Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy lóról?

Figyelt kérdés
Máe egy ideje szeretnék egy lovat, és úgy gondolom, hogy készen is állok rá. Csak hobbi szinten szeretném, szóval nem is kell egy 3 milliós versenyló. Bértertásban tartanám és heti 4z-5x tudnék kimenni hozzá, és lelovagolnám vagy lefutószáraznám. Tisztában vagyok azzal, hogy gimiben, hétköznap nem fogok tudni kimenni hozzá minden nap, főleg mikor 4-kor sötétedik, de a lovardát is meg lehet kérni, hogy mozgassa le, ha esetleg huzamosabb ideig nem tudok kimenni.A szüleimnek nem is a pénz lenne a a baj(nyilván egy kicsit talán az is)hanem, nem vesznek komolyan és nem tudják hogy lovat tartani normális annak aki lovagol. Találtam is már 1-2 lovat 1 milllió alatt ami megfelelő lenne számomra, elküldöm nekik és semmi. Ahhoz képest hogy van aki szőkőévente 1x megy ki a lovardába, szerintem jó lótartó lennék. Járok lovagolni és már egy fél éve egyik se tudott eljönni megnézni, hogy hogy lovagolok, amikor mutatok nekik egy videót magamról akkor támogatnak de másban nagyon nem. Az edzőmtől is tudnék tanácsot kérni ha valamiben elakadnék, de ők nem azért nem szeretnék mert nem vagyok rá felkészülve ugyanis, sookal könyebnek gondolják az egész sportot mint amilyen. És nagyon el vagyok keseredve, mert még lenne jó pár évem erre a lóra, nem kell dolgozni mennem stb. Ti, hogy tudtátok rábeszélni őket? És olyan válaszokat, hogy törődjek bele, nem tudom, hogy mennyibe kerül egy ló, nem tudnék mellette tanulni stb ilyeneket nem szeretnék :)

2021. jún. 14. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
100%
Azt vártad, hogy majd itt tippeket adunk, hogyan vedd rá a szüleidet a pénzük elszórására? El tudják dönteni mire költsék. Te még mindig nem fogod fel, hogy az az 1millió alatti összeg nem annyi mint egy tábla csoki, azért másnak heteket kell dolgoznia.
2021. jún. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 A kérdező kommentje:
és amúgy elég sok gimis embernek van lova, akkor ők mind elkényeztetett kislányok? Az is aki keményed eddz a lovával, versenyekre jár vagy szabadidomít?
2021. jún. 14. 20:12
 33/84 anonim ***** válasza:
27%

Nem is tudom miert itt kerdezed,latod milyen valaszokat kapsz :)

Az ittlevok fele nem tudja mit beszel masik fele meg csak ir,hogy okoskodjon.

Nem ismerem a szuleidet,a helyzetedet es teged sem ezert en sem tudok erdemleges valaszt adni akar a tobbiek.

Probalj beszelni a szuleiddel,nyugodt kornyezetben,ha van ra modod vidd ki oket a lovardaba,mutasd meg,hogy lovagolsz,probald megertetni veluk,hogy ez fontos neked es nagyon szeretned.

Sok sikert :) Irj ha megkaptad a lovat.

2021. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
100%
kit érdekelnek mások? téged a te szüleid pénzelnek, másokat a saját szüleik
2021. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
79%
Szóval azért kell a ló mert másnál is látod. Aham, ki bújt a szög a zsákból.
2021. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
88%

Maga ellen beszél a kérdező az a legviccesebb. Ő maga irja, hogy nem tud kijárni minden nap télen meg főleg mert anya-apa szeme fénye nem mehet a lovardába sötétedés után csak nappal amikor gondolom a lovasoktatás van.

Azt hiszed, csak simogatni kell azt a lovat meg néha felülni rá? Minden nap hajnalban kellene kelned ganézni, megetetni, nem csak amikor úgy tartja kedved. Nincs ez ellen kifogás. A te állatod a te felelősséged. Keresd meg a “felelősség”fogalmàt a neten, ha még nem tanultátok a suliban.

2021. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 A kérdező kommentje:
36os ha a ló bértertásban van nem nekem kell almolni se karámozni se etetni, ha otthon kéne tartanom a lovat nem is vállalnám be
2021. jún. 14. 20:19
 38/84 anonim ***** válasza:
89%
Akkor tényleg csak divatozni akarsz vele:) mindent értünk.
2021. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
100%
ja így az unokatesómnak is "volt" lova. igazából az apjáé volt, ő kb 5x ült rajta, és a lovarda tartotta rendben napi szinten
2021. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
90%
Hát kislányom, ebből nem lesz pacival pózolás az instán🤭
2021. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!