Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy lóról?

Figyelt kérdés
Máe egy ideje szeretnék egy lovat, és úgy gondolom, hogy készen is állok rá. Csak hobbi szinten szeretném, szóval nem is kell egy 3 milliós versenyló. Bértertásban tartanám és heti 4z-5x tudnék kimenni hozzá, és lelovagolnám vagy lefutószáraznám. Tisztában vagyok azzal, hogy gimiben, hétköznap nem fogok tudni kimenni hozzá minden nap, főleg mikor 4-kor sötétedik, de a lovardát is meg lehet kérni, hogy mozgassa le, ha esetleg huzamosabb ideig nem tudok kimenni.A szüleimnek nem is a pénz lenne a a baj(nyilván egy kicsit talán az is)hanem, nem vesznek komolyan és nem tudják hogy lovat tartani normális annak aki lovagol. Találtam is már 1-2 lovat 1 milllió alatt ami megfelelő lenne számomra, elküldöm nekik és semmi. Ahhoz képest hogy van aki szőkőévente 1x megy ki a lovardába, szerintem jó lótartó lennék. Járok lovagolni és már egy fél éve egyik se tudott eljönni megnézni, hogy hogy lovagolok, amikor mutatok nekik egy videót magamról akkor támogatnak de másban nagyon nem. Az edzőmtől is tudnék tanácsot kérni ha valamiben elakadnék, de ők nem azért nem szeretnék mert nem vagyok rá felkészülve ugyanis, sookal könyebnek gondolják az egész sportot mint amilyen. És nagyon el vagyok keseredve, mert még lenne jó pár évem erre a lóra, nem kell dolgozni mennem stb. Ti, hogy tudtátok rábeszélni őket? És olyan válaszokat, hogy törődjek bele, nem tudom, hogy mennyibe kerül egy ló, nem tudnék mellette tanulni stb ilyeneket nem szeretnék :)

2021. jún. 14. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneknek mint neked lenne jó a lóbérlés. Lenne egy lovad a loviban,, amivel csak te foglalkozol, aztán meglátod, hogy hogy bírod, meg anyagilag is és nem nyáron kell ebbe belevágni, hanem ősszel télen, suli időben. Akkor is legalább heti 3-4x ki kell menni (nem péntek-szombat-vasárnap), akkor is, ha 4kor sötétedik. Létezik a reflektor, ha olyan a hely, a fedeles és lehet dolgozni a lóval.

Ráadásul a szüleid jobban ismernek, valószínűleg nem tartanak elég felelősségteljesnek, illetve egy ló nagyon nagy költség is, csak a bértartás 60-80 ezer+ edzőt is kell fizetni, szóval havi 100 ezer elmenne a hobbidra. Ez másnak 1 havi fizetése. Most még nem látod, de ezt a 100 ezret ha havonta félretennék neked azt évek után nagyon megköszönnéd, amikor önálló életre készülsz. Tudom, miről beszélek én is voltam gyerek, meg tini, meg hittem magamról azt, hogy már mindent tudok (de nem tudtam). Nemrég volt egy lovasom, az is meg volt pusztulva a saját lóért, lett is neki, de 1 évig se volt meg, mert a családi élet nem bírta el.

2021. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
100%
Van havi legalább 150 ezred a lóra? Nem a szüleidnek, neked.
2021. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
9%
72 miert gond az ha neki nincs de van a szuleinek!?
2021. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 anonim ***** válasza:
100%
73as mert lehet meglepő, de a szülei nem akarnak lovat. Annak a kötelessége ellátni és finanszírozni, aki akart.
2021. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 anonim ***** válasza:
13%

Nem akarnak lovat...

De gyereket akartak(remelhetoleg),

Akkor gondoskodjanak is rola es ha van lehetoseguk(marpedig a kerdesbol az jon le,hogy nem a penz az akadaly) adjanak meg neki ennyit ha ez az alma jelenleg.

2021. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
100%
Te sem vagy több 16 évesnél... Kiscsillagom, majd akkor magyarázz, ha magadnak keresed a pénzt!
2021. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 anonim ***** válasza:
22%
76-os 40 vagyok “kiscsillagom” es van egy 6 eves fiam ;)
2021. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
90%
16 évesen még nem korai?
2021. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozzon meg az álmaiért. De majd neked isfog olyannal jönni a gyerek, hogy a hátad közepére se kívánod. Egy ló az egész családra hatással van, a szülőket meg nem különösebben érdekli jelenleg a dolog és később se fogja, ezért nem fog kiadni havi 100 ezreket. Meg ha mégse jön be a lovacskázás, akkor elpasszolni se olyan egyszerű, mert van hogy hónapok, mire sikerül normális helyre eladni (nem kupecnek) és addig ugyanúgy költség, meg foglalkozni kell vele. Ráadásul attól is tarthatnak a szülők, hogy a tanulás rovására megy a dolog.
2021. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
100%

"De gyereket akartak(remelhetoleg),

Akkor gondoskodjanak is rola"


Kap enni, inni, van hol laknia, tud tisztálkodni, kap ruhát, járatják iskolába, orvoshoz viszik... stb? :-) A ló luxus, nem alapszükséglet. Csak mert megengedhetnék maguknak, nem kell erre költeniük, ha nem akarnak. Én is vehetnék mondjuk 100 ezer Ft-os okostelefont, de nem akarok. 50 ezernél többet egy telefonra nem költök, számomra nem ér többet. Vehetnék nagy képernyős tévét a falra, de nem akarok. Vehetnék légkondit otthonra, de nem akarok, mert klímareumás vagyok, anyagilag megtehetném... stb. Viszont költök fogászatra, költök a látásomra.... stb. A kérdező szüleinek más a prioritás, nem akarnak lovat venni, felnőtt emberek, megtehetik. A gyerekük meg majd a saját pénzét arra költi, amire akarja. Gyerekkoromban szerettem volna kutyát, a szüleim nem akartak, nem volt kutyánk, felnőttként lett kutyám, mikor már a saját lakásomban éltem, aminek kb. a 2/3-át önállóan fizettem, és magamat tartottam el, és úgy ítéltem meg, hogy belefér a kiadásaimba és az időmbe a vele való foglalkozás.

2021. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!