Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Ügetés - Miért...

Lovaglás - Ügetés - Miért pattogok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el lovagolni. Két órán túl vagyok (1x egy fél, 1x pedig kb egy óra). Mindkétszer másik lovat adtak alám. Az első fél óra végén volt egy nagyon pici ügetés, és úgy is érzetem, hogy köv alkalommal nem lesz gáz.

Azonban a második alkalommal egy másik lóhoz kerültem, és az ügetésnél annyira dobált, hogy tényleg majdnem leestem. Az edző mondogatta a fel le fel le fel le ritmust, de én komolyan, még hogy fel-le, de fennmaradni a lovon alig bírtam. Pattogtam, mint a gumilabda. Kiesett a kengyelből a lábam.. A végére már sikerült pár fel-le mozdulatot csinálnom, de akkoris erőből húztam fel magam, és ha jól tudom, nem így kellene. És egyáltalán nem éreztem magam biztonságban.

Ha van valami jó tanácsotok, mire figyeljek a következő órán, nagyon szívesen veszem a segítségeteket.


2011. ápr. 13. 21:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint a biciklizés, korcsolyázás, először nem találod a ritmust, egyensúlyt, de bele fogsz jönni. Az edződnek kell pontosabb tanácsokat adni.
2011. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
több lovardát is ki kéne probálni,mert lehet az se elég jó
2011. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg pont ellentétesen mozogtál a lóval.Ügetésnél egyszer fel,egyszer lefelé megy a paci háta,ezt az ütemet kell eltalálni.Ha pl éppen felfelé megy a háta,amikor te lefelé ülsz,kényelmetlenül pont,,összeütköztök"ilyenkor van az,hogy az ember csak pattog,és marhára nem érzi jó dolognak az ügetést.Eleinte nekem sem volt könnyű a jó ütemet eltalálni,de szerencsére nagyon jó oktatóm volt,segített sokat,s rámszólt,ha rossz az ütem;olyankor egy ütemet ülve maradtam,s így már el tudtam találni:)Valamint csukott szemmel,elengedett kézzel kellett ügetni,akkor éreztem csak rá igazán,s csodálatos érzés volt:)
2011. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Utolsó, megkérdezhetem, hogy hol tanultál lovagolni?
2011. ápr. 13. 22:41
 5/44 anonim ***** válasza:
Nyíregyházán,a Simai úton:)Sajnos nem voltam sokszor,mivel elég borsos áron tanítanak,de az tény,hogy sok helyen jártam már és elmondhatom,olyan szintű lovasoktatással még sehol nem találkoztam,mint ott.Aki még életében lovat nem látott,már legkésőbb a második órán(persze csak ha ügyes)már vágtázik,teljes biztonsággal,kéz nélkül.Merthogy szár nélkül tanítanak,hogy eleinte ne a ló irányítására kelljen koncentrálni,hanem csakis a helyes ülést-ami az egésznek az alapja-elsajátítani.Hatalmas érzés volt,amint-talán először-teljesen,100%-os biztonságban érezve,csukott szemmel,kitárt karokkal ültem a lovon,mialatt vágta tempóban ügettem:)Ha a közelben laksz,csak ajánlani tudom.
2011. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Ezért utálom, ha nem erősítenek rá először a combra, meg a térdre és elkezdenek ügettetni. Ha erőből húzod fel magad tényleg semmi értelme. Persze eleinte mindenki segít magának kézzel de már maga a technika elcsépelt...

Ezzel egyelőre nem nagyon tudsz mit kezdeni, amíg nem érzed a ló lépteinek a ritmusát, nem fogsz tudni jól ügetni. Különben is, hiába mondja az edző az ütemet, mire kimondja és mire te megcsinálod, már tök mást csinál a ló. Próbáld meg lépésben koncentrálni a lépteinek az ütemére, próbáld meg a csípőddel felvenni az ütemet. Ha lépésben érzed, ügetésben is megpróbálhatod lekövetni a ló mozgását. Ehhez iktatjuk be a felállás-leülést tulajdonképpen. Akkor állsz fel, amikor megemeli a lábát, és akkor ülsz le, amikor lerakja. Eleinte nem fog menni ez fix, van akinek az 5. alkalom után sem megy, de kitartás és menni fog. A lényeg, hogy a lábaddal mindig öleld körül a lovat, szorítsd mint a satu, hogy le ne ess, és hogy hozzáerősödj a lovaglóüléshez.

A trénered elmagyarázza, mi a teendő, ne aggódj. Ha meg leesel, minél előbb leesel, annál jobb, hidd el. Ügetésből nem lehet túl nagyot esni, és amíg nem estél, parázni fogsz a hátán, hogy biztos le fogsz esni. Az emberek félnek azeséstől, de miután estek és visszaültek, rájönnek, hogy esni nem szörnyű, és akkor már nem félnek annyira. Persze van akinél ez épp fordítva van... Mindig legyen rajtad kobak :)

2011. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Kobak alap, arra beruháztam.

De az eséstől tényleg parázok, nem is kicsit.

Olyan sztorikat hallok meg olvasok..

de előbb-utóbb minden lovas leesik egyszer.

Én Budapesten élek, úgyhogy Nyháza kicsit messze van. Csukott szemmel, elengedett kézzel ügetni. El sem tudom képzelni..

Köszönöm a válaszotokat!

2011. ápr. 13. 23:00
 8/44 A kérdező kommentje:
Az ügetésre visszatérve legutóbb úgy éreztem, hogy összevissza megy alattam a ló. Mondjuk a csaj mondta is, hogy azon a lovon nem könnyű ügetni, mert olyan "mélyebb" a háta (nem tudom, hogy mondják ezt szakszóval), és ha üget, eléggé "külön mozog" az eleje meg a hátulja.
2011. ápr. 13. 23:03
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondták, úgy üljek a nyeregbe, mintha ix lábam lenne. Lábfejeket befordítani, sarkat le. Ez által a térded is befordul a nyeregszárnyra, és nem fog elmozdulni, és könnyebb lesz szorítani is. El kell találni a ritmust, és az egyensúlyt. Ez elég nehéz, de a sokadik órán rá fogsz érezni. Sok sikert!
2011. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Minden ló más. Más az jármódja, üteme, személyisége, alkata. Valószínű azért adnak mindig más lovat alád, hogy ne szokj meg egyet.
2011. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!