Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha rám támad egy ló?

Mit tegyek ha rám támad egy ló?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 15:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
49%

úristen, micsoda lóbarát emberek járnak itt...

először is, leszögezném azt, amit előttem már sokan mások: a ló nem támad ok nélkül. és itt tovább is fűzném: ha baja van, akkor sem rögtön támad, először csak jelez. ha a lónak már annyira elborult az agya, hogy utánad veti magát, ahogy menekülsz, akkor tényleg szar helyzetben vagy. itt már nem igazán lehet mit csinálni. illetve tisztelt monty roberts, pat parelli, natural horsemanship bizonyára tudna, de nekünk, egyszerű népnek csak a futás marad. méghozzá gyorsan.

de mint mondtam, ahhoz, hogy egy ló ténylegesen megtámadjon, minimum főbenjáró bűnt kell elkövetned ellene. alapvető dolgok, hogy ne nézz a szemébe, ne osonj körülötte, főleg ne mögötte, mert bizony felrúg, ne rohangássz, mert frászt kap tőle, ne tegyél hirtelen mozdulatokat és egyáltalán ne viselkedj úgy, mint egy ragadozó. a ló, lévén zsákmányállat, minden gyors mozdulattól, váratlan ingertől megijed. az első reflexe a menekülés, ha erre nincs mód, csak akkor választja a támadást. ha látod, hogy sunyít, mutogatja a fogát, kapar a mellső lábával, és szemlátomást baja van, valószínű, hogy valamit rosszul csinálsz. vonulj vissza, gondold át, hogy mit csinálhattál, amivel felizgattad. ha továbbra is sunyít/kapar/etc., akkor gondolkozz tovább, de gyorsan.

Még valamit leszögeznék: gonosz ló nincs és kész. elrontott ló van, ami végeredményben körülbelül egyezik a gonosz ló fogalmával, de azért mégis van különbség. az elrontott lovak nagy részét helyre lehet pofozni, de ezt nem szó szerint értem... az ilyen lovakat újra kell képezni, sokszor egészen az alapoktól. ez hosszú időbe telhet, és mindig szakképzett embert kíván. ha te úgy állsz hozzá, hogy ajjajezalólehethogytámadnifog, akkor biztos, hogy nem fog téged komolyan venni. lehet, hogy nemcsak támadni nem fog, hanem le se sz@rik. a lovak általában megérzik a lovas bizonytalanságát, és kevésbé kezes példányok szívesen ki is használják azt.

hangsúlyozom: lovardában nem szoktak kezdő lovasok alá elvetemült vadállatokat rakni. az ilyen lovakkal jó esetben szakemberek foglalkoznak. van persze az az eset, mikor a ló már annyira elszállt magától, annyira tisztába jött a saját erejével, hogy egyszerűen nem lehet vele mit kezdeni. na ilyenkor kell felcsörgetni tisztelt monty roberts urat. úgy tudom, ő még soha nem vallott kudarcot...

2011. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
Nyerics neki eggyet oszt meglátod a tőbbit
2011. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:

19:14... Tudod a csődörök igen agresszívak is tudnak lenni, hiszen a bokszuk az ő"fenségterületük" :)


Pl: Az én csődörömnek semmi baja nem volt ha én voltam bent nála, viszont ha egy idegen akart bemenni, akkor bizony odakapott elég rendesen :D Elfogadott egy embert vezetőnek és enyni..a többieket meg el akarta távolítani onnan :)

2011. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
"Pat Parelli szerint a ménekből remek heréltek lesznek" ehhez a megállapításhoz nem kell egy Pat Parelli,ezt a magyar parasztgyerek ist tudta már több száz évvel ezelőtt!
2011. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Heréltek között is vannak olyanok, amiket jó alaposan elrontottak, de nemhez kötött problémái (sárló kanca) nem lesz. Vagyis herélés után még egy darabig lesz, de utána már nem.
2011. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!