovat fizessek, akivel szakember nélkül van a gyerekem, esélytelen. Ha 18 lesz, kaphat lovat jogsi helyett, ha annyira akar, de ő fogja állni a dolgait.. Amúgy jó gyorsan le fogsz tenni a lovaglásról, amint bejön egy srác a képbe, olyan szinten háttérbe fog szorulni a ló, hogy csak na, és ez így van rendjén. Tudom azt hiszed nem, de a szerelem tarol, pláne az első.

2021. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
99%

“Találtam is már 1-2 lovat 1 milllió alatt“ 😂 bocsi, de látszik, hogy még nem ismered a pénz fogalmát. Sokat kell dolgozni azért az 1milla alatti lóért is. Ha pedig nem tudsz vele gimi miatt foglalkozni, egyelőre feleslegesnek tartom, hogy lovad legyen. Illetve de, ha kifizeted a lovat és a tartását te magad az összegyűjtött pénzedből akkor rendben van. Vagy lemondasz a zsebpénzedről a lovad javára. Nem csak a lovat kell megvenni, enni is kell adni az àllatnak, különböző felszerelések is kellenek, valamint az orvos sem olcsó.

Bocsi, hogy ez nem az a válasz amire számítottál de szerintem gondold át biztosan akarod-e.

2021. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
100%
És miből fizetnéd a lovat, a bértartását és az egyéb költségeit? mert gondolom ezeket nem a szüleidtől várnád el.
2021. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 qkker1 ***** válasza:
70%
Már megint te? Nem unod még?
2021. jún. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
71%
Rendben, a lómániás megint.
2021. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
82%
Szállj le a magas lóról.
2021. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 A kérdező kommentje:
Most először tettem fe ilyen kérdést. Mondtam, hogy nem a pénzről van szó de nem tudtok másra kommentelni.
2021. jún. 14. 19:37
 9/84 anonim ***** válasza:
98%
Akkor kérd el tőlük a pénzt és intézd el magadnak a lóvásárlást🤷‍♀️
2021. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
91%
De, a pénzről, a szüleid pénzéről van szó, amit ne te akarj beosztani picilány. Majd ha lesz saját kereseted, elköltözöl, akkor vehetsz lovat. Ne te mond már meg hogy a szüleidnek mire van vagy mire nincs pénzük. Én biztos nem adnék a kisgyerekem (igen kisgyerek vagy még) időszakos hobbyára havi több százezret, akkor se ha szülném a pénzt.
2021. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!