Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Ügetés - Miért...

Lovaglás - Ügetés - Miért pattogok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el lovagolni. Két órán túl vagyok (1x egy fél, 1x pedig kb egy óra). Mindkétszer másik lovat adtak alám. Az első fél óra végén volt egy nagyon pici ügetés, és úgy is érzetem, hogy köv alkalommal nem lesz gáz.

Azonban a második alkalommal egy másik lóhoz kerültem, és az ügetésnél annyira dobált, hogy tényleg majdnem leestem. Az edző mondogatta a fel le fel le fel le ritmust, de én komolyan, még hogy fel-le, de fennmaradni a lovon alig bírtam. Pattogtam, mint a gumilabda. Kiesett a kengyelből a lábam.. A végére már sikerült pár fel-le mozdulatot csinálnom, de akkoris erőből húztam fel magam, és ha jól tudom, nem így kellene. És egyáltalán nem éreztem magam biztonságban.

Ha van valami jó tanácsotok, mire figyeljek a következő órán, nagyon szívesen veszem a segítségeteket.


2011. ápr. 13. 21:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Két órán vagy túl és már ügetsz?Hát az szép! Minden lónak más az ügetése, és ha tanügetsz, próbálj beleülni a nyeregbe jól, vedd fel a ló ritmusát, engedd el magad, könnyű ügetésnél meg combból mozogj a csípőddel told előre magad, és arra is kell figyelned, hogy a kezed tartsd lazán de a helyén, hogy a kezed ne mozogjon ügetéskor, ne húzz bele a ló szájába :)
2011. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Ma is voltam órán, most a nyugisabb lóval, és próbáltam ezerrel koncentrálni. A ritmust nehéz eltalálni, de az oktató azt mondta, hogy legalább ütemérzékem van. :)

Viszont a lábam, ahogy emelkedem, mindig előremegy, nem tudom, miért, hiába koncentrálok, hogy maradjon hátul. és még mindig erőből húzom fel magam.

Vasárnap is megyek, most a gyorsabb lóval, hát azért a para megvan bennem.

2011. ápr. 15. 18:22
 23/44 anonim ***** válasza:
Szoríts a comboddal a nyerget.Ha könnyű ügetsz akkor csak az ütemet kell elkapnod :)
2011. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat!

Ma a pattogós lovon voltam, de határozottan jobban ment, a trénerem is ezt mondta! :) Azért van, hogy kiesek a ritmusból, inkább amiatt, mert elfáradok, és még koncentrálok mindenre, sarok le, térd szorít, x láb, stb. Még mindig felhúzom magam, és nem lazán tartom a nyakszíjat, de a múltkorihoz képest határozottan jobban ment! :)

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!! :))))))

2011. ápr. 17. 13:36
 25/44 anonim ***** válasza:
majd megerősödsz és megszokod a ritmust és menni fog az!!! :)
2011. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nagyon kedvesek vagytok!! :))
2011. ápr. 17. 18:28
 27/44 anonim ***** válasza:
Nincs kedved azt megnézni ahová járok?
2011. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Hova jársz?
2011. ápr. 17. 20:49
 29/44 anonim ***** válasza:
XX. ker. Tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető. Én az Akadémiából (meg sok másik kipróbált helyről) jöttem át ide, és ez tetszik a legjobban. Ha érdekelnek a részletek írj privit!
2011. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Az előzőeknek mind igaza volt, és helyeslem hogy más lova adtak alád. Eleinte én is utáltam hogy," Ó ne már! Már olyan jól hozzászoktam XY lóhoz!" de most, 3 évnyi lovaglás után már nem :) Szóval ez azért is jó, mert ha később,netán zsoké akarnál lenni, ott is úgy megy: Felfogadnak ( azt hiszem de ez nem tuti) a verseny előtt edzel a lóval, utána már hajrá. Ezzel azt akartam mondani: nem csak egy lovon kell megtanulni lovagolni. És a pattogós izgágán az én véleményem szerint jobb, ugyanis ez 1.)önbizalmat ad a következő lovagláskor 2.) abban a boldog tudatban élhetsz hogy "ha ezt megültem más nem foghat ki rajtam!".

Az ügetéshez: Igen előtte tényleg érdemesebb lenne edzeni legalább combra kicsit...Én már anynira beleszokta mhogy teljesen magamtól emelkedek,nem is kell gondolkoznom, hű most melyik ütem következik. ( tényleg ide egy kérdés: hogy szoktátok kezdeni? Ahogy elkezd ügetni a ló már "lendülsz" is? Várni kell 2 ütemet)

Amúgy oda adják neked a szárat? Futószáron vagy? Mert ezek jelentős tényezők.

2011. ápr. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!