Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy lóról?

Figyelt kérdés
Máe egy ideje szeretnék egy lovat, és úgy gondolom, hogy készen is állok rá. Csak hobbi szinten szeretném, szóval nem is kell egy 3 milliós versenyló. Bértertásban tartanám és heti 4z-5x tudnék kimenni hozzá, és lelovagolnám vagy lefutószáraznám. Tisztában vagyok azzal, hogy gimiben, hétköznap nem fogok tudni kimenni hozzá minden nap, főleg mikor 4-kor sötétedik, de a lovardát is meg lehet kérni, hogy mozgassa le, ha esetleg huzamosabb ideig nem tudok kimenni.A szüleimnek nem is a pénz lenne a a baj(nyilván egy kicsit talán az is)hanem, nem vesznek komolyan és nem tudják hogy lovat tartani normális annak aki lovagol. Találtam is már 1-2 lovat 1 milllió alatt ami megfelelő lenne számomra, elküldöm nekik és semmi. Ahhoz képest hogy van aki szőkőévente 1x megy ki a lovardába, szerintem jó lótartó lennék. Járok lovagolni és már egy fél éve egyik se tudott eljönni megnézni, hogy hogy lovagolok, amikor mutatok nekik egy videót magamról akkor támogatnak de másban nagyon nem. Az edzőmtől is tudnék tanácsot kérni ha valamiben elakadnék, de ők nem azért nem szeretnék mert nem vagyok rá felkészülve ugyanis, sookal könyebnek gondolják az egész sportot mint amilyen. És nagyon el vagyok keseredve, mert még lenne jó pár évem erre a lóra, nem kell dolgozni mennem stb. Ti, hogy tudtátok rábeszélni őket? És olyan válaszokat, hogy törődjek bele, nem tudom, hogy mennyibe kerül egy ló, nem tudnék mellette tanulni stb ilyeneket nem szeretnék :)

2021. jún. 14. 19:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy van pénzük csak éppen lehet, hogy például nyílászárókat akarnak cserélni, vagy el akarnak menni ősszel kétszer is wellnesezni etc, és nem a királykisasszonynak akarnak lovat venni, amire majd három hetente egyszer ránéz.
2021. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
84%
Kislányom, nem elég a rakat lovas holmi amivel tele van a szobád? Még egy élő lovat is vegyek neked? Hát $zarom én a pénzt?
2021. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
84%
Jólvan nem kapsz menj aludni!
2021. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
84%
Most mondd hogy nincs igazuk.
2021. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy ne oszd be a szüleid pénzét, neked gusztustalan, és lekezelő? Mondjuk anyádék meg is érdemlik, mert ők kényeztettek el úgy, hogy azt gondold, neked egy 800 ezres + (egyéb költségek) ló csak úgy jár.
2021. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
92%

Hozom a popcornt😂🍿

Like aki még visszanéz kommenteket olvasni.

2021. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
97%
66.Már lefektettem.Holnapra megjön az esze.
2021. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló a történetem nekem is. Nem bántásból írom, ne vedd annak!


Óvodás korom óta lovagolok, általános iskolában már én is nagyon szerettem volna lovat. Teljesen elhittem magamról, hogy tudok mindent, ami kell és megérettem egy saját lóra. Meg lett volna a szüleimnek a lehetősége, hogy megvegyék nekem, de nem tették és sosem tudtam, hogy miért, úgyhogy én is hasonló kaliberű kérdésekkel bombáztam a többi lovast meg az edzőmet :D

Azóta hosszú évek teltek el és lett egy lovam. Igen, a szüleim vették és ők is tartják el a mai napig. Fogalmam sincs mi változott meg, valószínűleg akkor láttak elég érettnek ehhez. És tudod mit? Nagyon jól tették, hogy vártak a ló vásárlással, hálás vagyok neki. Mai szemmel már látom, hogy anno általánosban még lópikulát sem értettem a lovakhoz úgy igazándiból, hiába lovagoltam jól és tudtam mindent elvégezni a lovardában. Ha akkor lovam lett volna, valószínűleg a balesetin végzem vagy èn vagy egy ártatlan ember, esetleg a lovamnak lesz baja, mert igenis GYEREk voltam még és gyerek fejjel gondolkoztam még sok mindenben.


Szerintem a szüleid érzik, hogy mennyire elszánt vagy (ha tényleg az vagy) csak felnőtt szemmel ők jobban látják, hogy még éretlen vagy ehhez. Lovagolj kitartóan, tanulj és hidd el egyszer csak lesz majd lovad. Akivel majd sokkal könnyebb dolgod lesz +5 év tapasztalattal a hátad mögött, mint most lenne.

(Ezt csak zárójelben írom le, mert elvileg tisztában vagy ezekkel, de hátha valakinek segítség. Egy kezdőnek való ló nemigen fog megállni 1millió alatt. Van, akinek szerencséje van, lehet próbálkozni 500ezres lóval, de ha nem jön be a dolog akkor kínkeserves napok várnak rád, nem pedig boldog lovazás.

Na meg az árán kívül még rengeteg kiadás van. Igen, a bártartás árán (50-100ezer) felül is! Kell tartalékba 200-500ezer, mert egy hobbi ló is bármikor bekólikázhat úgy, hogy azonnal műteni kell és a haldokló lovad nem fog arra várni, hogy előkotord hónapok alatt azt az összeget valahonnan. Kellenek neki alap felszerelések. Igen, lehet pl. nyeregből olcsót venni, csak tönkreteszi a lovad hátát. Ezen felül az általános állatorvosi költségek (1 db oltás kb. 10ezer), kovács (6-8 hetente 5-15ezer), esetleges táplálék-kiegészítők (10-20ezer 1-2 havonta), na meg edzésekre is kell járnod hiába van saját lovad (alsóhangon 16ezer havonta mondjuk). Ha ezeket összeszámolod, mindjárt nem lesz olcsó az a ló. Ráadásul sosem mondhatod azt, hogy most erre nincs pénzed, mivel a lovadnak szüksége van rá.)

2021. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:
100%
68 Tökéletesen leírtál mindent. Azt hiszem erre az egy válaszra volt igazán szüksége a kérdezőnek!
2021. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
97%

Én is nagyon szerettem a lovakat gyerekkoromban, de mivel nem egy olcsó mulatság, még azt sem volt pofám kérni, hogy lovagolni járhassak, pedig ki tudták volna fizetni a szüleim. Egyszerűen fel tudtam mérni már 8 éves fejjel is, hogy rohadt drága és nem álltam neki követelőzni. Nem hogy még lovat követeljek, te jó ég...

Leírnám, mi kéne neked szerintem, de csak engem tiltanának ki...

2021. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!