Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha rám támad egy ló?

Mit tegyek ha rám támad egy ló?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 15:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
lehetöleg állj ugy hogy ne tudjon megrugni,esetleg ha a kötőféket a fején megfogod vagy ami van rajta akkor tudod ugy forditani hogy ne rugjon meg
2011. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Különbséget kell tenni aközött, hogy egy ló félelmében illetve fájdalmában támad, vagy rosszindulatból.


A közös a kettőben, hogy egyik sem szabad hagyni. Nem kell úgy gondolni, hogy szegényke megijedt, ezért rúgott fejbe. A lózabáló szörnyeteg is jöhet az egész csapatával a lovam, akkor sem rúghat rám.


A rosszindulatú támadásokról ne is beszéljünk. Barátnőmnek 4 plasztikai műtét után se néz ki tökéletesen a válla, miután megtépte egy mén.

2011. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
84%
A mi lovunk támad, leszegi a fejét, szó szerint vicsorít, emelgeti a farát. Ez azért van mert az embereket baromira nem tiszteli és inkább félelmet kelt. Nem vagyok híve a lovak bántalmazásának, de ilyenkor meg kell mutatni, hogy "na velem te nem baszakszol, mert én is tudok "rúgni"" és igen bizony ilyenkor rendbe kell rakni az agyát, hogy ki hol áll a rangsorban. Egyszer kétszer le kell ezt játszani utána tisztában lesz azzal, hogy lehet-e támadni, vagy sem.
2011. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
72%

Volt nalunk olyan lo amit reggel megvettek aztan kiengedtek legelore. Ott kijozanodott, mert mint kiderult be volt nyugtatozva, aztan mikor ment ki utanna az uj gazdaja azt jol megtaposta, epp hogy tulelte, azt is csak azert mert eszrevettek masok es segiteni probaltak ezert a men oket is megkergette.

Az ilyen lovakkal nem lehet rangsort tisztazni, nem veletlen hogy siman lelottek.

Szoval ha egy lo tamadna akkor futas ezerrel, lehetoleg cikcakba, pl megkerulsz egy bokorcsoportot. A lo nagyobb temponal kevesbe fordulekony mint az ember, de ha veletlenul sikerulne levagnia egy kanyart akkor elvesztel.

A nem gyilkos szandekkal tamado lovak eseteben pedig ahogy mar irtak jol el kell verni oket, csak nehogy visszafogd magad

2011. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Na, végre, egy hasznos válasz :D

A rúgás a védekezés módszere. Amikor támad, akkor nem a hátsóját mutogatja, hanem neked ront, és a mellső patáit használja a fogaival megtoldva.

Én is csak a futást látom célravezetőnek, mert az ilyen lovat aztán ütheted...

2011. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Megtámadott a ló??? Hogy érted ezt? Megrúgott vagy megharapott? Mert ahogy én most elképzelem, egy alakot látok, akit üldöz egy ló.

Hát kiskoromtól tartunk lovakat és nem is egyet, de itt néha elég bizarr esetekkel találkozok. Előfordulhat igen, hogy egy ló harap és rúg, de akkor neked ehhez kell igazodnod és minél előbb leszoktatni erről. Fő a megelőzés.

2011. ápr. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
79%
Az előző hozzászóló vagyok. A ménjeinket is kiskoruktól kezdve ahhoz szoktatjuk, hogy gond nélkül lehessen köztük mozogni, ne rúgjanak, ne harapjanak, és engedjék, hogy probléma nélkül leápolhassuk őket, stb.. Először nagyon meglepődtem, de most, hogy jobban belegondolok, lovagoltam én már egy nagyobb ménesben is, és ott is voltak elég szélsőséges esetek. De szerintem mindez csak nevelés kérdése. Pat Parelli szerint a ménekből remek heréltek lesznek, legalább is ezt olvastam az egyik cikkében. Pont azért fektetünk itthon nagyobb hangsúlyt a ló kezelhetőségére, mert semmi szükségünk nincs egy problémás lóra. Valamint van még egy dolog, ami nem hagy nyugodni. Ez pedig a lóval való bánásmód. Sok lovast és lótartót láttam, aki rettentően sután bánik a lovával. Nem azt mondom, hogy egy lovat verni kell, de ha már lovat tartasz, akkor azért fontos dolog a határozottság. Ha félsz, akkor azt a ló is megérzi. Valamint, ha kiismered a lovat, akkor képes is vagy "leszerelni", ha úgy adódik. Pl. az egyik fekete ménem gyenge pontja hasa. Egy kis nasival lelehet venni a lábáról. És ami a legmeglepőbb benne az az, hogy ha valami kaját kap, akkor jöhet ott neki 100 kanca is, rájuk se hederít. Neki a hasa az első, na meg a vakargatás. Hát lovat én még annyira nem láttam, aki ennyire szereti, ha az álla alatt vakarják. Előrenyújtja a fejét, hogy jobban hozzáférhessek... na de elég a lovaim fényezéséből.. Kicsit elragadott a hév. Bocsi!
2011. ápr. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
77%

Csinálj úgy mint a Suttogók. Ha rádtámad egy, elkezdesz suttogni te is neki. Nem hallja rendesen ezért közelhajol hogy miről beszélsz és akkor fejenvágod.

Problem solved.

2011. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
65%
Egy ismerősöm lovakkal fuvarozik! Volt egy Dönci nevű lova, az mindenkit, minden ok nélkül megharapott! Engem csak a fejével lökött fel! Vonnak ilyen lovak is, de a másik lova, a betyár, tök jó arc! :)
2011. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon érdekes kérdés! Nem vagyok lovas, kutyáim vannak. Mindkét állat rendkívül intelligens! Pont ezért fordulhat elő, hogy különböző emberekhez különbözően viszonyul. Érzelmei vannak, és megkockáztatom, bizonyos önálló döntései. (direkt nem írtam, hogy gondolkodik, pedig szerintem de!)Nos, bármelyikkel foglalkozunk, sokat kell tanulni általánosságban a fajról, az egyedet, pedig ki kell ismerni. Előttem sok szakszerű és praktikus tanácsot adtak. Én azt mondom, ha ennyire félsz tőlük, ne menj oda! (a kutya is megérzi a félelmet) Ha meg szervezett keretek között, mondjuk lovagolni jársz, ott úgyis van szakember, de az ápolók is jól ismernek minden lovat.Tőlük kérj egyénre szabott tanácsot! Szerintem. Alapból ne félj a lótól. Régóta az ember hűséges társa!!
2011. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!