Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovam bértartásban, a...

Ha a lovam bértartásban, a saját bokszában megharap egy “benyúlkálót”, akkor az kinek a felelőssége?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem harap a lovam, de nem szereti a hosszas macerálást. Sok gyerek jár hozzánk lovagolni és volt már, hogy többen piszkálták, simogatták, amire sunyítással, fogcsattogtatással válaszolt. Akik már hosszabb ideje járnak ide lovagolni, azok tudják, hogy bár nem veszélyes a lovam, a túlzott macerálást nem bírja. De mi lesz, ha egyszer egy óvatlant, aki nem tud erről, és nincs vele az oktató az istállóban, megkap, megharap? Olyan esetben ki a felelős?

Gondolkoztam azon, hogy ki kéne írni a boxára, hogy harapós.


2023. márc. 14. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Ki kell irni egy tablara, hogy harapos lo.

Ha ez kint van es ennek ellenere nyulkalnak, o bajuk.

2023. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Ha a lo idegen szemelyt (vagyis nem a tulajdonost, megbizottjat vagy alkalmazottjat) harap meg, akkor a Nebih, az okozott serules sulyossagatol fuggoen, elrendelheti az allat kiirtasat kozveszelyesseg cimen, es buntetest, illetve karteritesi kotelezettseget szabhat ki mind a tulajdonosra, mind a bertartora.
2023. márc. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
#2, azért talán nem mindegy, hogy hol történik ez.
2023. márc. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki az istálló fenntartója, annak a felelőssége, hogy a harapós lóhoz ne tudjanak csak úgy odamenni a gyerekek, idegenek. Elkülönítve is tarthatja azokat a lovakat, amiken nem lovagolnak a vendégek. Ahová én jártam annak idején, ott is külön részben voltak az iskolalovak és a bértartásban ott lévők. Az utóbbiakhoz csak a lovászok és a lovak tulajdonosai mehettek be.
2023. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs külön rész. Egy istálló van, 12 boxos, ebből 4 a bértartott ló.

A lovam el van kerítve, a boxán belül. Nem ő harap ki, hanem más nyúlkál be. Ha egy magánház kerítésén benyúlsz és megharap egy kutya, akkor sem a kutya tulajdonosa a hibás.

2023. márc. 15. 00:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Szóval. Mégegyszer: Ha kint a harapós kutya tábla, akkor nem a gazdi hibája. Ezért gondolkoztam azon, hogy én is kiteszek egy ilyen táblát, csak persze lovasat.
2023. márc. 15. 00:25
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Vigyázz a ló harap!!! Répák csak óvatosan!!! :D
2023. márc. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki harap akkor nem lehet gondod.
2023. márc. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
Vagy tanitsd tiszteletre azt a semmirekellot
2023. márc. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rosszlovas ***** válasza:
95%

Amíg bértartásban voltak a lovaink, az első helyről pont azért vittem el őket, mert bárki bemászkálhatott az istállóba, és az oda járó lelkileg sérült lovas lánykák folyvást piszkálták, be akarták fonni a sörényüket, bedobáltak mindenfélét a boxba stb.

Sajna nem használt, hogy kiírtam, hogy a ló harap, mert némelyik fejébe vette, hogy ő ilyen lósuttogó, aki mély lelki kapcsolatot alakít ki bármely random lóval, és őt "nem bántják a lovak, mert érzik, hogy szereti őket".

Hát, az ilyenek ellen nem használ sajna semmi. Elvittem a lovakat magántanyára, ahol nem volt bérlovaglás.

Szóval, ha nincs külön istálló a bértartóknak, írd ki, hogy a ló harap, de készülj fel, hogy nem biztos, hogy lesz foganatja.

2023. márc. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!