Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eladjam a lovam vagy ne?

Eladjam a lovam vagy ne?

Figyelt kérdés
Na szóval 2021 decemberében kaptam meg az első lovam egy 6 éves lipicai belovagolazlan pacit eleinte nehéz volt vele nem lehetett hozzányúlni a farához mert megrugott a lábait felvenni is lehetetlenség volt se futószáron se háton se semmit sem tudott szó szerint vezetni is alig lehetett. Így visszanézve eleg felelőtlenül vettünk lovat de így alakult ha lesz akkor másodszorra nem esünk bele ebbe a hibába. Én és az edzőm belovagoltuk megtanítottuk futószáron idomítottuk minden nagyon jol ment 3 jármódban sima volt terepre mentünk és úgy nézett ki hogy ezen az éven még egy kisebb versenyre is mehetnénk szep álom volt mert szerintem a foga miatt de elkezdte megutálni a zablat és ezt napról napra egyre jobban utálta a vegére odáig fajult a dolog hogy 2 órával hamarabb mentem mert sokszor eltartott több órán keresztül míg beleraktuk, minden módszert megpróbáltunk de nem lett jobb egy héttel a baleset előtt már lovagláskor is fura volt zabla ellen ment és kiment az irányításom alol aztán egyszer sikerült belerakni a szájába a zablát de szerintem a zabla becsípte a száját rajta kikötő szár volt így amikor felágaskodott hátra esett és sokkot kapott, szörnyű volt utána sebes volt a szája így lefogyott enni nem tudott csak nagyon kicsi füvet tudott rágni így fent volt a kólika eselye is de kitartottam mellette akkoriban csak simogatni és zenét hallgatni jártam ki hozzá aztán kapott egy fogreszelést és elkezdett felépülni, lovardát valtottunk minden jó volt, vagy mégsem a zablát látni sem akarta kértem több edző segítségét,állatorvosét,kovácsét,más lovaset,szakemberét de semmi nem lett aztán elegem lett és vettem egy hackamoret ami jónak nézett ki de rájöttem hogy nem a zabla az egyetlen problema amikor felültem rá lépésben jó volt de ügetésben elkezdte teljesen levagni a pályát már egy kis körben mentünk körbe körbe próbáltam kivinni de nem tudtam aztán hirtelen kicsapott nekivágtázott egy saroknak és ott besatufekezett en meg előre estem és ez törtenik minden alkalommal mintha menekülne pedig nem csinálok vele semmit kinti pályán is ugyanezt már a satufékezésről próbálom leszoktatni de a palya levagásról nem tudom nem bírok el vele egyszerűes es màr félek ráülni. Valaki ajánlotta hogy vigük átlovalóhoz de mindegyik lerázott és nem csak a lovaglásnal a futószárazásnal is kezdi kirántja a kezemből és nekimegya saroknak a kapcsolatunk is romlik eleinte megbizott bennem mostmar az orrat se tudom simogatni raszokott a harapasra es csak bant,fellök és nem tudom mit csinaljak ez már pénzkidobás de szeretem,eleinte olyan jó kis ló volt és nem tudom mit basztam el,apám el akarja adni de enyem a döntés és akkora súlyt okoz hogy kisebb depresszióban vagyok nem tudok mar öszpontosítani 2 felé szakadok az egyik azt akarja hogy adjuk el és ne szenvedjünk tovább mar nincs kedvem ehez már lassan megutálom miatta de a másik felem meg azt mondja hogy nem tudom elengedni a multunk es az elso lovam a legkisebb porcikajat is imerem nem birom ki nelkule. Szerintetek mit tegyek? Meg menthető ez a ló? Vagy érdemesebb megválnom tőle? De hat elég rossz helyre kerülne, lovagolni nem lehet rajta,zablat nem veszi be,kocsog rossz helyre meg nem akarom!

2022. okt. 18. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Sok munka az biztos, de nem lehetetlen, de sok türelem kell tőled. Jelenleg nem tisztel és nem bízik benned. Földről idomítást kéne csinálni vele, parelli játékok.
2022. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 NTBS ***** válasza:
80%
Ha van türelmed akkor ne, ellenben ha gyorsabb eredményt akarsz akkor igen.
2022. okt. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm aki normálisan valaszolt. És azoknak is akik csak szidnak a helyesírás miatt, nem tudjátok hogy zokogva írtam le kb az egész történetünket lovammal és már mennyi ember segítségéért fordultam, de senki nem segített. Így sem vagyok normális, hogy egy ilyen oldalon kérdezem meg de màr kétségbe vagyok esve, eleve az volt minden álmom, hogy legyen egy lovam és évekig dolgoztam érte, és új ez a dolog, nem most kezdtem el lovakkal foglalkozni es eddig nem volt ilyen. Tegnap este már nem bírtam és kiakartam adni magambol de kinek mondtam volna el? Így utolsó reményemben leírtam ide hátha kapok egy normálisan részletes választ, mert nem a sértegetésért jöttem ide hanem több tapasztalatért. UI.: A helyesírásommal nincs semmi baj alapból, csak kiakartam adni magambol és ideömlesztettem ki az érzéseimet :))
2022. okt. 19. 06:23
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Legközelebb, nyiss egy üres jegyzettömböt, és oda ömleszd ki az érzéseidet, mielőtt a netre írnál bármit.

Nem kell minden embernek elmondani a problémádat, most megtanulhattad, hogy a többség leszarja mások baját, mert önző dögök.

A lipicai nem éppen hátasló, inkább fogathajtásra alkalmas, nem is értem, miért vettetek így lovat. Add el, és ha máskor lovat veszel, ALAPOSAN járj utána, milyet szeretnél, a Te igényeidnek mi megfelelő, és hogy mit TUDSZ ADNI a lónak, mert így stresszeltek mindketten, ami sem neki, sem neked nem jó!

2022. okt. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

A lipp elég keményfejű fajta. Mondjuk ott lett elcseszve, hogy amikor kezdődtek a zablaproblémák nem lett időben utánajárva. Jelenlegi állapotában 0 feléd a tisztelet. Nem tudom valaha is ütötted-e meg, de itt az ideje. A hülyeséget szankcionálni kell. Nem azt mondom, hogy verd agyon, de egy ilyen sarki mutatvány után azért nyugodtan 2x rá lehet húzni, hogy ez neked nagyon nem fér bele.

Igazából a 0ról kéne építeni, de olyan szakembert kéne keresni aki elrontott lovat is helyre tud rakni. Illetve neked is ott kell lenned, hogy megtanuld mire hogyan reagálj. Legyen ez parelli, Monty Roberts módszere vagy klasszikus ló kiképzés. Egy tuti, zsebbenyúlós lesz rendesen, ráadásul addig is napi szinten kell foglalkoznod vele, szóval eléggé sos a dolog.

Egy ilyen lovat eladni se egyszerű, mert elrontott lóval senki se akar nagyon szórakozni. De lehet másnál jobb helye lenne.

2022. okt. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
4es, akkor nézd meg a Bécsi iskolában milyen szinten lovagolják őket... de ja, nem jó lovaglásra😅
2022. okt. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat, 5-ös: Igen vagy egy 2 hete én is az idomításra szánom az időt, eleinte az állást, fejet lerak, sétálást (ne húzza ki a kezmből, ne siessen) gyakoroltuk utána a pálcával ismerkedtünk. Nekem is sokan ajánlották hogy mostantol keménykezű legyek, de amikor pálcával rácsapok akkor utána azt a bizalmat amit 1 hét alatt felépítettem vele azt a picit is elveszíti és olyan ez az egész mint egy mókuskerék. Azért is kérek itt segítséget, hogyha tudtok olyan szakembert aki átlovaglással vagy ilyen problémás lovakkal foglalkozik, aki lippet elválal mert az előzök ezért nem valalták akkor a nevét megadnátok? Vagy hogy facebookon vagy valahol rátudok-e írni, a pénz most jelenleg nem számít, bármit megteszek, hogy a lovamnak jó legyen a jövője és nekem is.
2022. okt. 19. 09:40
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Én őt ajánlom


[link]

2022. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Hát ott lett elcseszve a történet, hogy tapasztalatlan, fiatal lovasként belovagolatlan lovat vettetek. Ha új lovad lesz, mindenképpen belovagolt, idősebb lovat vegyetek, alaposabban járjatok utána. Azért is elég kemény a történet, mert kevesebb, mint egy év alatt zajlott le. Ennyi gond ilyen kevés időre rengeteg. Lehet, hogy ezt már “jelnek” kellene tekinteni, hogy jobb, ha megválsz tőle. Ha nem szeretnél, akkor MINDENKÉPP át kell lovagolni. Én sajnos nem tudok neked átlovaglót ajánlani, de azért leírtam. Addig is határozott legyél a lóval, ez nem verést jelent, de ha valami olyat csinál, amit nem kellene, azt NEM HAGYOD. Mindegy, mi ez, kis dolog vagy nagy, nem szabad hagyni. Én esetleg megfontolnám a helyedben, hogy el lehet-e adni a lovat valaki olyannak, aki megvenné olcsón és átlovagolná, esetleg kifejezetten ilyen lovakkal foglalkozik. Megértem, hogy nem akarod rossz helyre eladni, ne is tedd. Ha egyik variáció se működik, akkor megpróbálhatsz keresni neki egy legelőt, ahol jó helyen lesz.
2022. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Hatos! A lovasiskolában nyilván csikó koruktól erre nevelik őket, és nem tapasztalatlan embereket kezei közt vannak.

Viccesek vagytok amúgy, a jó válaszok mindig le vannak pontozva, az összes bunkó meg fel.


Kedves kérdező inkább add el azt a lovat és vegyél egy fiatalabbat akivel könnyebben összeszoksz!

2022. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!