Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 éve lovagolok, a halfingi...

12 éve lovagolok, a halfingi jó lenne első lónak?

Figyelt kérdés
Volt pár kisebb kihagyásom nagyobb esések miatt, de rendszeresen járok. Sajnos a lovardámban nagyon felmentek az árak és a bértartás nem lenne sokkal több, mint heti 3 25perces edzés.. Nyilván minden nap kimennék órákra hozzá, ez nem probléma, a sulim is rugalmas ilyen téren. Díjlovaglásra milyen a halfingi? Most szeretném majd elkezdeni, ezzel nincsen tapasztalatom. Ugrani nem szeretnék vele, inkább hobbynak szeretném. Lehet kimennék vele 1-2 versenyre, ha már úgy összeszoktunk. Az edzőmmel nagyon jó a kapcsolatunk, tudna felkészíteni. Illetve ridegtartás mennyire lenne probléma neki az elején? Utána valószínűleg lesz már box neki. Mi a véleményetek?

2022. júl. 29. 00:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%
145-155 cm a marmagassaga. Csak javìtom azt a vàlaszolót aki elìrta.
2022. júl. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as a magyar hidegvérün és a percheronon kacagnànak a zsüri pàholyban a verseny bizottsàg dìjlovaglàsnàl. Azt nem tudom hogy lehet e vele versenyezni de szerintem ott is van fajta behatarolas de majd megnezem a szabalyzatba en is mert kivancsiva tett ez a kérdés.
2022. júl. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
11, wikin pontatlan, de ismertem is 140 alatti haflingit, nem viccből írtam, hogy 135től indul, átlag esetben is min 140 az alja, nagyon átlagolva.... szóval ne javíts ki, mert rosszul javítanál 😅
2022. júl. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

(#6 nem egészen. Akhal teke lovakat lovagoltak, a hucul leginkább kocsit húzott, szóval az egyik legszebb lovakon lovagoltak.

Csak zárójelben jegyzem meg neked érdekesség képp)

2022. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

4-es és 6-os a haflingi kisló nem póni, ergo nem olyan pici. Én is tervezgettem milyen lovat vennék anno. Bár lovaglásban folyamatosan újra kezdő vagyok, de tanultam lótenyésztést, ilyen téren nem vagyok kezdő, d már bőven felejtettem. De tudom mit hol keressek, és hol olvassak utána.


Én is 170 cm vagyok, és anno én is haflingi lovat akartam, de én elsődlegesen azért mert egyik legimmunisabb ló és hosszú életet él. Természetesen én is a díjlovaglást akartam tanulni, mivel gyerekkorom óta rajongok a díjlovaglásért, mint lovassportért. Szóval én is ugyanúgy haflingit szerettem volna, mint a kérdező, de én western lovagolni is akarok, de itt írták, hogy ahhoz két ló kell. Mivel egy ló nem képes a két lovaglási stílusra, mert összezavarodna, mivel teljesen máshogy lovagolják, és másfajta támaszkodást igényel, és másfajta a lovas részéről a segítség. A western lovaglásba a ló nagyobb szabadságot kap, és gyakran apró segítségekkel vezetik rá a dolgokra, míg egy angol stílusú folyamatosan igényli a segítséget. A western ló nem, mert pl. a terelő ló magától is képes a marhákat terelni lovas nélkül is. Ergo máshogy is gondolkodik, mint egy angol stílusban belovagolt ló.


Amúgy egy haflingi nagyobb, mint egy Fjord-kisló. Én lovagoltam két Fjord lovon is anno. Nagyon egyszerű volt a felszállás. De nem mutattam hülyén a lovon. Egy picit amolyan kentaur kinézetűek voltunk a lóval. :D

De lovagolta tőlem jóval magasabb és nehezebb pasi is láttam egy-két képet is, és hát na ő hülyén nézett ki a lovon, cukkolták is ezért, de a ló simán ment vele, de ő nem arra a lóra való volt.


A Fjord lovak közül az egyik lusta, kényelmes, kedves, nyugodt nem sietős típus volt, és az a típus amelyik inkább megspórolná magának a mozgást, és a feladatokat. A másik nyugodt, élénkebb, segítőkész típus volt. Egyik sem volt makacs csak az egyik kényelmes típus volt.


Szóval anno én is haflingit akartam, és később Izlandi kislovat :D, aztán megtetszett a western lovaglás és jobban tetszik mint az angol. Szóval ha én lovat akarnák, akkor nekem amúgy is két lovam lenne, mert egyet nem lehet egyedül tartani, mivel ménesben élnek, de amúgy másfajta állattal is együtt lehet tartani a lovat, olyan fajtával, ami szintén társállatokat igényel és hasonló a testbeszédük.

2022. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%

Ja amúgy 15-ös vagyok, és én írtam a 10-es választ, és a 11-est is :D hiába pontoztátok le.


Azt még írnám, annak a válaszolónak aki a huculhoz hasonlította ezeket a lovakat. Ég és föld a két ló. A hucul is kisló ugyan, de mokány és vékony ló. A haflingi hidegvérű kisló ellentétben a hucullal.


És nem nem nézne ki úgy, mint pók a paradicsomon, mivel a haflingi nem olyan testtípusú fajta, még akkor se ha elhízott lenne.



Amúgy szakmai szemmel én pl. díjlovaglásra egy gidránt választanék bár tudom hogy sportban inkább a fogathajtás, és a díjugratásban szerepelnek inkább, de amúgy kettős hasznosítású kocsi és hátas lóként is jó. De az is igaz, hogy a magyar lovak közül nekem a gidrán az egyik kedvenc lófajtám, szóval ez sem szakmai választás :D.

2022. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%

13-as nem ez a lényeg amúgy. Nyilván a kérdező nem fog egy 140 cm alatti haflingit venni, kézen fogva viszi majd magával az állatorvost és az edzőt, és a pénztárcáját, még akkor is ha a pénztárcája nem akar a táskájába bemenni, mert drága lett minden az infláció miatt. :D De az állatorvosnál lesz mérő bot többek között vagy mérő eszköz ergo ha neki méretben nem oké, akkor nem fog olyan lovat venni.


Ahol lovagoltam ott a haflingiak nagyobbak voltak mint a Fjordok. Bár nem lovagoltam soha haflingin, nem tagadom.


De amúgy pl. ha utána keresel magyar oldalakon pl. wiki: 145-155 cm

lovasok.hu 137-144 cm, külföldi oldalakon google 134-154 cm. Egy másik külföldi oldal szerint 134-144 cm.


Azonban a tiroli History of the Haflinger Breeding Associaton szava a mérvadó, mivel Tirolban lett kitenyésztve. Ők meg azt írják, hogy : 140-155 cm. Ergo a wiki nem mondott hülyeséget, csak 5 centimétert tévedett. :)


[link]


A kérdezőnek linkelem, nem neked. A lényeg, hogy minél több szakirodalmat olvasson megbízható helyről lóvétel előtt.

2022. júl. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a lovardámban nagyon felmentek az árak és a bértartás nem lenne sokkal több, mint heti 3 25perces edzés.."

A bértartás árához számold hozzá:

- a 6-8 hetenkénti körmölést/patkolást: 8-25 ezer ft, attól függően, hogy mire van szüksége a lónak.

- az állatorvosi költségeket: éves oltás, féreghajtás félévenként, sérülések, egyéb betegségek, sántaság...

- a táplálékkiegészítőket: nagyon gyenge a széna mostanában, vmi általános vitamin biztos hogy szükséges, a munka intenzitásától függően szükség lehet kiegészítő takarmányra is (zab, árpa, pellet, müzli, táp, bármi).

- az elhasználódott, megsérült felszerelések javítását, pótlását...


És a listát a végtelenségig lehetne folytatni. Ja, és attól függetlenül, hogy a saját lovad lenne, az edzésekért ugyanúgy fizetned kell, csak nem a teljes árat. És ha az edzések árai mennek fel, akkor a bértartás ára is feljebb fog menni.

2022. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Azt még írnám, annak a válaszolónak aki a huculhoz hasonlította ezeket a lovakat. Ég és föld a két ló. A hucul is kisló ugyan, de mokány és vékony ló. A haflingi hidegvérű kisló ellentétben a hucullal."



Akkor ezt helyre igazítanám kicsit.

A hucul, az olyan, amilyen. Nem is egy vékony típus, de sosem volt olyan, mint az igazi haflingi.


Na, a haflingi eredetileg igen, egy kisebb, alacsonyabb hidegvérű típus, viszont mostanra tenyésztésben már nem csak az az erősebb alkatú van, ugyanis tenyésztenek direkt sportosabb alkatúakat.



Pl

[link]

2022. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

18-asnak: Tudom, ezek nálunk benne vannak az árban az oltásokat kivéve. Az edzővel valamennyire közös lenne a ló (ha pl elutazok pár napra akkor iskola ló lenne), így az edzések majnemhogy nekem ingyen lennének.


És nagyon köszönöm az összes választ!!!!!!

2022. júl. 29. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!