Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Ügetés - Miért...

Lovaglás - Ügetés - Miért pattogok?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el lovagolni. Két órán túl vagyok (1x egy fél, 1x pedig kb egy óra). Mindkétszer másik lovat adtak alám. Az első fél óra végén volt egy nagyon pici ügetés, és úgy is érzetem, hogy köv alkalommal nem lesz gáz.

Azonban a második alkalommal egy másik lóhoz kerültem, és az ügetésnél annyira dobált, hogy tényleg majdnem leestem. Az edző mondogatta a fel le fel le fel le ritmust, de én komolyan, még hogy fel-le, de fennmaradni a lovon alig bírtam. Pattogtam, mint a gumilabda. Kiesett a kengyelből a lábam.. A végére már sikerült pár fel-le mozdulatot csinálnom, de akkoris erőből húztam fel magam, és ha jól tudom, nem így kellene. És egyáltalán nem éreztem magam biztonságban.

Ha van valami jó tanácsotok, mire figyeljek a következő órán, nagyon szívesen veszem a segítségeteket.


2011. ápr. 13. 21:45
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

Én nem most tanultam lovagolni, de ahogy visszaemlékszem ez a tempó amit neked diktálnak elég gyors.

Én jó pár alkalmon keresztül csak lépésben ültem lovon voltige hevederrel, és különböző gimnasztikai gyakorlatokat csináltattak velem. Először a tanügetést tanultam, azt is kengyel és szárak nélkül, majd mikor lett ülésbiztonságom, nem kapaszkodtam kézzel lábbal, és felfogtam mi a ritmus,akkor tértünk át a könnyű ügetésre és a vágtára.

De 2 alkalom után még ne várj csodát, ez nem olyan sport amit pikk-pakk megtanul az ember, pont ez benne a szép:)

2011. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
Nekem először járás közben volt karkörzés, meg mindenféle egyensúly gyakorlat. Aztán ügetés közben egy picit kapaszkodhattam, aztán már vagy csípőre tett kézzel, vagy oldalra kitett kézzel kellett ügetnem. Szerintem az a gyorstalpaló nem valami hasznos ahol már a 3. alkalomnál minden előképzettség nélkül vágtát tanítanak. Én is eleinte azt hittem, hogy lehetetlen a lovon maradni. Bele fogsz jönni. Ha van kedved írj privit és nyugodtan kérdezz! Hova jársz?
2011. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Én pont egy olyan lovon tanultam/ok ügetni, aki sokkal pattogósabb, mint társai. Rajta is simán megy, és mióta vele tudok ügetni rendesen, nekem sokkal könnyebben megy a többi lóval is :)
2011. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Jinnycica válasza:
100%
Ha erőből kellett felhúzni magad valószinüleg hosszúra volt állítva a kengyel. De majd belejössz!:))
2011. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gyakorlatokat kellett végezni,ügetés közben hátrafordulni,úgy csinálni mintha nyilaznék hátra,karkörzés,labdázás,stb.Sajnálom,hogy messze laksz,itt szuper jól tanítanak.Egyszerre sajátítod el a helyes ülést,a lóval való együttes mozgást és az egyensúlyozást.Később pedig persze az irányítást:)
2011. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Mindig nézd meg,hogy helyes lábra ügetsz-e,mert úgy egyensúlyban vagytok a lóval és könyebben tudsz felállni a nyeregből és nem erőből kell felhúzni magad.Az oké,hogy térdel kell szórítani a nyeregkápát de nemkell túlzásba vinni,ha nincs baj.
2011. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem hasznos lehet, ha egy kicsit hamarabb kimész a loviba, hogy alkalmad legyen megnézni más lovasokat. Ha ügetnek, próbáld a ló lábsorrendjét figyelni nagyon: észre fogod venni, hogy könnyű ügetésben (ez a fel-le mozgás :) amikor a ló a külső első (vagyis a kör külseje felé eső mellső) lába földet ér, és hátramozdul, a lovas akkor ül le, illetve amikor a belső mellső ér földet, és mozdul hátra, akkor emelkedik el a nyeregtől. Ezzel kihasználja a ló hátának mozgásából adódó lendületet, tehát nem kell erőlködni a kikönnyítésnél (ezért könnyű ügetés). Ha a lovon ülsz, de még nem érzed, hogy melyik láb mozdul éppen (ne aggódj, ez ki fog alakulni később), akkor is tudod magad ellenőrizni, hiszen ha a nyeregből lepillantasz, akkor látod a ló vállait, amint előre-hátra mozognak. Neked elegendő csak a külsőt figyelni, de azt nagyon: amikor hátrafele mozdul, akkor van a földön, te ekkor ülsz a nyeregben, amint előrelendíti (tehát a levegőben van) te is felkönnyítesz. (Ha pont fordítva csinálod, vagyis a belső lábat követed, akkor azt mondjuk, hogy "rossz lábon ügetsz", ez hiba, mivel például patanyomfigurák lovaglásánál az amúgy is terhelt lábat tovább terheled, legrosszabb esteben lesántulhat a ló)Az is nagy segítség lehet, ha megkéred az oktatót, hogy skandáljon neked, amikor az adott pata ér földet, akkor mondja, h most!most!most! ezzel te is megszokod az ütemet, és nem is tudod elrontani :)


Merre lovagolsz egyébként pesten?

2011. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat.

Az Akadémia Lovasiskolában voltam egyszer, és már van egy következő időpontos is. Emellett egy ismerősöm ismerősének az ismerőse :) nagy lovas, és vele szoktunk kimenni Fótra, na az ottani ló a pattogó lovacska. Ott is csak egyszer voltam még.

Ha egyébként tényleg tudtok biztosan jó helyet ajánlani, én nagyon szívesen veszem. :)

Nagyon szeretnék megtanulni lovagolni.

2011. ápr. 14. 19:19
 19/44 anonim ***** válasza:

én most tesinek a lovaglást vettem fel, Csömörre járok Kelemen Csilla lovardájába Karihoz


[link]


nagyon kedves, rendkívül jó szakember, jól idomított lovakkal. :)

2011. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs autóm, így mindenképp tömegközlekedéssel megközelíthető lovardát kerestem.
2011. ápr. 14. 20:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!