Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Mit lehet ilyen...

Lovasok! Mit lehet ilyen esetben csinálni?

Figyelt kérdés
ha egy ló olyan lusta hogy csak akkor megy ha ostorral mennek utánna vagy pálcával ütik megállás nélkül(nem erősen,csak hogy azért érezze),nem lehet megoldani ezt pálca nélkül?
2010. szept. 28. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Hajjajj..

Hát rugdosni kell..Persze nem agyonrúgni.

Tapasztalt lovas vagy?

Pálcás megoldás nem jó életed végéig..

De hogy lusta?El sem indul/lassan megy/nem ugrik be vágtába? Vagy mi a gond?

Próbáld meg futószáron szoktatni.Nem ülsz fel rá,de ostorral hajtod.Cuppogsz neki,és szoktatod fokozatosan..:)

Jutalomként kis zab.:)

2010. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

amolyan haladó féle vagyok :D

egyik "iskolai" lóval van ez,ha nem rúgom megállás nélkül,meg nem kapja a pálcát akkor cseszik a világra.

ha tehetné lehet a bokszbol se jönne ki.

2010. szept. 28. 21:07
 3/10 A kérdező kommentje:
konkrétan alig akar menni,szinte vonszolja magát :S
2010. szept. 28. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem beteg szegény?
2010. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nincs semmi baja,csak lusta.mert amugy tud menni,futószáron normális,csak szabadszáron nem hajlandó rendesen menni
2010. szept. 28. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Az iskolalovak jellemzően annyira fásultak, hogy gyakorlatilag élni nincs kedvük. Nem egy nagy élmény folyamatosan róni ugyanazokat a köröket, és elnézni a kezdő lovasok kezdeti "bénázását".

Ezt nem rád értem, nem tudom, hogyan lovagolsz. Az ilyen lovakat újra szokták lovagolni. Pálcával, rugdosással egy ilyen lónál nem sokra mész.

2010. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt a lovat pihenőre kell fogni, illetve más lovassal másfajta, izgalmasabb munkákat csinálni vele. Újra fel kell kelteni az érdeklődését. Ezt lehet pl azzal, hogy egy ideig csak terepre megy, vagy patanyom figurákat lovagolnak vele, esetleg kisebb akadályokat ugratni (1 m-t bármelyik ló megugorja, még egy hidegvérű is). Változatos munkával és egy jó lovassal kiküszöbölhető ez a probléma.
2010. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

akkor szólok az oktatónak hogy hadd menjek ki vele terepre,vagy ugratni is megpróbálnék vele szívesen,de az még nem megy nekem,mert ugrani még nem tanultam

köszi a válaszokat!

2010. szept. 29. 13:01
 9/10 anonim ***** válasza:
nálunk is van egy ilyen ló. ő a kezdőkkel csinálja ezt, velem pl nem. egyszerű.. tudja kivel-mit szabad. amikor rajta tanultam nekem is ez volt a bajom, megállás nélkül szuszakolni kellett előre, attól meg eltompul a ló oldala (nem olyan érzékeny már) és csak még jobban kell rugdosni. megoldás csak a fejlődés rá. sztem :)
2010. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

HÁT ÉLES VAGY GÖRGŐS SARKANTYUVAL LOVAGOLNI!

ÉS PERSZE DRESSZÚR PÁLCÁVAL!

2011. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!