Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 éve lovagolok, a halfingi...

12 éve lovagolok, a halfingi jó lenne első lónak?

Figyelt kérdés
Volt pár kisebb kihagyásom nagyobb esések miatt, de rendszeresen járok. Sajnos a lovardámban nagyon felmentek az árak és a bértartás nem lenne sokkal több, mint heti 3 25perces edzés.. Nyilván minden nap kimennék órákra hozzá, ez nem probléma, a sulim is rugalmas ilyen téren. Díjlovaglásra milyen a halfingi? Most szeretném majd elkezdeni, ezzel nincsen tapasztalatom. Ugrani nem szeretnék vele, inkább hobbynak szeretném. Lehet kimennék vele 1-2 versenyre, ha már úgy összeszoktunk. Az edzőmmel nagyon jó a kapcsolatunk, tudna felkészíteni. Illetve ridegtartás mennyire lenne probléma neki az elején? Utána valószínűleg lesz már box neki. Mi a véleményetek?

2022. júl. 29. 00:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
89%

#20: kötve hiszem, hogy a bértartás árában benne lenne egy sántaságvizsgálat (UH: 6-20 ezer ft, rtg: 6-10 ezer ft/felvétel, kiszállási díj, gyógyszer ha kell....)

Esetleg az oltás és féreghajtás, amit tartalmazHAT a bértartási díj.

2022. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
19-es köszi 😄 azt akartam ìrni hogy vékonyabb mint a haflingi. Bar a hucul kozott van vekonyabb is teltebb is. Lattam mar kepen vekonyabb hucult. De igazan azt akartam irni hogy az egyik melegvérü a màsik hidegvérü és teljesen különbözö fajta. De nem a hucul volt a kérdés feleslefes hadonlitgatniam Ezt akartam jelezni.
2022. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagyishogy 22-es vàlaszom is javìtom mert most nézegetem a képeket összehasonlìtva. Helyesbìtek inkàbb màsfajta testalkat a hucul mint a haflingi.
2022. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
79%
12 év lovaglás után itt kell megkérdezned?
2022. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
nem a ló fajtája hanem a temperamentuma a lényeg, nyilván hafiból is van ami hisztis meg van ami nem. de szerintem a hafi jó lenne első lónak, ha olyat választasz ami nem makacs, megbízható és könnyen kezelhető. Ha 170 cm vagy akko inkább egy magasabb hafit válassz ne 135magasat. szerintem ha edzővel mész kipróbálni nem lehet baj mert ő nyilván látni fogja ha rossz helyen adod a csizmasegítséget de egy 145-150 ló már bőven jó neked ettől ne félj főleg hogy a hafik kicsit kerekebbek is :)
2022. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!