Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemrég vásárolt lovam kissé...

Nemrég vásárolt lovam kissé ingerült még, így amikor este be akarom terelni a boxba, nem igazán akarok bemenni mellé a karámba. Így karámon kívülről bekergetem, ami persze nem tetszik neki. Ezért másnap reggel mindig sunyít rám. Hogy nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
Úgy védi a területét mint egy roti!Tudom,hogy ez a kergetőzés nem jó,de másképp nem tudtam eddig becsalni.Mit csináljak,hogy beengedjen a karámba?
2011. márc. 22. 06:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Uhh.. ráadásul csikó?

Vannak természetes "erőszakmentes" lókiképzések, mint pl a parelli, vagy a Monty Roberts féle Csatlakozás. Azért idézőjeles az erőszakmentes, mert csak annyi "erőszakot" alkalmazol, amennyit egy domináns ló az alattalévővel szemben. Ezek nagyon jó módszerek, viszont csak akkor tudsz előre lépni, ha lerendezed ezt a hatalmi harcot, különben a fejedre nő.

Dönts el, hogy mit akarsz... ha nem tudod, vagy nem akarod kezelni, akkor nem vagy alkalmas a lótartásra. Esetleg add el, ha ennyire nem bírsz vele. Bízhatod szakemberre is, csak akkor is az lesz, hogy neki megcsinál mindent, és engedi magát megfogni, de téged ugyanúgy lekezel, mert te nem vívta ki vele szembe a dominanciát.

Szóval döntened kell, hogy vagy bemész hozzá és a sarkadra állsz, vagy ráhagyod az egészet, ami tényleg veszélyes dolog, vagy eladod.

2011. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen ,és csődör ,1 éves.De néha nagyon jól viselkedik,aztán egyszer csak bepróbálkozik!
2011. márc. 24. 05:22
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ki a golyszikkal!
2011. márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát én mindent megpróbáltam,de csak nem jön össze!!Van úgy ,hogy bejön velem simán,de olyan is ,hogy amikor belépek a karámba,még semmi gond,de fél percen belül rám farol,és emeli a lábát!!Nem mindig rúg.Nem ijesztem meg,nem bántom,előtte,beszélek hozzá,és nem tudom mi váltja ezt ki!Ötletek?
2011. ápr. 1. 05:23
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék kekeckedni, de azért már, ha lovat akarsz tartani, akkor a félelmet el kell felejtened. Mi az, hogy nem mersz bemenni hozzá??? Az oké, hogy fontos a baleset megelőzés a lovaknál, meg minden, de azért tedd már fel magadnak a kérdést, hogy ki a főnök kettőtök közül??? Nem kell a lovat ütni-verni, de azért nem árt megfegyelmezni, különben a fejedre fog nőni. Amúgy meg ott van még a kíméletesebb módszer, a Parelli-féle erőszakmentes lókiképzés. Olvasgass róla, kérdezz meg róla szakértőket, lehet ez a módszer nálad jobban beválna. De szerény véleményem szerint itt nem a lóval van a legnagyobb gond, hanem épp azzal, hogy FÉLSZ tőle. Előbb magadon változtass, utána jöhet a ló!!!
2011. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
egy két hét alatt bármelyik agyasból kezes bárány lesz csodálom senki nem említi ezt a bevált módszert pedig erőszak mentes és az a neve munka egy jól bevált módszer
2011. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!